Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması

Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması


Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 63 09.03.2019, 10:20

Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması

Bir dereceye kadar, tüm maddeler sahipBununla birlikte, manyetik özelliklerin, ferromanyet sınıfına ait olanların, yönlendirilmiş alanı korumayı mümkün kılan içsel bir yapısı vardır. Bu kalite, yüzeyleri bir "ezberleme" yaratarak, yönlendirilebilen katmanları hakkında bilgi kaydetmek için yaygın olarak kullanılır. Manyetizasyon sırasında, "gecikme" sözcüğü ile tarif edilebilen bir fiziksel fenomen kullanılır. Grafiksel olarak sözde histerezis döngüsü ile temsil edilir.

histerez döngü

Ferromıknatıslar manyetize edilebilirkendiliğinden, moleküler yapılarında, yani manyetizasyon merkezlerinde alanlar vardır, ancak kuvvet hatlarının zıt yönleri, karşılıklı olarak kendi hareketlerini telafi eder ve bu nedenle sıradan demir veya nikelin bir parçası kendi manyetik alanını üretmez.

Bir ferromanyetin bir mıknatıs olması için,Alanların manyetik alanlarının bir yöne doğru yönlendirilmesi gerekir, bunun için bunlar, histerez döngüsünün kendini gösterdiği bir dış alan eylemine tabi tutulmalıdır.

histerez döngüdür

Etrafındaki manyetik alanın yoğunluğunda bir artışferromanyet, daha önce kaotik alanların oryantasyonuna ve kendi yönlendirilmiş alanlarının oluşturulmasına yol açarken, bu iki parametrenin grafiği, malzemenin bir tek-alan haline geldiği bir üst doyma noktasına sahiptir. Ters yön alanını oluştururken, alt doyma noktasına ulaşabilirsiniz, ancak grafik çizgisi ileri vuruşunu tekrarlamayacaktır, ancak alanları yeniden yönlendirmek için ek enerji gerektiğinden geri kaydırılacaktır. Histerez halkası, ileri ve geri yönde endüksiyona göre mukavemet değerlerinin grafiksel olarak ifade edilen bir belirsizlik döngüsüdür.

bir ferromıknatısın histerez döngü

Aslında birçok mekanik işlem deters yönde etki yönünde bir değişiklik ile ilişkili bir gecikme ile karakterize edilir. Örneğin, elastik deformasyonlar için, cisimler de boyutlarını belirsiz olarak değiştirir ve grafikleri de aynı histerez döngüsüne sahiptir. Atalet herhangi bir fiziksel süreçte içseldir.

Mıknatıslanmalarını korumak için ferromıknatısların özelliği, manyetik kayıt prensibinin esasıdır.

İlk kayıt cihazında taşıyıcı olarakOluşan alanın yoğunluğuna bağlı olarak, bir indüktör olan kayıt başlığını geçerek hareket eden demir tel kullanılmıştır. Daha sonra, ekipman geliştikçe, daha güçlü manyetik özelliklere sahip bir toz malzeme tabakası olan bant uygulanmış, ancak genel prensip değişmemiştir. Bir ferromıknatısın histerez ilmiği bu materyal üzerinde kaydedilen bilgilerin korunmasına yönelik koşullar yaratır.

Günümüzde yerli teyp kayıt cihazlarıBununla birlikte, bu, onların çalışma prensibinin önemini yitirdiği anlamına gelmez. Modern bilgisayarlarda, sabit diskler hakkında bilgi birikimi için, histerez döngüsüne dayalı olarak aynı manyetik kayıt prensibi kullanılır.

Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması

Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması

Related news

 • Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı
 • Evde Klima Temizliği Nasıl Yapılır
 • Stephen Hawkingin değerli eşyaları satışa çıkıyor
 • Sorunlu ilişkiler, biten aşklar, sürekli ayrılıklar
 • Limon ve Böğürtlen ile Cheese Kek Tarifi

 • Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 78

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması


  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 5

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 61

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 31

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 21

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 54

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 54

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 64

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 73

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 57

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 7

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 43

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 15

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 69

  Histeresis döngü ve manyetik kayıttaki uygulaması 73