Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar

Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar


Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 95 19.03.2019, 08:03

Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar

Portakal çok büyük bir çeşit domatesmeyve. Yüksek tadı ve mükemmel verimi olan diğer portakal çeşitlerinden farklıdırlar. Domates Portakal 2000 yılında yetiştiriciler V. Korochkin, A. Dynnik ve S. Korotkov tarafından yetiştirilen nispeten yeni bir çeşittir.

Turuncu domates

karakteristikleri

Domates, belirsiz çeşitleri ifade eder. Bu durumda ana sapın büyümesi sınırlı değildir ve iki metre yüksekliğe ulaşabilir. Serada ısınma varsa, domates yaklaşık bir yıl büyüyebilir. Büyüme sırasında kalınlaşma yerlerinin yaratılmaması için, gelişme boyunca bir bitkinin oluşturulması gerekmektedir. Tipik olarak, belirsiz çeşitler, nadiren iki gövdeye ayrılır.

Domates Portakal meyveleri, 250 gram ağırlığında yuvarlak bir şekle sahiptir. Adı sıradışı bir parlak turuncu renk için verildi. Tadı mükemmel.

Domateslerin olgunlaşma süresi, ortaya çıktığı andan itibaren 110 gündür.

Çeşit tanımı

Çeşitli portakal domatesleri yeterince yüksekçok sayıda dallanma ile bitkiler. Kendi ağırlığı altında, bitki yere uzanabilir. Bunun olmasını önlemek için, tesis yüksek miktarlara veya kafeslere bağlanır.

İlk çiçeklenme sekizinci veya dokuzuncu yaprak üzerinde oluşturulur. Aşağıdaki fırçalar her iki ila üç yaprak koyulur. Çiçeklenme tipi basit.

Turuncu domateste, pürüzsüz bir yuvarlak yüzeyli meyveler oluşur. Ağırlık iki yüz ila iki yüz elli gram arasında değişebilir. Her domateste dört büyük seminal oda vardır.

Domates portakal incelemeleri

Olgunlaşmamış formda, meyveler yeşil renktedir. Kol sapında karanlıktır. Olgun formunda, gölge doymuş turuncu olur.

Domatesin kıvamı Turuncu, etli yumuşaktır, meyve şekerin oldukça yüksek olması nedeniyle tatlıdır. Çeşitliliğin amacı onu taze kullanmaktır.

Özellikler

Tesisi herhangi bir bölgede yetiştirebilirsiniz. Açık zemin ve geçici film barınakları için tasarlanmıştır. Çeşitlilik özellikle yaz sakinleri ve küçük çiftlik sahipleri için yaratıldı.

Hasatın güzel olması gözlemlemek için gerekliydi.tarım teknolojisinin kuralları. Bir metrekare üzerinde, en fazla üç bitki dikilmelidir. Gelişim sırasında, tüm üstatların ana gövdeden bir santimetre uzağa çıkarılmasıyla oluşmaları gerekir. Üst büyüme mevsimi (büyüme dönemi) bitmeden bir ay önce kesilir.

Meyvenin kütleliliği ve şiddeti nedeniyle, gövdelerin bağlanması gerekir. Bu yapılmazsa, domates yere düşebilir veya düşebilir.

Domates verimi ortalamadır, bir bitkinin dört kilograma kadar lezzetli, sulu domatesleri hasat edebilirsiniz.

Domates portakal fotoğraf

Çeşitliliğin avantajları ve dezavantajları

Belirsiz bir bitki türü biraz gerektirirbüyüme için yerler. Çeşitlerin verimi çok büyük değil, fakat kararlı. Yıldan yıla, bitki verimi, domates olmayacağından endişe edemezsiniz. Diğer türler hastalığa karşı hassas olsa bile, Orange her zaman bozulur. Bunun nedeni, çeşitliliğin çeşitli hastalıklara karşı benzersiz direncidir.

Eksiklikler, çeşitliliği büyütürken karmaşık tarım uygulamalarını içerir.

Kamuoyu

Çeşitliliğin yüksek değeri, kararlılığı hakkında bilgihasat, mükemmel tadı domates portakal incelemeleri doğrular. Bir çeşit diken her yaz sakini ona olumlu tepki verir. Birçoğu için, her havada mükemmel sonuçlar gösterir. Bu nedenle, çeşitlilik her yıl ekilir.

yetiştirme

Portakalın tekliği, olabileceğidir.Hem fide şeklinde büyür, hem de doğrudan açık zemine ekilir. İlk yöntemlerle, ürünler Mart ortasına yakın taşınır. Tohumlar bir tohum için bardaklara ekilir. Altmış gün sonra fideler yataklara transfer edilir.

Soğuk hava fideleri dikme zamanında ise, bitkiler bir filmle kaplanmalıdır. Sıcaklığın gelmesiyle barınak kaldırılır.

Domates dikmek için ideal yersakin, güneşli bir yer. Değerlendirmelere göre, en iyi sonuçlar organik gübrelerin eklenmesiyle tınlı toprağa domates eken bahçıvanlar tarafından elde edilmektedir.

Turuncu için iyi bir hasat elde etmek içinbakmak için gereklidir. Temel bakım kuralları zamanında sulama, tohumlama ve gevşeme ve döllenmedir. Büyüme mevsimi boyunca, bitki üç kez beslenir. İlk kez gübreler, kalıcı bir yere inişten iki hafta sonra ortaya çıkar. İkinci meyve fırçasından sonra ikinci kez beslendikleri zaman üflenir. Son üst pansuman domateslerin toplanması sırasında yapılır. Gübreleme için en iyi üç litre suya bir litre gübre seyreltilerek bir Mullein çözeltisi kullanılır. Kompozisyonun sulanması tamamlandı, her bir kovanın altına iki litre bir karışım getirdi.

Bitki sümüklü böcek, kepçe, yaprak bitleri tarafından tahrip olabilir. Haşere hasatı bozmaz, işlemler depolarda bulunan kimyasallarla veya halk ilaçlarıyla yapılır.

Domates portakal çeşitli

Domates Fotoğrafı Portakal nasıl doğru gösterirbir bitki bağla. İdeal olarak yapraklar, meyveler yere değmemelidir. Bu, bitkinin çürümeye karşı korunmasına yardımcı olacaktır. Bakımlı, bağlanmış bitki uzun, taze, sulu, lezzetli domatesler ile lütfen. Ayrıca bu domateslerin tıbbi özellikleri vardır.

Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar

Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar

Related news

 • Mehmet Ali Nuroğlu (Uçurum – Adem) Biyografi
 • Birch Grove, salata: tarifler, dekorasyon yolları
 • Online diyet nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Ağız Kuruluğunun Nedenleri, Belirtisi ve Tedavisi Hakkında
 • Bebek ergenliği

 • Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 96

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar


  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 47

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 92

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 39

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 67

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 66

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 84

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 85

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 32

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 92

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 92

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 57

  Her yatakta Juicy exotica - domates Portakal. Özellikler, avantajlar, yorumlar 57