İnsan çakraları nelerdir

İnsan çakraları nelerdir
İnsan çakraları nelerdir

İnsan çakraları nelerdir?

Sanskritçe, çakra bir daire demektir,güç çarkı. Hindular metafiziğinde, görünmez bir enerji merkezidir. İnsan çakraları en azından orijinal dönen kraterlerdir, bu yüzden onlar medyumlar ve yoga uygulayan insanlar, yani onları görme kabiliyeti olan kişiler tarafından tanımlanır. Şaft sistemi, bu tür yedi merkez içerir, fiziksel bedende bulunmazlar - ince, eterik çiftimizde, ve aşağıdan yukarıya doğru omurga boyunca dağılırlar.

Her enerji hunisi ile ilişkilidirBazı organlar ve endokrin bezlerimiz, ruhumuzun ve hayatımızın yönleri ile, her birinin kendi rengi vardır. Onlar ne için? Kozmosun enerjisinin yukarıdan aşağıya inen ve yeryüzünün altından yükselen enerjisinin girdiği ve dağıttığı insan çakralarından geçer. Bu merkezler onu emer, dağıtır, ama aynı zamanda yaymaktadır.

İnsan çakraları, çalışmaları doğrudan ilişkilidir.fiziksel sağlığı, karakteri ve alışkanlıkları, yaşamdaki olaylar ile. merkezler açıktır Yani, onlar, bir arzu oranda döndürmek temiz, parlak bir renge sahip, bir kural olarak, sağlıklı onun arzusu kolaylıkla yerine getirilir, enerji bir kişinin yeterli miktarda geçmesi ve hayatınızı olumlu gelişmelere içine çeker. Tersine, eğer bu merkezlerde bir kusur varsa, yavaşça ya da kısmen kapanırlar, hastalanır, sorun ve sıkıntı çekeriz.

Durumları neye bağlıdır? Bir kişinin çakraları, olumsuz duyguları - tahriş, öfke, korku, öfke vb. Olumsuz düşünceleri ve en önemlisi eylemler nedeniyle engellenebilir. Bazen kasıtlı bir kapanış vardır, genellikle bir üçüncü parti etkisi ile ilişkilidir - nazar, bozulma, kıskançlık, küfürler.

Şimdi neyin gerekli olduğu belli oluyorÇakraların durumlarına dikkat edin, onların ifşa edilmesi gereken işlerini. Enerjimizin neden zayıflayabildiğini, başarısızlığın meydana geldiğini anlamak için tüm insan çakralarını dikkate almamız gerekiyor. Özellikle, belirli bir organdan veya hayatımızın yönünden hangi merkezin sorumlu olduğunu bilmek faydalıdır.

İnsan çakraları. tanım

İlk çakra, kök çakradır (muladhara),perine bölgesinde bulunur. Kundalini'nin enerjisi ve adrenal bezlerin çalışması ile ilişkilidir, rengi kırmızıdır. Bu, hayatımızın temelidir, sağlıktan, fiziksel yeteneklerden, anne sevgisinin tezahüründen sorumludur. Ama aynı zamanda ölüm korkusu ve genel olarak, tüm bilinmeyen, merkezin kusuru karşısında hüküm sürdürebilir.

İkinci çakra sakraldır (svadhistana). Genitallerin, bağışıklık sisteminin ve canlılığımızın işlevinden sorumludur. Renk - turuncu. İşte konsantre irade, tutku, sevgi ve sevgi, zevk için susuzluk, amaçlılık. Çalışmasında ihlaller olması durumunda, kabalık, slovenlik, kıskançlık ve kıskançlık, can sıkıcılık ve dilencilik görünebilir.

Güneş pleksus çakrası (manipura)Sindirim ve renal organlara enerji verir, pankreas ile ilişkilidir, rengi sarıdır. Ahlak, çalışkanlık, adalet ve doğruluktan sorumlu olarak, işlevi ile verimlilik, pratiklik, sıkı çalışma, genelleme ve önderlik gibi niteliklerle bağlantılıdır. Ama aynı zamanda narsisizmin yanı sıra narsisizm ve egosantrizm.

Kalp çakrası (anahata) merkezdedirGöğüs. Bu dolaşım sistemi ile ilişkilidir ve doğrudan kalple birlikte, timüs bezinde de renk yeşildir. Saflık, mutluluk, mutluluk, yüksek anlayışta aşk, müzik ve güzellik algısı, istikrar gibi kavramlarla ilişkilidir. Ama aynı zamanda eylemsizlik, muhafazakarlık.

Boğaz merkezi (vishudha) 7. seviyeninservikal vertebra. Solunum sisteminin dengesini sağlar, cilt durumundan sorumludur. Beşinci çakra tiroid ve paratiroid bezleri ile bağlanır, mavi bir renge sahiptir. Özün vizyonu, mükemmellik arayışı, içgörü ve kavrayış, cevap verdiği yönlerdir. Yetersiz fonksiyon, acele, dalak, ihmal, melankoli tezahür edebilir.

Üçüncü göz çakrası (ajna) sorumludurBeynin aktivitesi, hipofiz bezi ile ilişkilidir, bir noktada enerjinin iletilmesinde anahtar bir rol oynar. Onun etki alanı, akıl, sezgi, akıl, güç ve aynı zamanda iç dünya üzerinde bir sabitlemedir.

Ve yedinci merkez (saharara) taç çakradır,köşe üzerinde yer almaktadır. Baş ve beyinde hayati enerjiyi dağıtır, lenf akışını düzenler, kas-iskelet aparatından sorumludur, menekşe rengine sahiptir. Tüm çakraların çalışmalarına ve hem ince hem de yoğun bir bedenin tüm süreçlerine katılır. Bu uzun ömürlü merkezidir Güven, güç, yaratma gibi yönler ona tabidir.

İnsan çakraları: açıklama

Enerjinin açıklanması gibi bir kavrammerkezler, sadece yapılarında veya işlevlerinde arızaların ortadan kaldırılmasını ima eder. En önemli husus, tüm sistemin uyumlaştırılması, merkezlerin dengeli çalışmasıdır. Ve basitçe, her bir çakra ile mansap arasındaki enerji akışını yaratmak gerekir ki bu da merkezin çalışma kalitesini büyük ölçüde belirler. Ne veriyor? Bir insanı daha canlı hale getirir, hem ahlaki hem de fiziksel olarak güçlendirir, yetenekleri ortaya çıkarmaya yardımcı olur, yaşam kalitesini önemli ölçüde artırır.

Kural olarak, enerjisi olan bir kişidengeli, şans eşliğinde. Bunun için ne yapman gerekiyor? Her şeyden önce, düşünceleri ve eylemleri kontrol etmek. Çakraları ortaya çıkarmak ve dengelemek, yoga yapmak veya örneğin bu amaçla egzersizler ve meditasyonlar için reiki yapmak için birçok teknik var. Fakat benzer uygulamalar sıradan insanlara açıktır. En kolay yol, özel mantraları okumaktır. Buna ek olarak, şimdi çakralar için meditatif müzikli diskler satın alabilir ve düzenli olarak dinleyebilirsiniz. Ve değişiklikler uzun sürmeyecek.

İnsan çakraları nelerdir

İnsan çakraları nelerdir

Related news

 • AGV kazanları nedir ve avantajları ve dezavantajları nelerdir
 • Tost Ekmeğinde Tereyağlı Yumurta
 • Cevizli sini kurabiyesi nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • 2019-2019 Sonbahar kış en iyi çanta trendleri
 • Komik Şitsu - Tibetten bir köpek

 • İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir


  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir

  İnsan çakraları nelerdir