Haykun - sağlık veren jimnastik

Haykun - sağlık veren jimnastik


Haykun - sağlık veren jimnastik 75 18.02.2019, 00:47

Haykun - sağlık veren jimnastik

Omurga hayatımızın temeli. Vücudun sağlığının sürdürüldüğü bir ayağıdır. Omurga ne kadar simetrik - iç organlar ne kadar iyi çalışırsa, daha esnek ve hareketli - dış dünyanın algı organları o kadar iyi olur. Bu yüzden kas iskelet sistemi sağlığı, insan vücudunun normal işleyişinin temel dayanağıdır.

Haykun: o nedir?

aikuna jimnastik

Haykun - omurga için jimnastik, yetenekliona esneklik ve sağlık verin. Cimnastikin ismi tam anlamıyla tercüme edilmiştir, çünkü derin bir anlamı vardır. Yaklaşık olarak şu şekilde ifade edilebilir: "Vücudunuzu dinleyin ve izleyin."

Kazakistan'dan bir şifacı olan Abai Emshi geliştirdiBu, yaşam kompleksi egzersizlerine geri dönüyor. Afganistan'daki savaşa katıldıktan sonra kendisi ağır yaralandı. Abai uzun bir süre onu tam bir hayata geri getirebilecek bir sistem aradı. Halk kemiği chiropraktörlerini iyileştirme sistemini, bütünsel olarak sağlıkla bütüncül bir sağlık felsefesine kattı. Haykun - 1000'den fazla egzersiz içeren jimnastik!

İlk jimnastik aikune Abai etkinliğikendini kanıtladı. Sonra tekrar tam bir yaşamak isteyen binlerce kişiye yardım etmeye başladı. 1998'de Rusya'nın en iyi şifacılarından biri olarak kabul edildi. Birçok şehirde sağlık merkezleri omuriliği iyileştirmek için bu yaklaşımı uygulamaya başladı.

Haykun: sağlık faydaları

Jimnastik bir bütün olarak vücudu etkiler. Bunun nedeni her organın belirli bir vertebra ile ilişkili olmasıdır. Örneğin, ilki işitme organlarıyla, ikincisinin vizyonu ile bağlantılıdır. Yani, özellikle her omurganın sağlığını ve bir bütün olarak omurganın simetrisini yeniden sağlayarak sağlığını iyileştirmeyi başarır. Haykun - kan dolaşımını, iç organlara kan akışını önemli ölçüde artırabilen jimnastik, kas iskeletini güçlendirir. Ayrıca, bağışıklık sistemi vücudu tam güçte korumaya başlar.

jimnastik aikun egzersiz kompleksi

Bu etki yumuşaktırkasları germe. Jimnastik sırasında tam psikolojik konsantrasyon uygulanır. İş, günlük hayatta genellikle kullanılmayan derin kasları da içerir. Donmuş, kronik gergin kaslar gevşer, sıkılmış sinir uçları serbest bırakılır.

Aikuna kim gösterir?

Sağlıklı olmak istiyorsan, o zaman ihtiyacın var.Aicuña. Egzersizleri sağlığı yeniden sağlamayı amaçlayan jimnastik, hem ciddi sorunları olanlara hem de en iyi tedavinin önleme olduğuna inananlar için uygun olacaktır.

İlk alıştırmalar yapabiliyorİnsanlarda bile ciddi bozukluklar var. İkinci dersten sonra bile, bir kişi alıştırmaların nasıl daha özgürce verildiğini ve daha karmaşık olanlara doğru hareket etmeye hazır olduğunu hisseder. Omurga için Aikuna jimnastiği herkese açıktır. Vücudunuzu yönetmek için her gün daha kolay ve daha kolay olur.

Kontrendikasyonlar gerçekleştirmek için

Her sağlık kurtarma sistemi nasıl ve nasılaikuna - evrensel değildir ve sadece derslere yardımcı olmayacak, aynı zamanda onlara zarar verecek insanlar da vardır. Bu cimnastiği uygulamaya başlamak için bir uzmanla görüştükten ve bir koçun gözetimi altında gereklidir. Eğitmenler aikuna - hiçbir kontrendikasyon olmayan jimnastik olduğunu söylüyorlar. Ancak, sağduyu ve ilaç armatürleri, egzersizlerin aşağıdaki durumlarda yapılmaması gerektiğini öne sürmektedir:

 • Malign tümörler, özellikle omurgada.
 • Kronik hastalıkların alevlenmesi.
 • Enfeksiyon hastalıklarının akut akışı.
 • Şiddetli ruhsal bozukluklar.

Jimnastik Aikuna: Egzersizler

Dikkatli ve bilinçli bir yaklaşım ana prensiptirAicuña. Jimnastik, giderek artan komplikasyonlar, 10 dakika ve belki bir saat için yapılabilir. Her şey sizin eğitiminizin ve sağlığınızın seviyesine bağlıdır.

aikuna jimnastik egzersizleri

 1. Alıştırma 1. Sandalyeye otur. Ayaklar birbirine paralel olarak omuzlara paraleldir. Sırtınızı yavaşça düzeltin. Maksimum ulaşan, bu pozisyonda 3-4 dakika kalmak. Her gün egzersizin süresini artırın.
 2. Alıştırma 2.Düz bir sırt tutarak, bel bölgesinde yavaşça ve hafifçe bükün.
 3. Egzersiz 3.Arka düz. Göğsünü olabildiğince bükmeye çalışın. Bu pozisyonda bekle. Omurgada yanma hissi olabilir.
 4. Alıştırma 4.Bu alıştırmayı yaparak,Sadece kas iskeletini güçlendirir, aynı zamanda vücudun bağışıklık sisteminin performansını artıracak toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Önceki alıştırmadaki gibi pozisyon. Sırt düz, göğüs öne çekilir, maksimum ise mideyi geri çeker. 3-4 dakika bu pozisyonda tutun.
 5. Egzersiz 5.Önceki pozu tutmaya devam ediyoruz. Şimdi bıçakları maksimuma hareket ettirmeye çalışın. Bu egzersiz sayesinde kan dolaşımını artırabilir ve cilt tonunu iyileştirebilirsiniz.
 6. Alıştırma 6. Ve şimdi bıçakları tekrarlayın, bu sefer sadece midesi rahatlatır.

omurga için jimnastik aikuna

Doktorlar sağlıklarını korumayı önermiyorlar.o zaman, akut ve kronik hastalıklar olduğunda ve hatta sağlık döneminde. Jimnastik aikune - egzersizleri yerine, hangi yerine, uzun yıllar boyunca sağlık kazanacaktır.

Haykun - sağlık veren jimnastik

Haykun - sağlık veren jimnastik

Related news

 • Aşkı evliliğe dönüştürmek
 • Hamsi Tava ( Karadeniz Usulü )
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kabaklı Enfes Makarna Tarifi – Makarna Tarifleri

 • Haykun - sağlık veren jimnastik 83

  Haykun - sağlık veren jimnastik


  Haykun - sağlık veren jimnastik 43

  Haykun - sağlık veren jimnastik 45

  Haykun - sağlık veren jimnastik 96

  Haykun - sağlık veren jimnastik 59

  Haykun - sağlık veren jimnastik 76

  Haykun - sağlık veren jimnastik 88