Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam

Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam


Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 92 17.03.2019, 14:33

Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam

Bir kişi kıyıda durduğunda, o daimaDeniz tabutunda saklı olanlarla ilgileniyor musun? Neler olup bittiğini görmek için dalış yapmak, bazıları kıyıda durmak ama Jacques Yves Cousteau gibi insanlar var. Bu kişi, hayatının hemen hemen tamamını keşfetmek ve başkalarına okyanus tabanının gizlilikleri ve güzellikleri gizlemek için harcıyordu. Orduda hizmet etmeye devam edemeyen trafik kazası, karaya çıkmadan önce neredeyse keşfedilmemiş olan bir dünyayı bulmasına izin verdi.

deniz yatağıBelki de en önemli başarısıbir akuakun icadı. Bu, herkesin su altı hayatının güzel resimlerine bakmasına izin verdi. Son yıllarda Aqualungs özel bir değişiklik yaşamadı, tasarımları ilk numunelerinkiyle hemen hemen aynı kaldı. Ancak, yine de, bunlar pratik ve güvenli.

Ancak bu konuda Jacques Yves Cousteau durmadı. 40 yaşındayken Calypso adlı bir gemi satın aldı, ona bir bilim gemisi taktı ve yaklaşık yedi yıl süren en uzun yolculukunu gerçekleştirdi. O sadece araştırma yapmadı, aynı zamanda filmleri paralel filme aldı. İki resmide bir Oscar bile vardı. Deniz tabanı Kusto'nun evi içindi. Onun yaratıcı faaliyetine devam ettiği seferiydi. Oğulları ile birlikte, daha önce imkansız olduğu yerlerde denizatı keşfetmek için bir dizi banyo taşı tasarladı.

Seabed Fotoğraf"Cousteau ekibinin Sualtı Odyssey" filmi sevildibirkaç nesiller. Sonuçta, Cousteau'nun gösterdiği deniz altı, fotoğraflar ve filmler gerçekten heyecan vericiydi. Şiddet yoktu, ancak sualtı sakinlerinin sadece basit, ama büyüleyici bir hayatı vardı. Bu gibi fotoğraflar kimsenin göstermedi. İzleyiciler, biyoloji veya arkeoloji alanlarında nasıl yeni bir keşif yaptıklarını izleyebilir ve gözlerini ekrandan alamazlardı. Jacques Yves Cousteau sadece bir mucit değil aynı zamanda mükemmel bir yönetmenti. En zor bilimsel bulguyu herkesin anlayabileceği şekilde gösterebilirdi. Tüm bunları görüntüleyenlere göstermek için, sualtı fotoğrafçılığı için bir kamera icat etmek zorunda kaldı; bu fotoğraf şimdiye kadar hemen hemen aynı kaldı.

Okyanusun dibindeOkyanusa ilgi duymayanlar bile şimdiye kadarbüyük adamın adını ve Jacques Yves Cousteau'nun ne olduğunu hatırlayın. Deniz tabutunda saklı olanların çoğu tüm dünyaya gösterildi. O dünya kültürüne ve gelecek nesilleri de su altında gizlidir harika resimlere bakmak böylece o, okyanusları korumak için gerekli olduğunu anlamak için büyük bir katkı yaptı.

Cousteau, hayatının neredeyse tamamını denizlere adamış olmasına rağmen, insanlık tarafından tahmin edilmek istenen daha çok bilmeceyi barındırıyor. Sonuçta, şu anda okyanusların ve denizlerin sadece küçük bir kısmı keşfedilmiştir.

İnsanoğlu daha iyi imha edebiliyor,yaratmak yerine. Ve bu, denizlerin boşaltılabileceği gerçeğini tehdit ediyor ve okyanus havzalarında dolaşan güzel resimleri asla göremeyiz. Bazı flora ve fauna türleri, bilim adamları onları bulmadan önce ölebilir. Dünyaya sualtı sakinleri hakkında bilgi vermeye devam edebilecek başka bir kişinin yakında görüneceği umulmaktadır.

Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam

Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam

Related news

 • Oset isimleri: kökeni ve anlamı. Çağdaş Osetya isimlerinin listesi
 • Ihlamurlar Altında 80. Bölüm FİNAL izle
 • Sezonun yemek odası takımları
 • BM Yolsuzluğa Karşı Sözleşme: özü, umutları
 • Patatesli Ispanak Graten Tarifi Videosu
 • Legodan traktör nasıl çıkarılır İnşaat temellerini öğrenmek

 • Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 30

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam


  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 85

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 80

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 76

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 40

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 28

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 33

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 47

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 68

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 26

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 11

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 64

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 7

  Jacques Yves Cousteau. Deniz tabanını dünyaya gösteren bir adam 99