İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 53 14.02.2019, 15:31

İrlanda yosunu için neyin yararı nedir? Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri

İrlanda yosunu ya da adı"Carragen", tıpta bir antiviral ve anti-inflamatuar ilaç olarak uzun süredir kullanılmakta olan şaşırtıcı bir bitkidir. Çin'de, bin yıldan fazla bir süredir ilacı kullanılmaktadır. Onu düzenli bir eczaneden alabilir veya kendiniz yetiştirebilirsiniz.

İrlanda yosunu nedir?

İrlanda yosunu

Doğada Carrageen okyanusta bulunabilir, amaşimdi iç ve endüstriyel koşullarda yetiştirilmektedir. Kendini yetiştiren yosun üç ay boyunca kesilmemesi tavsiye edilir, böylece tıbbi bileşenlerin vücudundaki yoğunluğu en üst düzeye çıkarmayı başardı. Yosun kesildikten sonra endüstriyel koşullarda yetiştirildiğinde, alkali eklendiği özel bir çözelti içinde pişirilir. Bu çözelti daha sonra saflaştırıldı ve elde edilen kütle kurutuldu ve toz haline getirildi. Tabii ki, doğal koşullarda toplanan İrlanda yosunu çok daha faydalıdır, çünkü okyanusun büyümesi sırasında doğal besinlerle doyurulur.

Nerede ve ne için yosun kullanılır?

İrlanda yosunu yorumlar

İrlanda yosunu tıpta ve yemekte kullanılırendüstrisi. Ayrıca, "carrageenan" ismiyle bir özüt elde edilir, bu da emülsifiye edici özellikleri için değerlidir. Bu madde çay, kişisel bakım ürünleri, tabletler, kremler eklenir. Kozmetik salonlarında, yosun, deniz yosununun temelinde sarma için kullanılır, çünkü bol miktarda A vitamini içerir (bu çare cilt üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, soyulmayı ortadan kaldırır, yumuşak ve ipeksi yapar). Tıpta İrlanda yosunu müshil, anti-inflamatuar ilaç olarak kullanılır, solunum yolu ve mide hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur.

Bu yosun kullanımı için endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Sagina subulata İrlandalı yosun

İrlanda yosunu haklı olarak benzersiz kabul edilebiliranlamına gelir. Tıpta, kozmetoloji, gıda endüstrisinde kullanılır. Yüksek iyot içeriği nedeniyle, kanserin tedavisi ve önlenmesi için kullanılır. Tıpta, İrlanda yosunu da "bryozoan styloid" adıyla bilinir. Bu alanda İrlanda yosunu ishal için mükemmel bir ilaç olarak kullanılır, ayrıca yardımıyla, mide hastalıkları tedavi edilir. Carragen'in vücudun iyonik dengesini geri kazanmaya yardımcı olan çok miktarda eser element içerdiğinden, hangover sendromunun hastasını hızlı ve etkili bir şekilde çıkarmanıza izin verdiğine inanılmaktadır. Birçok kişi, bu aracın henüz kanıtlanmamış olmasına rağmen, ekstra kilodan kurtulmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor. İrlanda yosunu da kozmetik endüstrisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Kremler, sabun, diş macunu eklenir. Bileşimdeki yüksek vitamin içeriği nedeniyle, yosun tüm vücut üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, cildi iyileştirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

İrlanda yosunu kullanarak Tarifler

İrlanda yosunu

İrlanda yosunu kullanarak Tariflerbüyük bir miktar var. Bir kaynatma hazırlamanın en kolay yolu bu çözüm yoluna dayanmaktadır. İşte tarifi: 50 gram yosun üç bardak su ile dökülür ve yarım saat kaynatılır. Soğumaya bıraktılar. Alınan sıvıyı her gün 150 ml yemeden önce günde en fazla dört kez uygulayın. Tedavinin seyri 15 ila 20 gündür. Diğer herhangi bir çare gibi, bryozoan (İrlanda yosunu) kullanım için kontrendikasyonları vardır. Hamile kadınlar, iki yaşın altındaki küçük çocuklar ve yaşlılara ve bileşenlere aşırı duyarlı olanlara önerilmemektedir. Doktorun yakın gözetimi altında İrlanda yosunu tüketilmeli ve gastrointestinal sistem hastalıklarından muzdarip kişiler. Tedavi sırasında yosun antipiretiklerle birlikte kullanılamaz.

Carrageenum hakkında yorumlar

İrlanda yosunu kullanan herkessadece pozitif bırakın. Yararlı etkisi, kullanımın ikinci üçüncü gününde zaten belirtilmiştir. Yukarıdaki hastalıkların tedavisine ek olarak, carrageenum vücudun genel tonunu iyileştirmeye yardımcı olur, sağlığını iyileştirir. Birçok insan, bunun yardımıyla bağırsaklarda ve ekstra kiloda toksinlerden kurtulabileceğinizi söylüyor. Çocuklar İrlanda yosunu kullandığında, iştahta ve refahta bir iyileşme olur ve genel aktivite de artar.

Olumsuz yorumların da olması gereken bir yer var amaİrlanda yosununu yanlış ya da yüksek dozda kullanan kişiler tarafından bırakılır. Diğer herhangi bir araç gibi, tüm önerileri ve düzenlemeleri açıkça takip ederek kullanılmalıdır. Daha sonra hiçbir yan etkisi ve hoş olmayan sonuçlara yol açmayacaktır. İrlanda yosunu neredeyse zararsız bir gıda katkı maddesidir, ancak her durumda, yiyecek için kullanmadan önce doktorunuza danışmanız en iyisidir. Bu, olası hoş olmayan sonuçlardan kaçınmak için gereklidir. Bir doktora danışmaksızın İrlanda yosunu ile yemek tarifleri kullanmak mümkündür, ancak bu durumda, sağlığınız ve olası yan etkilerinden yalnızca kendinizin sorumlu olduğunu unutmayın.

İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleriresim Fotograf galeriler fotograflar Goruntuler

Related news

 • Lavrov: Halepteki tüm silahlı gruplar El Nusranın emirlerini dinliyor
 • 12 Aralık 2019 Pazar
 • Su sayaçlarının okumaları nasıl yapılır: prosedürün özellikleri ve çeşitleri

 • İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 45

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri


  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 15

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 5

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 10

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 54

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 34

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 57

  İrlanda yosunu için neyin yararı nedir Eşsiz bir bitkinin özellikleri ve özellikleri 69