İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 35 03.02.2019, 08:28

İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri

Osteochondrosis neredeyse kaçınılmazdırStatik yaşam tarzı ile modern insan. Her saniyesini alır ve bir grup eşzamanlı hastalığa yol açar. Olguların% 80'inde sırt, boyun ve baş ağrıları osteokondroz belirtileridir.

Bu nasıl bir ceza ve onunla yaşamak?osteokondroz belirtileri

"Biraz ağlıyoruz!"- Eski kuşaktan insanlar genellikle kendileri hakkında konuşurlar. Bununla tartışamazsınız: yaşla birlikte, tüm kemikleri, tüm omurları "gıcırdama" (crunch) yapmaya başlayabilir, bazen kafa bile gıcırdamadan dönemez. Bunlar osteokondrozun tüm bulgularıdır, bu da sonunda intervertebral kıkırdakları hareket ettirir ve hareketlilikten mahrum bırakır. Ancak bu rahatsızlığı sadece omurga için bir sorun olarak görmek yanlış olur. Vücudun neredeyse tüm organlarını ve kısımlarını etkilediği oldukça açıktır.

Sabit baş ağrıları, kulaklarda gürültü - bubeyin dolaşımını kıran ve beyin damarlarının daralmasına neden olan osteokondrozun sonuçları. Kulaklarda kesintisiz gürültü, özellikle geceleri, gözlerde karartma, ani baş dönmesi ve bazen bilinç kaybı, bu problem hakkında konuşabilir.

Kesinlikle bu hastalıktan muzdarip olanlar,"servikal migren" ifadesi bilinmektedir. Bu, omuzların yüzeyinden ve boyundan başın oksipital ve paryetal kısımlarına ağrıları çekiyor. Bunun nedeni genellikle osteokondrozun arka planına karşı vertebral arter lezyonu.

Omurga gelince - bu "hayat ağacı"İnsan ve tüm iç organlara bağlı: böbrekler, karaciğer, mide, kalp ve duyular: Gözleri, kulakları. Bu sistemlerin herhangi birinde herhangi bir arıza osteoartrit belirtileri olabilir. Değil ekstremite hastalık durumu hakkında bir zararlı etkisi nasıl söz: İnsan ellerde ve ayaklarda uyuşma, ellerin hareketlilik kademeli azalma, omuz ve dirsek eklemlerinde ağrılı krizi peşine düşer.

dejeneratif disk hastalığı için orada etkili tedaviler var mı?osteochondrosis tedavisi yöntemleri

Maalesef bugün itiraf etmeliyizyani ağrı kesici ve merhem her türlü ağrıyı dindirmek, reklamı ve semptomatik tedavi çoğu için çare olarak sundu. Tedavi yöntemleri bulunduğu yerden hastalığın kaynağı olan tabii özellikleri, büyük ölçüde bağlı. Bel ağrısı, iyi bilindiği gibi, farklı türde olabilir: .. lomber, servikal, torasik, vb hasta genç adam (bugün çok yaygındır), nedeni egzersiz, enfeksiyon, travma, romatizma, kalıtım eksikliği olabilir. Çoğu durumda, zaman fiziksel aktiviteye göre tedaviye başladı özel tıbbi şarj osteokondrozis iyi sonuçlar getirir.

Başka bir şey - kemik dokusunun yaşa bağlı deformasyonuomur. Bununla alas, başa çıkması daha zordur. Özellikle fıtık intervertebral disk gibi bir tanı geldiğinde. Tabi ki bu, tedavinin anlamlı olmadığı anlamına gelmez. Büyük çabaların bedeli olsa da, durumu her zaman hafifletebilirsiniz. Fakat önce kapsamlı bir kontrol yaptırmanız gerekir, çünkü osteokondroz belirtileri hastalığın farklı belirtileri ve farklı lokalizasyonu hakkında konuşabilir. MR, bilgisayarlı tomografi, ensefalogram, X-ray - bu, önerilen diyagnostik prosedürlerin tam bir listesi değildir. Ayrıntılı bir inceleme temelinde, bir nöropatolog tedaviyi reçete edebilir: ilaç tedavisi, egzersiz tedavisi, vb.osteokondroz için jimnastikÇoğu zaman, doktor hastanın bel veya servikal bölgede ağrıyı büyük ölçüde kolaylaştıran özel bir ortopedik korsesi giymesini önerir.

ihtiyati tedbirler

Kendi kendine ilaç tedavisi için böyle bir durum olabilir.ciddi komplikasyonlarla doludur. Özellikle, sırtta ağrı olduğunda. Belli omurgasız disklerinin varlığından habersiz, kontrolsüz bir şekilde, resepsiyonda tanıdık bir masöz ya da manuel tedavi uzmanına, tıbbi sürecin kazançlı bir iş olduğu kaydediliyor. Söylemeye gerek yok, akupunktur için aktif noktalarda iyi eğitimli olmayan, kendinden öğretilmiş bir masözün ya da evde yetiştirilen bir el kitabının manipülasyonundan ne sonuç doğurabilir. Kendinizi daha da kötüleştirmeyin - bu ana tavsiyedir. Ve bir ipucu - osteochondrosis ile ağrı kendi kendine geçene kadar beklemeyin. Geçmeyecek. Hayatın tam bir sefalete dönüşmemesi için kendinize ciddi olarak dikkat etmelisiniz.

İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileriGoruntuler resim fotograflar galeriler

Related news

 • Rüyada temiz ve paslı jilet görmek ne demektir
 • Çevre Mühendisliği Mezunları Nerelerde Çalışırlar
 • Ankara Haberleri: Köprü altında ters döndü

 • İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 4

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri


  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 58

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 66

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 71

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 39

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 13

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 74

  İnsanlığın belası osteokondrozdur. Osteokondroz belirtileri 20