Juniper Holger: açıklaması

Juniper Holger: açıklaması


Juniper Holger: açıklaması 14 16.03.2019, 16:50

Juniper Holger (Holger) favoribahçe nadirleri ve tomurcuklanan bahçıvanlar koleksiyonerleri. Kompakt, yoğun, genişleyen bir çalı, farklı formlarda parıldayan gibi, düzgün şekli ve doygun rengi ile ilk bakışta sempati kazanır. Kayalık bahçeler, taşlık alanlar peyzaj için kullanılan çakıl üzerinde renkli malç (kabuğu, cips, agrotkani üzerinde çakıl) ile kompozisyonlarda harika görünüyor. Yüksek dezenfekte edici, böcek öldürücü ve fitoidal özelliklere sahip olan bitki, birçok patojen bakteriden gelen havayı temizler.

ardıç tutma

Juniper Holger: açıklaması

Düşük yayılan dökmeyen çalıgeniş yoğun taç, çapı 0.8 m yüksekliğe kadar büyüyor - 1.5-2 m. Ardıç çekimleri aşağı asılı. İğneler kışın, akıcı, beyazımsı mavisi, rengârenk renk değiştirmez. İlkbaharda yapraklar hafif sarımsı bir renk tonuyla, yaz aylarında gri-yeşil olur.

Ardıç Tutucu Fotoğraf

Optimal büyüme koşulları

Juniper Holger güneşi tercih ediyoraçık alanlar, ama penumbrada yetişir. Bu çalılık topraklar için iddiasızdır, ancak daha çok zayıf asidik gevşek, iyi drenajlı, tınlı veya kumlu tınlı tercih edilir. Küçük bir tuzluluğa izin verildi. Kent koşullarına ve zararlı emisyonlara dayanıklı, dona dayanıklı ve oldukça kuraklığa dayanıklı bir çeşittir.

Juniper Holger budama gerektirmez, ancak ilkbaharda hijyenik budama üretmek mümkündür.

Çalı sadece soliter bitkilerde değil, aynı zamanda küçük ve büyük manzaralarda dekoratiftir, peyzaj balkonları, çatılar ve teraslar için idealdir.

ardıç canter açıklaması

iniş

Dikimden önce konteynırda yetiştirilen bitkileriyi sulanmalıdır. Çukur konteynırdan 1,5-2 kat daha fazla yapılmalıdır. Ağır toprak ve yakın yeraltı suyu oluşumu durumunda, tabakası 20 cm olan bir çakıl veya killi drenajının düzenlenmesi gereklidir.Kuru, kazılmış toprak ve turba karışımı ile 1: 1 oranında doldurulması istenebilir. Ortaya çıkan karışımda, karmaşık mineral gübrelerin eklenmesi tavsiye edilir. Bu tabaka, topraktaki köklerin daha iyi çimlenmesine izin verecektir. Fide kök kökü zemin seviyesinde yer almaktadır. Dikimden sonra, bitki bolca sulanmalı ve stok çemberi turba veya ağaç kabuğu ile kaplanmalıdır.

kışlama

Juniper Holger (makaleye eklenen fotoğraf) -Derece dona dayanıklıdır. Ama güneş parlıyor, ve toprak henüz tam çözülmüş değil erken ilkbaharda, içinde, bu iğnelerin genç bitkiler yakabilir. Bunu önlemek için, bu "pritenit" agrovoloknom veya ladin ladin dalları gerekli Ocak ve Şubat aylarında bitkilerdir. Barınak çözüldükten sonra sığınak kaldırılır. Sakin, bulutlu bir günde bunu yapmak daha iyidir.

Ardıç arısı

Ekim yıllarında ardıç daha sık ihtiyaç duyulurKök sistemi kompakt olduğundan ve topraktan besin ve nem tüketemediği için sulama. Daha sonra kuru mevsimde, haftada bir ya da iki kez, özellikle de genç çalıların sulanması önerilir. Yerkürenin yüzeyinden daha yavaş bir nem buharlaşması için, malç yonga (katman 5-7 cm) veya çam kabuğu ile üretilir. Bu yüzden sulama çok daha az sıklıkta yapılabilir - toprağın yüzeyi kuruduğunda.

İlkbaharda (nisan-mayıs aylarında) üst pansuman yaparlarnitroammophous veya kompleks mineral gübreler. Ekim ayında, gübreler potasyum fosforlu gübrelerdir. Bitkiler mantar hastalıklarından etkileniyorsa, fungisitler ("Fundazol", "Ordan") ile tedavi. Nisan-Mayıs aylarında, mantar hastalıklarına% 1 Bordeaux sıvısı karşı önleyici tedavi. Ardıç zararlılardan (yaprak bitleri, tırtıllar) zarar gördüğünde, çalılar böcek öldürücülerle ("Confidor", "Aktara") tedavi edilir. Tedavi iki kez (7-10 gün arayla) gerçekleştirilir.

Juniper Holger: açıklaması

Juniper Holger: açıklaması

Related news

 • KIRMIZI BİBERLİ NOHUT SALATASI
 • Alzheimer Hastası Annesine Her Gün Hamile Olduğunu Söyleyen Kadın
 • Instagram Türk yönetmenin fotoğrafını paylaştı
 • Evde 10, 15, 20 kgda 3 ayda kilo nasıl alınır
 • Arda Turandan Berkay açıklaması

 • Juniper Holger: açıklaması 6

  Juniper Holger: açıklaması


  Juniper Holger: açıklaması 11

  Juniper Holger: açıklaması 61

  Juniper Holger: açıklaması 11

  Juniper Holger: açıklaması 32

  Juniper Holger: açıklaması 16

  Juniper Holger: açıklaması 56

  Juniper Holger: açıklaması 68

  Juniper Holger: açıklaması 96

  Juniper Holger: açıklaması 28

  Juniper Holger: açıklaması 58

  Juniper Holger: açıklaması 75