Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 22 05.02.2019, 12:00

Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de!

Hayri Özmeriç Kimdir?

1929 yılında İzmir’de doğdum.İzmir Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu’ndan 1950 yılında mezun olduktan sonra 1952-57 yılları arasındaTicaret Bakanlığı’nda Pamuk Eksperiolarak görev yaptım. 1957 yılından sonra ise yurtiçi ve uluslar arası pamuk ticaretiyle uğraştım. İyi derecede İngilizce biliyorum ve bunun yanı sıra okul düzeyi diyebileceğimiz seviyede de Fransızcam var.

Çalışma hayatımın muhtelif dönemlerindeİzmir Ticaret Borsasımeclisi ileEge Tekstil Hammaddeleri İhracatçı Birlikleriyönetim kurullarında bulundum. 1995 yılından bu yana emekliyim.

1990 yılından beriİzmir İl Fakirler Derneğiyönetim kurulu üyesiyim. Bir dönem başkanlığını da yapmış olduğumİzmir Masterler Atletizm Kulubü‘ne 1991’den beri üyeyim ve uzun zamandır bu kulubün yönetim kurulundayım.

Engin – Hayri Özmeriç İlköğretim OkuluveNezahat Ertan Anaokulu’nun bağışçıları arasındayım ve yine bu ilköğretim okulunun içinde bulunan kapalı spor salonunu yaptırarak öğrencilerimize yardımcı olmaya çalıştım. Bu okulda disiplinli bir şekilde yürütülen judo çalışmaları meyvesini vermiş ve okulun; dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında aldığı altın / gümüş / bronz madalya adedi toplamda 221’i bulmuştur.

Spor Üzerine

Gençlik yıllarında spora ilgim hemen hemen yok denecek düzeydeydi ve vücut yapım itibarıyla “şişmanlık” ölçülerinde bulunuyordum. 50’li yaşlarda başladığım dağ yürüyüşleri ile spora ilgim başladı ve ilerleyen yıllarda sporun sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir koşulu olduğuna inanarak ciddi ve disiplinli spor çalışmalarına –özellikle mesafe koşularına– başladım. Bugün bile haftada en az 4 gün 40-45 dakikalık koşu antrenmanları yapmaktayım.

Muhtelif yol koşularına ve atletizm yarışmalarındaki mesafe koşularına katılıyorum. Bu yıl (2011) 2 Haziran’da Büyükşehir Belediyesi Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda yapılacak olan6. Mavi Körfez Yeşil İzmir – 6000 metre Yürüyüş & Koşuşenliklerinin kurucusu ve organizatörüyüm. Her yıl Karşıyaka Belediyesi tarafından tertip edilenAta’dan Ana’ya Saygı Koşusu‘nun isim babasıyım.

Türkiye Masterler Salon Şampiyonaları’nda 65 yaş 1500 metre , 70 yaş 3000 metre ve 75 yaş 3000 metre kategorilerinde koştum. 2008 yılı karşılaşmalarının ilki olarakTürkiye Masterler Atletizm Şampiyonası’nda 75-79 yaş 3000 metre kategorisinde koştum. 27 Eylül 2009 yılındaBalkan Masterler Atletizm Şampiyonası’nda 80-84 yaş kategorisi 5000 metrede birinci oldum. Bunların yanı sıra çeşitli yarışmalardan almış olduğum pek çok madalyam bulunmaktadır.

Spora gönülden bağlı olduğumdan, sağlıklı yaşam sporu ve koşu sporu ile ilgili yabancı yayınları ilgi ile takip etmekteyim. Bu yayınlardan esinlenerek, çok önemli gördüğüm konuları içerenSağlık İçin Spor – Sağlıklı Sporisimli mütevazı kitabımı yayınladım. En büyük zevkim, spor sahalarında tanıştığım yeni dostlara bu kitabı hediye etmektir.Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’degaleriler Goruntuler resim fotograflar Fotograf

Related news

 • Öksürük Söktürücü İlaçlar ve Çaylar
 • KOLAY GÜLLÜ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI YAPIMI
 • Başkalaşım Katedrali (Togliatti) yeni bir zamanın işareti
 • İnsanı Gerçek Nedir Diye Sormaya İten, Birbirinden Mükemmel 24 Baş Döndürücü Resim

 • Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 10

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de


  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 13

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 70

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 94

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 79

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 15

  Hayri Özmeriç Zinde Türkiye’de 68