Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları


Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 44 14.03.2019, 11:17

Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Hindiba (kullanışlı özellikler çok yönlüdür)Etli uzun kök ve dallı sapı ile otsu çok yıllık bitki. Bitkinin çiçekleri mavi, daha az yaygın beyaz veya pembe, temiz bir sepet içinde toplanır. Hindiba meyveleri küçük achenes. Bitki temmuzun sonlarında çiçek açmaya başlar ve eylül ayında biter. Halk hekimliğinde, hindiba yararlı özelliklerini kökünden gösterir. İlacın hazırlanması için, kökler sadece bu bitki iyi geliştiğinde kazılmaktadır. Dikkatlice toprak kapağından yıkanır ve kesilir. Hammaddeler fırınlarda ve odalarda havalandırılan özel kurutucularda kurutulur. Yani, hindiba yararlı mı?

Hindiba: yararlı özellikler

Sağlıklı hindiba kökü insülin içerir -şeker hastaları için nişasta ve şeker yerine kullanılan polisakariti. Hindiba'nın diğer farmakolojik özellikleri de bilinmektedir. İşte bunun nedeni radikal glikozit intibin içeriği yüksek kullanılır. Bu tür preparatlar, CNS olarak kullanılır Bu sayede, kan damarlarını genişletir ve taşikardi kaldıran maddeler sedatif. Ek olarak, hindiba kökleri% 17'ye kadar şeker, tanen, B ve C grubu yararlı vitaminler, doğal organik asitler, acı ve katranlı maddeler, karoten içerir. Tohum ve yaprakları, zengin sütlü meyve suyu olan insülin, acı maddeler (lactucin, taraksasterin), protokateşuik aldehit var. antibakteriyel ve sıkılaştırıcı - çekiç hindiba diğer faydalı özellikleri bulunmaktadır. Halk hekimliğinde, iştah artışı, sindirim ve kalp geliştirmek, köklerinin decoctions ve infüzyonu kullanılan kuyu NA sakinleştirmeye yeteneği var. Hindiba, karaciğer ve dalak hastalıkları olan kişiler için hindiba önerilmektedir. Kökler ya da olağan ruh tentürü kaynar su, herhangi bir iyileşmeyen yaralar, egzama ve tümörler ile mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Genel olarak, bu tıp asistanı, oldukça etkili ve güvenilir bir genel restoratif olarak bilinir.

Hindiba da kalp için yararlıdır. Bu bitkinin çiçek salkımından, kalbin normal işleyişi üzerinde yararlı bir etkiye sahip etkili ilaçlar yapın. Hindiba diabetes mellitusta kullanılır. Ayrıca, bir vazodilatatör ve antipiretik ajan olarak. Buna dayanan preparatlar, idrar söktürücü ve choleretic, heyecan verici iştah, antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca hindiba, karaciğer ve gastrointestinal hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Halk hekimliğinde, kök infüzyonları ve soğurmalarındavücuttaki tonu yükseltmek, dispepsi ve histeri ile kan kompozisyonunu geliştirmek için kullanılır. Döküntüler, akne, furunküloz ve cilt hastalıkları için çok yararlıdır, vücuttaki metabolizmayı bozabilir.

Hamilelikte Hindiba

Kara hindiba içerek - şık kahve -Hamile kadınları içmek gerekir. Sonuçta, hamilelik sırasında sıklıkla etkilenen karaciğer üzerinde son derece yararlı bir etkiye sahiptir ve kadın vücudundan toksinlerin uzaklaştırılmasını teşvik eder. Ayrıca, hamile kadınlar için hindiba büyük faydası da kolayca mide ekşimesi kaldırır, mide ve bağırsak işine yardımcı olur, iştahı artırır gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Hamile kadınlar için önemlidir ve kandaki kırmızı kan hücrelerinde aktif bir artışı destekleyen hindiba olduğu gerçeği. Ve bu, hem gelecekteki annenin hem de bebeğin vücudunun organizmasına paha biçilemez bir yardımdır.

Hindiba: kontrendikasyonlar

Hindibada kontrendikasyonlar: Variköz venlerle alınması yasaktır, hemoroid, vasküler hastalıklarda önerilmez.

Hindiba'nın yararlılığı yıllardan beri test edilmiştir.uygulama. Hindiba'nın müthiş bitkisi ... Yararlı özellikleri hem tıpta hem de pişirmede kullanılır (turta ve diğer tatlıları hazırlarken eklenir).

Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Related news

 • Gebe kalma şansınızı arttıran öneriler
 • Rosnefte bir özgeçmiş göndermek için bilgi nerede bulunur
 • Kolay Bay Bayan Yarım Eldiven Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Adet Sancısı (Regl) Neden Olur, Nasıl Geçer
 • Zahmetsizce Kilo Vermenin Yolları
 • Lise Için Toplu Saç Modelleri

 • Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 86

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları


  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 35

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 7

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 65

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 93

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 77

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 8

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 4

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 65

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 95

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 80

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 10

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 95

  Hindiba: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları 4