Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet

Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet

Kilo verdiren diyet

Kilo verdiren diyet

Fazla kilolardan ve bölgesel yağlardan kurtulmak için uygulanan birçok diyet programı vardır. Herkesin besin ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle başarılı bir diyet programı için mutlaka bir diyetisyene başvurulmalıdır. Ancak beslenme düzenine bazı besinlerin mutlaka eklenmesi gerekir. Özellikle yağsız protein açısından zengin ve yağ yakıcı özellikleri olan besinler tüketilmelidir.

Hızlı kilo vermek için öneriler: Hızlı zayıflamanın yolları:

Hızlı kilo vermek için diyet: Yağsız kırmızı et

Yağsız kırmızı et ürünleri kolesterol düzeylerinin dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca bu besinler yüksek miltarda protein ve demir içerir. Sadece birkaç damla zeytinyağı ile fırında ya da ızgarada hazırlanabilir. Özellikle kaburga eti, pirzola ve dana bonfile önerilir.

Hızlı zayıflama yöntemleri: Fıstık ezmesi

Fıstık ezmesi de protein açısından zengindir. Kas gelişimini artırır ve yağ hacmini azaltır. 1 yemek kaşığı fıstık ezmesinde yaklaşık 100 kalori bulunur. Kalorisi fazla olsa da diyete eklenmesi önerilir. Enerji seviyelerinin yükselmesine yardımcı olur. Aynı zamanda fıstık ezmesi magnezyum, folik asitler, B vitaminleri ve E vitamini gibi vitaminler açısından zengindir. 1 yemek kaşığı kadar sabahları kahvaltıda 1 dilim kepek ya da çavdar ekmeği ile birlikte tüketilebilir.

Hızlı zayıflamak için ne yemeli: Yağsız süt ve süt ürünleri

Diyet programında tüketilen süt ve süt ürünlerine dikkat edilmelidir. Daha çok yağsız ürünlerin tercih edilmesi önerilir. 1 bardak yağsız sütte yaklaşık 50 kalori vardır. Süt vitamin ve vücut sağlığı için faydalı besin öğelerini içerir. D vitamini ve A vitamini de içerir. Kahvaltıda 1 bardak yağsız süt ile 1 kase yulaf ezmesi ya da 1 dilim yağsız peynir ile 2 dilim kepekli ekmek tüketilebilir.

Hızlı zayıflatan meyveler

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için bazı meyvelerin beslenme düzenine eklenmesi önerilir. Özellikle mango, muz, papaya ve ananas gibi meyveler tercih edilmelidir. Vücudun şeker ihtiyacı renkli meyvelerden karşılanabilir. Çilek, yaban mersini ve elma gibi meyveler mutlaka düzenli olarak tüketilmelidir.

Hızlı kilo verme: Avokado

Avokado da diyet için önerilen besinler arasındadır. Sağlıklı yağlar içerir. Yarım avokadoda yaklaşık 140 kalori vardır. Aynı zamanda E vitamini, folik asit ve potasyum açısından zengindir. Sağlık için faydalı vitaminler ve mineraller içerir. Öğün aralarında düzenli olarak tüketilebilir. İştahı azaltır ve tokluk yaratır.

Hızlı kilo vermeye yardımcı besinler: Tam tahıllı besinler

Tam tahıllı gıdalar da diyete eklenmelidir. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek ya da kepek ekmeği tercih edilmelidir. Bu besinler lif açısından zengindir. Bu içeriği ile sindirim sistemini geliştirir ve metabolizmayı hızlandırır.

Zayıflamanın sırrı: Sağlıklı yağlar

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sağlıklı yağlar tüketilmelidir. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yemek ve salatalarda düzenli olarak kullanılabilir. Ayrıca azmiktarda tereyağı da tüketilebilir.

Kilo vermek için ne yapmalı: Fındık ve badem tüketimi

Badem ve fındık gibi kuruyemişler sağlıklı yağlar içerir. Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olan bu besinler, gün içinde öğün aralarında 1 avuç kadar tüketilebilir. Bu kuruyemişler lif açısından da zengindir.

Yağsız peynir

Yağsız peynir kahvaltıda tüketilmesi önerilen besinler arasındadır. Protein açısından zengindir. Kas gelişimini artırır ve vücutta yağ birikmesini engeller.

Patates tüketimi

Patates kızartma olarak tüketildiğinde kilo alınmasına neden olsa da haşlama ve fırında pişirilerek tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olur. Patates sağlıklı karbonhidratlar içerir. Aynı zamanda vitamin ve mineraller açısından da zengindir. Lif açısından zengin içeriği ile sindirim sistemini geliştirir. C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendiren özellikleri de vardır.

Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren DiyetFotograf galeriler Goruntuler fotograflar


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet


Hızlı Kilo Vermenin Yolları: Kilo Verdiren Diyet