Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış
Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir? Nemlendiriciler: Genel Bakış

Hiç açık havada nefes almanın neden daha kolay olduğunu merak ettiniz mi? Ve bunun nedeni, nem seviyesinin, evlerimizde sahip olduğumuzla karşılaştırıldığında daha yüksek bir seviyede olmasıdır.

Kışın özel bir kuru hava kuruluğu hissedilebilir.Merkezi ısıtma bataryalarının açık olduğu süre. Isıtma sezonunda, dairelerimizdeki nem oranı% 20-30'u geçmez, bu en az% 50 oranındadır.

Hayatları için yetişkinler zaten öğrendimBu mikro iklime uyum sağlamak, ancak çocuklarımız aşırı kuru hava muzdarip. Çok miktarda toz, alerjen içerir, böylece tüm bunlar bebeğinizin sağlığına zarar verebilir.

Bir çocuk için kuru havaya zarar verin

Sağlığımızın koruyucusu bağışıklıktır. Burun mukoz membranları ve ağız boşluğu mikrop ve virüs yolunda ilktir. Vücut, virüslere ve bakterilere zararlı maddeler içeren mukus üretir.

Mukoza zarları yolu engellerhastalıkların nedensel ajanları, bu yerel bağışıklık denir. Konjenital olamaz, nem de dahil olmak üzere pek çok faktör onu etkileyebilir.

Hava kuru ise, kurutma gerçekleşirmukoza zarları, artık saldıran virüslere ve bakterilere karşı tam koruma sağlayamazlar. Çocukların bu ısıtma sezonu başında ile olduğundan daha fazla zarar vermeye başladığını aslında garip bir şey yoktur.

Ebeveynlerin görevi odada gerekli nem seviyesini sağlamaktır. Bunu yapmak için, çocuk odası için bir nemlendirici almak yeterlidir.bebek için ne tür bir hava nemlendirici

Kuru mukoza zarında sık otitis, bademcik iltihabı, bronşit ve diğer solunum yolu hastalıklarına neden olur.

Islak Havanın Faydaları

Hava nemlendiricisi monte edildikten sonra, odanın mikro iklimindeki değişiklikleri hemen fark etmek mümkündür:

 1. Nemlendiricili bir odada nefes almak daha kolaydır.
 2. Yeni yürümeye başlayan çocuklar daha iyi uyurlar, daha aktif olurlar.
 3. Sabah burun tıkanıklığı yoktur.
 4. Kuru havada yaşayan mikroorganizmalar basitçe ortadan kaybolur.
 5. Solunum hastalıklarının riski azalır.
 6. Bileşimindeki nemli hava daha fazla oksijene sahiptir.

Faydası açıktır, şimdi hangi nemlendiricinin çocuk için en iyi olduğunu belirlemek gereklidir.

Nemlendiricilerin çeşitleri

Üreticiden bağımsız olarak, tüm nemlendiriciler çeşitli tiplere ayrılabilir:

 • Geleneksel.
 • Buhar.
 • Ultrason.
 • İklimsel kompleksler.

Çalışma prensibi ne olursa olsun, tüm nemlendiriciler neredeyse aynıdır:

 1. Sisteme entegre olan fan, ortam havasını emer, filtre sisteminden geçirir ve dışarı çıkar.
 2. Ön filtreleme, büyük toz parçacıklarını geciktirir ve elektrostatik filtre havayı en küçük toz parçacıklarından temizler.
 3. Karbon filtreden geçmek, hoş olmayan ve zararlı gaz ve kokuların giderilmesine yardımcı olur.
 4. Bazı nemlendiricilerde çıkışta, aromatik yağlar eklenir.

Çocuğun sağlığı daha pahalıdır, bu yüzden bir hasta odasında sürekli olarak oturmak istemiyorsanız, bir çocuğun odasında bir nemlendirici-temizleyici satın almak için basitçe gereklidir.

Geleneksel hava nemlendiriciler

Bu tür cihazların çalışma prensibi "soğuk" buharlaşmaya dayanmaktadır. Su, hazneye beslendiği tanka dökülür ve daha sonra buharlaşma elemanlarına düşer.

Dahili fan, havayıEvaporatör, böylece odanın atmosferini nemlendirir. Bu türdeki en basit modeller her 2-3 ayda bir değiştirilmesi gereken kağıt kasetler üzerinde çalışır.

Daha pahalı modellerin plastik diskleri vardır, doğal olarak böyle bir cihaz daha uzun bir servis ömrüne sahiptir.daha iyi olan çocuklar için hava nemlendirici

Bu nemlendiricilerin bir dezavantajı, nemlendirme derecesinin doğrudan sıcaklık rejimine bağlı olmasıdır. Sıcaklık yüksek ise, buharlaşma yoğunluğu daha büyük olur.

Gerçekten anlamıyorsan, hangisi daha iyi?Hava temizleyici ve hava nemlendirici, daha sonra modeli seçebilirsiniz, özellikle bu tür cihazlar kirletici havayı iyi temizler.

Buhar cihazları

Bu modellerin çalışmalarının temeli süreçtirkaynama. Su, bir sıvıya batırılmış elektrotlarla beslenen bir akımın etkisi altında buharlaşır. Tasarım oldukça güvenlidir, çünkü akım sadece suyun varlığında akar, tüm sıvı buharlaşırsa devre açılır, cihaz otomatik olarak kapanır.Çocuklar için doğru nemlendirici nasıl seçilir

Eğer çocuk için hangi nemlendiricinin en iyi olduğu sorusu ortaya çıkarsa, o zaman sıcak buhar nedeniyle güvensizlikleri göz önüne alındığında, muhtemelen buhar modellerini seçmemelidir.

Ultrasonik nemlendirici

Bu cihazlar ilginç bir etki kullanarak çalışır. Tanktan gelen su, yüksek frekansta titreşen plakaya girer ve küçük spreylere dönüşür. Levhanın üstüne sıvı damlacıkları akar, fanın içinden hava geçirdiği bir bulut oluşur.çocuk odasında nemlendirici temizleyici

Genel olarak konuşmak gerekirse, bu tür nemlendiricilerin evde sis oluşturduğu ortaya çıkıyor. Bu tür cihazların avantajları açıktır:

 • Üretilen buharlar soğuk, bu yüzden sakatlanmak imkansız.
 • Cihazlar, odadaki nemlendirme seviyesini düzenleyebilen dahili higrostatlara sahiptir.
 • İşletim sırasında neredeyse hiç ses yok.
 • Iyi verimlilik.

Daha iyi olan çocuklar için bir nemlendirici seçerseniz, ultrasonik modelleri düşündükten sonra şüphe edemezsiniz.

Ev için iklim kompleksleri

Çocuğunuzdaki havanın sadece nemlendirilmesi değil, aynı zamanda temizlenmesi, aromalı olması için mutlaka bir iklim kompleksi satın almanız gerekir.

İçinde nem prensibi pratikte hiçbir şeyönceki modellerden farklıdır, ancak eğer geleneksel nemlendirici sadece havayı temizliyorsa, bu cihaz odanın atmosferini üç kez temizler.

Kompleksin tasarımı farklı filtrelere sahiptir:

 • Alerjen. Tozları, bitkilerin polenini tutar.
 • Antibakteriyel. Hastalık bakterileri ve patojenleri.
 • Karbon filtresi, tütün dumanı da dahil olmak üzere hoş olmayan kokuları emer.

Çocuk odası için sadece mükemmel hava nemlendiricisi. Satın almak için en iyi kompleks nedir, uzmanlara danışabilirsiniz, çünkü her birinin kendine özgü özellikleri vardır.

Hava yıkama

Bu modeller, en başarılı olarak kabul edilirHavayı mükemmel bir şekilde nemlendirir ve hatta temizler. Bu cihazların tasarımı, havanın su içinden geçeceği ve doğal nemlendirileceği ve arındırma gerçekleşeceği şekildedir.hangi daha iyi hava temizleyici nemlendirici

Bu arınmanın bir sonucu olarak, hava olurTaze, o odada son zamanlarda yağmur yağıyor bir duygu var. Eğer nemlendirici tür çocuk için en iyi olanı merak ediyorsanız, temizlik mükemmel olduğuna hiç şüphe yoktur.

Cihaz otomatik olarak ayarlanacak şekilde düzenlenmiştir.Buharlaşma ve nem kontrolü optimum seviyede tutulur. Bazı üreticiler sağlığımıza daha fazla önem verdiler ve modellerinde de gümüşten yapılmış bir iyonize çubuk yaptılar.

Bu metalin antibakteriyel özellikleri bilinirGümüş, çeşitli virüs ve bakterilerin 500'den fazla türünü yok edebilir. Bu tür cihazların ortaya çıkmasıyla, artık böyle nemlendiricilere olan gereksinimden şüphe edemezsiniz.

Çocuklar için doğru nemlendirici nasıl seçilir

Her ebeveyn çocuğunu her zaman istersağlıklıydı. Bebeğin sağlığının korunmasında büyük rol, anneler ve babalara verilir. Çocuk odası için herhangi bir cihazın seçimi tamamen ebeveynlere bağlıdır, bu nemlendiricilere atfedilebilir. Bu konuya yeterince dikkatlice ve sorumlu bir şekilde yaklaşmak faydalı olacaktır.Çocuklar için en iyi hava nemlendiriciyi seçin

Hava nemlendiricisi seçmeye ilişkin ipuçlarına dikkat etmeniz durumunda doğru seçim yapılabilir:

 1. Cihazın ne kadar su buharlaştığını belirtin.
 2. Güvenlik, örneğin, buharlı nemlendiriciler, sıcak buharla yanma tehlikesi olduğundan, zarar verebilir.
 3. Ameliyat sırasında nemlendiricinin gürültü seviyesi nedir.
 4. Eğer nemlendirici tür çocuk için neyin en iyi olduğunu merak varsa, hatta temizlik fonksiyonu, sadece nemlendirici ile almak için arzu edilir olduğu söylenebilir.
 5. Filtreye dikkat edin, fotokatalitik ve elektrostatik olabilir. İlk çeşitlilik daha çok tercih edilir.
 6. Danışmandan hangi suyun rezervuara dökülmesi gerektiğini sorun. Çocuklar için, damıtılmış su üzerinde çalışan cihazların kullanılması tercih edilir.
 7. Cihazın büyüklüğü önemli bir rol oynamaktadır.
 8. Nemlendiricinin çalışma prensibine göre uygun bir modelini seçin.

Bu durumda, sadece ebeveynler kreşe hangi nemlendiriciyi koyduğunu belirler.

Çocuklar için en iyi nemlendirici

En iyiyi seçtiğimizde ortaya çıkıyor.Çocuklar için nemlendirici, o zaman yardımlarıyla çözmek istediğimiz problemlere güvenmeliyiz. Farklı tipte nemlendiriciler farklı prensipler üzerinde çalışır ve eşit olmayan fırsatlara sahiptir.

 1. Evinizde çok fazla toz varsa ve evcil hayvanlarınız varsa, çocuklarda ve tüm aile bireylerinde sık görülen kataral hastalıklar da vardır, o zaman ideal seçenek hava yıkamasıdır.
 2. toz miktarı sert su akan borularda, küçük ama süzülmüş kullanmak Eğer, o zaman geleneksel nemlendiriciler seçebilirler olamaz.
 3. Toz, biraz yumuşak suya ve sadece rahatlığa ve hızlı hidrasyona ihtiyaç duyar - bu durumda mükemmel çözüm ultrasonik bir cihaz olacaktır.

Sizin için şimdi satın almak için daha iyi olan çocuklar için bir hava nemlendirici sorun değil, oldukça yönlendirebilirsiniz.

Hava nemlendiricilerin faydaları

Bir anket yaparsanız, o zaman hepsi değilhava nemlendiricileri. Birçok kişi satın almalarını para kaybı olarak değerlendirmektedir. Sabah ağızda sabit kuruluk rağmen nemlendirici satın Oda çiçekleri, çocukların sık akıntılı hastalığı, kuru yapraklar hepsi ertelendi.

Ama o, başa çıkabilme yetisine sahip.senin problemlerin çoğu. Bir insan için nem oranı% 50-60 seviyesinde rahat kabul edilir ve bizim dairelerde, özellikle kış aylarında, ona ulaşmaz.daha iyi olan çocuk odası için hava nemlendirici

Nemlendiriciler aşağıdaki sorunları çözebilir:

 1. Bakterilere karşı mücadelede yardım edin. Bu özellikle sonbahar-kış döneminde bulaşıcı hastalıklar sırasında geçerlidir. Birçok pediatrist bile bebek için çeyiz kalanıyla birlikte bir hava nemlendirici almayı önerir.
 2. Gözlere yardım et. Göz zarlarının rahat olması için normal hava nemi gereklidir. Artan kuruluk ile kuru göz sendromu ortaya çıkar.
 3. Aşırı hava genellikle nedenibaş ağrısı, nefes darlığı, sürekli susama hissi. Hava nemlendiricisi, vücudun genel durumunun bağlı olduğu bu sorunları çözebilir.
 4. Nemlendiricinin bulunduğu odada, iç mekan bitkileri daha rahat hisseder, ahşap mobilyalar kurumaz ve parke çatlamaz.

Bazıları takılmanın yeterli olduğuna inanıyorıslak havlu ya da akvaryumda balık almak ve her şey normal olacak. Hava nemlendiricisi haricinde, odadaki mikro iklimi normal yapamaz.

Nemlendiricilerde hasar

Herhangi bir cihaz, yanlışsatersi etkiye sahip olabilir. Hava nemlendiricisinin nem seviyesini düzenlemek için yerleşik bir cihazı yoksa, aşırı ısınma tehlikesi vardır. Bu madalyonun ikinci yüzüdür, herkes artan nemin kuruluk kadar zararlı olduğunu bilir.

Nemlendirici ile birlikte, odadaki nem oranını bağımsız olarak izlemek için bir higrometre satın almak için çok tembel olmayın.

Cihazı duvara çok yakın yerleştirirseniz, duvar kağıdının arkasını nemli havadan görebilirsiniz. Cihaz taşınırsa bu problem kolayca çözülebilir.

Ultrasonik nemlendiricilerin kullanımından, mobilya üzerinde beyaz bir kaplama oluşmasını gözlemlemek mümkündür, çünkü su, içinde çözünen tuzlarla birlikte salınır.

Bu problem, filtrelerin zaman içinde değiştirilmesi ve geleneksel olanların yerine distile su kullanılmasıyla da ele alınabilir.

her şeyden itibaren bu cihazların kullanımının avantajları rahatsızlıktan çok daha fazla olduğunu, ancak bir nemlendirici iyi ev satın alma, karar ortaya çıkıyor.

Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

Related news

 • TAKI ORGANİZERİ
 • Cildinizde Ne Gizleniyor
 • Elleriyle duvarda renkli kelebekler
 • Olimpiyat Dantel Modeli
 • Aydınlatma tasarrufu sağlıyoruz. Lambalar LED Philips

 • Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış


  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış

  Hangi hava nemlendiricisi bebek için en iyisidir Nemlendiriciler: Genel Bakış