Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 6 18.02.2019, 12:58

Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer

Son on yılda neredeyse tüm ülkelerOrta Asya Avrupa halkının gözetimindedir. Afganistan'ın yakınında bulunan devletler, özellikle aşırılık yanlısı örgütlerin potansiyel bir saksısı olduklarından dikkat çekiyor. Sınırlarını sıkı koruma ve radikal tutumların ortaya çıkma ihtimalini önleme ihtiyacı, bu ülkelerde katı bir despotik siyasi rejimin kurulmasına yol açmaktadır. Bu gibi durumlarda, devletin daha da geliştirilmesi için neredeyse tüm ana vektörler cumhurbaşkanı tarafından kararlaştırılıyor; bu nedenle, bu ülkelerin başkanlarının yanı sıra ailelerinin üyeleri ve onların temas çevrelerinde her zaman artan bir ilgi var.

Ülkedeki en etkili ailenin üyeleri

Böyle bir Asya ülkesinden biriÖzbekistan. Gulnara Karimova, sadece yöneten ailenin bir üyesi olmadığı için, çoğu ülkedeki acil güçle çalışan bir kadın haline geldi. O, en büyük kızı ve başkanın asıl mirasçısıdır.Karimlerin İslami

Uzun süre Gulnara Islamovna Karimova içinbasın tarafından ve siyasi analistler tarafından babasının başkanlık görevine en olası halefi olarak bakıldı. Ancak 2013'te her şey dramatik bir şekilde değişti. Bir yıl önce, İsveç televizyonunda, 2012'de Özbekistan'ın başındaki en büyük kızı ve en yakın ortakları yolsuzluk programlarına karıştığını bildirdi.

Bundan sonra Gulnara'ya karşı genel tutumdramatik bir şekilde değişti. Kızıyla birlikte ev hapsinde tutuldu. Güvenilen ve yakın çevresi olan birçok kişi tutuklanmıştı ve bugüne kadar bazıları kayıplar arasında yer alıyordu.

Gulnara Islam Karimov'un babası kamuya açıkkızıyla feragat ettikleri, onunla görüşmeler yapmadığı ve mümkün olan her şekilde kişisel toplantılardan kaçınacağı belirtildi. Özbekistan'da başkanı uzak 1972'de olayların böyle bir dönüş düşünebiliriz olası değildir zaman o ve uzun zamandır beklenen ilk çocuğu doğdu eşi.

Gençlik ve eğitim

Karimov'un en büyük kızı Gulnara,8 Temmuz'da Özbek kenti Fergana'da ışık yaktı. Tüm bu çocukluk döneminde Taşkent'te düzenlenen bu gelecekte laik olan aslan, politikacı ve diplomat. Ülkenin cumhurbaşkanı olmadan önce, 1980'den beri babası siyasi kariyer merdivenlerini başarıyla geliştirdi. Özbek SSR Bakanlar Kurulunda yüksek görevlerde bulundu. Daha sonra İslam Karimov, Özbekistan Komünist Partisi Merkez Komitesinin ilk sekreteri oldu.

Anne Gulnara Tatyana Karimova da her zamanyüksek eğitimli bir insan örneği olarak kabul edildi. Meslek olarak ekonomistti ve ANU Institute of Economics'in kadrosunda uzun süre araştırma görevlisi olarak çalıştı. Gülnara Karimova bugün birçok görüşmede, ailelerinde her zaman bir öğrenme ve eğitim kültünün bulunduğunu hatırlatıyor. Bu zeki, çok yönlü ve eğitimli kadının biyografisini incelemek, bundan şüphe etmenin bir sebebi yok.

Yüzyıl yaşamak - öğrenmek

1988'den önce, Gulnara Islamovna Karimova okuduTaşkent Matematik Akademisinde. Ertesi yıl mezuniyetinin ardından kız Taşkent Devlet Enstitüsüne girdi. Mevcut kaynaklardan birine göre, sosyoloji fakültesinde okudu. Ancak, Gulnara'nın ilk yüksek öğrenimini Felsefe ve İktisat Fakültesindeki belirtilen eğitim kurumunda aldığını söyleyen bilgilere geniş erişim vardır.

Daha sonra fakültede NÜÜ Üniversitesinde okudu.uluslararası ekonomi. 1994 yılında Taşkent Devlet Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra uluslararası ilişkiler alanında lisans derecesini aldı. Eylül ayında, Gulnara, 1996 yılında 2 yıl içinde başarıyla mezun olduğu Özbekistan Cumhuriyeti Bilimler Akademisi Ekonomi Enstitüsü'nde yüksek lisans programına kayıt yaptı.gulnara Islamovna karimova

1998'de, bu genç kadın çalışmalarına başlar.Harvard, doğal ve beşeri bilimler okuluna kayıtlı. Mezuniyetinden sonra bölgesel çalışmalarda yüksek lisans yaptı. Sanat okulundaki çalışmalarına paralel olarak, Gulnara Islamovna Karimova, Dünya Ekonomisi ve Diplomasi Üniversitesi'nde okudu. 2001 yılında bu eğitim kurumundan başarıyla mezun olmuş, siyaset biliminde doktorasını tamamlamıştır.

2003 yılında, asla başkan olmayan kızıne bağlantılarda ne de olasılıklarda ne de maddi kaynaklarla sınırlı değildir, yeni bir alana hakim olmaya karar verir ve Taşkent Üniversitesi Bilgi Teknolojileri'nde çalışmaya başlar. Üç yıl sonra, modern telekomünikasyon alanında başarılı bir şekilde mezun oldu ve lisans derecesi aldı. 2009 yılında Karimova ekonomi ve diplomaside profesör oldu.

Birçok röportajda Gulnara konuştuKendisini her zaman yaratıcı bir insan hissettiğini, ancak ekonomik meslekleri seçtiğini çünkü 80-90'larda tasarım gibi hobileri tamamen anlamsız göründü. Bu klişeye ve sürekli çalışmasına rağmen, Gülnara İslamovna Karimova hobileri için zaman buldu, 1992'de New York'ta "Moda Tasarımı Enstitüsü" nde "Takı Tasarımı" nda bir ders aldı.

Gulnara'nın erken emek deneyimi

Bu parlak kadının resmi biyografisindediyor ki, hala bir öğrenci iken, 1987 yılında, ülkenin Merkez İstatistik Ofisi altında ofisinde çalışmaya başladı. Aynı zamanda öğrenci olarak, 1994 yılında Gülnara Siyaset Bilimi Bölümü'nde stajyer öğretmen olarak çalıştı. Bir yıl sonra, 1995 yılında, başkanın kızı başkanlık ofisi ve Güvenlik Konseyi için tasarlanmış analitik raporlar hazırlamaya başladı. Özbekistan Dışişleri Bakanlığı'nda siyasi analiz ve tahmin yönetiminde çalışan benzer görevlerde bulundu.

Hızlı siyasi kariyer

Karimova'nın kariyerinin hızlı yükselişi haziran ayında başladı1996 yılında Dışişleri Bakanlığı Bakanlar Kurulu görevine başladı. 2 yıl sonra BM’deki Özbekistan bürosunda danışman görevine atandı. O sıradaki şu andaki pozisyonlar hala çok genç kızlar gerçekten etkileyici:

 1. 2003 yılında Rusya'daki Özbek Elçiliğinde çalışmaya gönderildi. Orada danışman-postacı görevini yürütüyor.
 2. 2005 yılında Özbekistan'a döndü ve Dışişleri Bakanlığı'nda yeniden çalışmaya başladı ve bu kez yeni bakan Elier Ganiev'in danışmanlığını yaptı.
 3. 2008 kışının başından bu yana, Gülnara İslamovna Karimova bir sonraki dışişleri bakanı Vladimir Norov'un yardımcısıydı (insani ve kültürel işbirliği konusunda).
 4. Eylül 2008'de cumhurbaşkanının kızı, Büyükelçi ve Özbekistan'ın BM Daimi Temsilcisi görevine atandı.
 5. 2019 yılında, Özbekistan Büyükelçisi ve Özbekistan temsilcisi olarak İspanya Büyükelçiliğine aynı görevine atandı.

İlk bakışta her zamanki gibi görünebilirBöyle parlak bir politik kariyer inşa eden bir adam, kendi hobilerini ve hobilerini için kesinlikle bir zaman yoktur. Ancak bu varsayımın Gulnara ile ilgisi yoktur.

İlk kocayla ilişkili tarih

Karimov'un ilk memuruMansour Maksudi, Özbek inişinin Amerikalı bir işadamı. 1992'de imzaladılar. Bundan sonra, Mansour'un işleri hızla yükseldi. Coca-Cola'nın yerel şubesinin ana hissedarı oldu. Basın periyodik olarak Maksudi'nin Özbek ekonomisinin (pamuk, petrol ürünleri, şeker) en kârlı alanları üzerinde güce sahip olduğunu yazdı.

Çift neredeyse 10 yıl sonra skandalla ayrıldıbirlikte yaşamak. Boşanmaya, eski eşin çocukları Karimova'dan uzaklaştırmaya çalıştığı yardımlarla eşlik etti, ancak bu girişim başarı ile taçlandırılmadı. Ancak Gulnara kocasından intikam almaktan daha fazlası - boşanmadan sonra, işi hızla azaldı. Özbekistan'daki tüm mallarını kaybetti ve vergi kaçakçılığıyla suçlandı.

Uygar Evlilik

Gülnara'nın ikinci sivil kocası Rustam olduMadumarov, gigolo için çok hoş bir üne sahip olmayan bir şarkıcı. Maksudi örneğinde olduğu gibi, Gülnara ile ilişkilerin başlangıcından sonra, Madumarov'un işi keskin bir şekilde yeşermeye başladı. Tüm büyük alışveriş merkezlerini ve matbaaları kontrol eden bir ses kayıt stüdyosunun sahibi oldu. Rustam bir keresinde Karimova'dan kaçmak ve sivil eşinden hoşnutsuzluk duymak istediğinde, Maksudi'nin kaderiyle tehdit edildi. İşleri devlet yapılarının sıkı baskısı altında kaldı ve bir anın yansımasından sonra Gülnar'a döndü.

Yaratıcı kariyer ve şarkıcı kariyer

İslam Kerimov'un kızı çoğu zaman bunu hep ilan ettiKendisini yaratıcı bir insan hissetti ve 2000'li yıllardan başlayarak şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmeye başladı (kendisi GooGoosha - Gugusha'nın yaratıcı takma adını aldı). Gülnara Karimova'nın şarkıları ve klipleri Özbek televizyonunda saat başı görünmeye başladı. Onun yakın çevresine yakın insanlar, TV kanalları ve radyo istasyonlarını TV Markaz, Ao lo FM, Forum TV, Zamin FM, NTT, SoftS, ve Terra FM, Gulnara'nın çalışmalarını kesintisiz olarak yayınladı.

Googoosh o efsanevi Gérard Depardieu ile bir video vuruldu ve Enrique Iglesias ve Montserrat Caballe gibi yıldızlar ile düet seslendirdi sahne ile ilişkili onun uzun zamandır çocukluk hayallerini yerine getirmek başladı.gulnara karimova şarkıları

Bu kadar büyük bir ölçek için net olduğu açıktır.Yaratıcılığa katıl ve şarkılarını üret, çok paraya ihtiyacın var. Ve onlar da Gulnara'yla birlikteydi, zira Özbekistan'da bu kadın tüm en kârlı sektörleri yönetiyordu.

Tekel bedeli

Bir keresinde Karimova eğitildiBilgi teknolojileri alanı ve mobil operatörlerin tüm inceliklerini mükemmel şekilde anladı. Bir noktada Gulnara Karimova (ki karısı Rustam Madumarov da birçok milyon dolarlık dolandırıcılığın içinde yer aldı) Özbekistan'ın ilk mobil operatörü Uzdunorbit'in sahibi oldu. Birkaç yıl sonra, önemli miktarda şirket MTS için başarılı bir şekilde sattı. Ama 2012'de, gücünün avantajından yararlanarak, yasadışı olarak şirketi MTS'den yoksun bırakarak, daha sonra 600 milyon dolar para cezasına çarptırmaya çalıştı.Karimova Gulnara'nın kızı

Gulnara Amerikan operatörünü beğendiÖzbekistan'ın kolluk kuvvetlerinin hangi frekanslarda seçildiği SkyTel adı altında. Aynı yıl (2012), başka bir skandal ortaya çıkıyor - İsveçli bir mobil operatör olan Telia Sonera, Özbekistan'ın mobil teknoloji pazarına girmesine izin verilmesi için Karimova'ya 300 milyon dolar rüşvet vermek zorunda bırakıldı. Tanınmış firma Vimpelcom'un maliyetinden biraz daha az. Özbek pazarına giriş izni için Gulnara Karimova'ya sadece 150 milyon dolar ödedi.

Taşkent halkının tüm zamanlarının Gulnara'nın karının gayri resmi hisselerini ödediği gayri resmi bilgiler de vardır.

Yolsuzluğa ve yüksek sesle tutuklamaya katılım

Başkanlık kızının ilk ciddi sorunları2019 yılında başladı. İsviçreli Zeromax firması, Karimova'nın doğrudan proteini sayesinde, Taşkent'teki Forum Sarayı'nın inşası için sözleşme imzaladı, harabiyetini ilan etti. çöküşün nedeni 1 milyar $ çalınması oldu başka skandal birkaç yıl sonra :. tanınmış İsveçli cep telefonu operatörü açılır, kara para aklama suçlanan yardımcısı Gulnara. İsveç, Karimova'ya karşı ciddi davalar başlattı ve tüm açık deniz hesapları donmuştu.Özbekistan Cumhurbaşkanı kızı

İslam Karimov'un fiyatını kimse bilmiyorkendi kızını tutuklamak için bir emir verme kararı verildi, ancak bu gerçek başarıldı. İnternet, Gulnara Karimova'nın ev hapsi için kolluk kuvvetleri tarafından nasıl alındığını gösteren bir fotoğraf ve video çektiler. Neredeyse iki yıl, Özbekistan'ın en parlak kadınının yolsuzluk bağları hakkında bir soruşturma devam ederken, o ve kızı ev hapsinde. Aynı zamanda Karimov, hem kızı hem de çocukları ile iletişimi tamamen kesintiye uğrattı.

Gulnara Karimova'nın çocukları

Hala resmi nikahta iken, Gulnara olduiki çocuğun annesi - İman ve İslam'ın oğlu adında bir kız. Karimova kocasını terk edip New Jersey'den ayrılarak çocuklarını yanına alarak, babası Mansur onları mahkemeye çıkarmaya çalıştı ve Gülnar'ı kaçırma ile suçladı. Ancak bu girişimler hiçbir şeye yol açmadı ve çocuklar anneleriyle birlikte yaşadılar.çocuk gul'nara karimova

Skandal bir tutuklamadan sonra, İman kendini bulduAnnesi ile ev hapsi, ve İslam her türlü bilgi mücadelesini yürütüyor: Çeşitli televizyon kanallarında konuşuyor, sürekli röportajlar veriyor, ki bu da birisinin özel olarak Cumhurbaşkanı Kerimov'u kendi kızına karşı kurduğunu söylüyor. Oğluna göre, annesi sadece karmaşık entrikaların kurbanıydı ve yolsuzluk şemalarıyla hiçbir ilgisi yok.

Lola başkanın ikinci kızı

Dünya toplumunun büyük ilgisi BBC'nin Karolyov'un ikinci kızı Lola'ya verdiği bir röportajdan kaynaklandı. Özbekistan'da çok nadiren yaşıyor, İsviçre'deki kocası Timur Tillyaev ile birlikte yaşıyor.Lola İslamovna

Lola İslamovna, onun aksinekız kardeşler, politik emelleri yoktur ve hayatının asıl işi aile (üç çocuğu olan bir karısı vardır). Gülnara ile durum hakkında yorum yapmak isteyen Lola, 12 yaşından büyük bir kız kardeşiyle konuşmadığı için böyle bir pozisyonu olmadığını söyledi.

Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyerresim galeriler fotograflar Fotograf Goruntuler

Related news

 • Courtney Radsch
 • Evde karpuz şerbeti nasıl yapılır
 • Karınca ne kadar tartılır Anlayalım

 • Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 90

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer


  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 68

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 44

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 24

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 41

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 49

  Gulnara Islamova Karimova: biyografi, kişisel hayat, siyasi kariyer 45