Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

22.04.2019

Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 60

Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

Giuseppe Mazzini - ünlü İtalyan19. yüzyılın ulusal kurtuluş başında çok önemli bir rol oynamıştır politikacı, filozof, yazar ve vatansever. Bireysel insanın özgürlüğünü savundu ve tüm Avrupa ülkelerinin eşit ve özgür olması gerektiğini söyledi çünkü bu hak Tanrı tarafından verildi. Yaşamı boyunca defalarca tutuklandı ve sürgüne gönderildi verildiği ülkeden, özgürlük ve eşitlik umudunu etmemişti.

juseppe mazzini

Aile ve Eğitim

Giuseppe Mazzini ailesi Cenova'da ikamet etmişti.O zaman Napolyon'un etkisi altındaydı. Gelecekteki politikacı babası ünlü bir doktor ve anatomi profesörü oldu. Giuseppe ilk eğitimini ve eğitimini evde geçirdi. . O Fransız edebiyatı, özellikle romantizm, hem de özgür ve demokratik manzaralı ilgilenen yazarlar okudu - George Sand, Victor Hugo, Edgar Quinet ve diğerleri o özgürlük, eşitlik, fırsat eşitliği ve ulusal kurtuluş İtalya değil aynı zamanda içinde sadece fikirlerini hayran Avrupa ve dünya için bütün.

Birkaç yıl sonra Giuseppe,Cenova Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Çeşitli dergi ve edebi yayıncılarla birlikte çalışmayı başlar özellikle eğitimini bitirdikten sonra, o, edebi işe kendini adamak karar verdi. Çalışmaları esnasında çeşitli insanlarla bir araya geldi ve daha derinden ülkesinin olduğu ortaya çıktı hangi durumu anlamaya başlar. O da iyiye durumu değiştirmek için neler yapılabileceğini düşünmeye olarak, bu konuda bir çok yazar, diğer Avrupa ülkelerinde siyaset ilgileniyor.

 biyografi juseppe mazzini

Siyasete olan tutku

Giuseppe Mazzini'nin biyografisi şunu gösterir:o değilse ulusal fikir ve özgürlük fikirleri olan tutkusuyla, başarılı bir yazar ve sanatçılar haline gelebilir. O dönemde İtalya, Giuseppe Mazzini için çok heyecan verici olan parçalanma ve siyasi sorunlarla karşı karşıya kaldı. onun biyografi ilginç gerçekler bile 20 yaşındayken, o reddedilen materyalist felsefenin unsurları katıldı kardeşlik ideolojisinde olduğu gibi, üzerine vazgeçti sonunda Carbonari bir gizli örgüt üyesi oldu, ama göstermektedir.

Faaliyetleri nedeniyle, sonra tutuklandı.sürgüne gönderildi, hayatının büyük bölümünü geçirdi: önce Fransa'da, sonra İsviçre ve İngiltere'de. Buna rağmen, fikirlerini bırakmadı ve ülkesinin özgürlüğüne ve bağımsızlığına inanmaya devam etti.

Fikirler ve inançlar

Giuseppe Mazzini, değişim için ikna oldu.İtalya'daki siyasi durum yalnızca devrim yoluyla mümkündür. Ulusal kurtuluşa yalnızca İtalya'da değil, Avrupa'da ihtiyaç duyulduğuna inanıyordu. Ülkesini sadece bütün ülkeleri sevdiği için sevdiğini ve hepsinin özgür olması gerektiğini iddia etti.

Onun mahkumiyetlerine göre, tüm Avrupa ülkelerieşit olmalı ve samimi bir ilişki içerisinde olmalıdır, çünkü Tanrı'nın istediği buydu. Özgürlük ve bağımsızlığa diplomasi yardımı ile ulaşılması gerektiğini ya da yöneticilerin bir armağanı olacağına ikna olmuştu. Ayrıca, 20. yüzyılın başında özgürlük fikirlerinin Avrupa'nın sınırlarının ötesine geçmesi ve ilerlemesinin gerektiğini savundu. Zamanındaki bu, Asya ve Afrika'nın devrimci fikirlerinin temelini oluşturdu. Özgürlük, daha iyi bir gelecek ve demokrasiye olan inanç, Giuseppe Mazzini için daima önemlidir. Fotoğraflar, bunu olabildiğince iyi gösteriyor.

juseppe mazzini fotoğrafı

"Genç İtalya"

1831'de Giuseppe Mazzini bir sırrı kurdu"Genç İtalya" organizasyonu, amacı İtalya'yı cumhuriyetçi bir hükümet biçiminde tek, özgür ve bağımsız bir ülke yapmaktı. Bundan sonra, benzer organizasyonlar "Young Germany", "Young Switzerland" vb. Gibi diğer ülkelerde de ortaya çıkmaya başladı.

1833'te Mazzini bir katılımcı ve şeftiPiedmont istilasının organizatörü. Bu sefer başarısız oldu ve Mazzini Fransa'dan sürüldü ve "Genç İtalya" organizasyonu yok edildi. Bir yıl sonra, Mazzini sayesinde başka bir organizasyon ortaya çıktı - aynı amaçları gerçekleştiren "Genç Avrupa". Ancak, bu deneyim başarısız oldu. İsviçre'de iken Mazzini "La jeune Suisse" dergisini açtı; ancak yerel makamlar yayınevini tutukladı ve Mazzini de dahil olmak üzere tüm katılımcılar yine ülkeden sürüldü. Polislerden uzak olan Mazzini, birçok Avrupa ülkesinde şubesi bulunan İtalyan İşçi Sendikası adlı bir başka örgüt kurarak Londra'ya gitti.

devrim

Devrim 1848'de İtalya'da başladığında,Mazzini sürgünden döndü ve yanı sıra başka bir kuruluş gazetesi « "Italia del Popolo L»kurdu«Associazione nationale», Mazzini, takım Garibaldi üyesi, özellikle, devrim sürecinde. Insanların kitleler halinde Milan düşüşünü ulusal fikirleri terfi hangi idi ve daha sonra üye ve üçlünün baş seçildi. o devrimciler şansı varsa ve Fransa ile müzakere ve Roma almak için gitmek zorunda olduğu netleşti, Mazzini görevinden istifa ederek Londra'ya gitti.

juseppe mazzini ailesi

Devrimden sonraki hayat

1870'te Sicilya da başlıyordevrimci hareket. Mazzini bu girişimin başarısına çok az inancı vardı, ancak yine de adaya gitti. Açık denizlerde Sicilya'ya doğru bir gezi sırasında tutuklandı ve Gaeta'ya gönderildi. İki ay sonra hapsi serbest bırakıldı, ancak sadece İtalya'dan ayrılmak şartıyla. O, devrimci çalışmasına devam ettiği İsviçre'de yaşamaya karar verir ve aynı zamanda başka bir gazete açar - "La Roma del Popolo".

Iki yıl sonra, Giuseppe dönerİtalya ise Alpler üzerinden bir gezi sırasında, o kötü bir soğuk yakaladı ve onun arkadaşlarından birinin evinde Pisa aniden öldü. Giuseppe, Cenova'daki memleketine gömüldü. Cenazesine 50 bini aşkın insan geldi ve daha sonra cenaze alayı devlete karşı bir gösteriye dönüştü.

juzeppe mazzini ilginç gerçekler

Giuseppe Mazzini - en ünlülerden biri19. Yüzyılın İtalya'nın siyasi ve halk figürleri. Sadece kendi ülkesinin özgürlüğüne ve bağımsızlığına, aynı zamanda tüm Avrupa ülkeleri için ulusal kurtuluşa inanıyordu. Hayatı boyunca demokrasi ve ulusal özgürlük konularını ele alan birçok gizli örgüt ve gazeteyi kurdu. Giuseppe için tekrar tekrar tutuklandı, ancak buna rağmen, mahkumiyetlerini ve fikirlerini günlerinin sonuna kadar reddetmedi.

Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

Related news

 • Tuncay Uzunal: Türkiye Kupası hedeflerimizden biri
 • ÇAPRAZ BAĞLI ÖRGÜ MODELİ TARİFİ
 • BAYAN YELEK MODELİNDE KENDİNDEN OYMALI MODEL TARİFİ
 • Saç kesimleri kar 2011 - bu yılın en şık modeli
 • TAKIM MANTAR LİF MODELLERİ VE YAPILIŞLARI

 • Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 74

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler


  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 88

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 47

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 40

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 11

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 89

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 82

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 42

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 24

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 82

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 63

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 83

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 5

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 27

  Giuseppe Mazzini: biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 10