Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 41 13.02.2019, 07:33

Kış için Erik sosu tkemali: tarifi

Gürcü mutfağı diğerlerinin arasında iyi bilinmektedir.aromatik ve parlak yemekleri. En popüler olanlardan biri tkemali sosu. Kış için konserve edilebilir ve taze, çok lezzetlidir. herKış için Tkemali sos: tarifiKendine saygılı metresi kendi tarifi var, ama genelİçlerindeki özellikleri bulmak oldukça mümkündür. Böylece bu harika ürünü herkesin nasıl hazırlayacağını öğrenebilirsiniz. Yani, kış için tkemali sosu için kendi tarifini seçmenin zamanı geldi. Önerilen tüm seçenekler eşit derecede iyi, bu yüzden herkesi deneyebilirsiniz.

Kış için klasik tkemali sosu

Tarif çok karmaşık değil. Taze erik veya kiraz erik beş kilogram, sarımsak beş karanfil, kişniş bir çay kaşığı, şeker, nane, maydanoz, kişniş, tuz, su, üç çay kaşığı alın. Iyice bir tavaya kayması ve iki bardak su dökmek, erik durulayın. Daha sonra ateş düşürmek, ocakta Gönder ve bir taşım kaynatın. cilt patlama olduğunda ihale meyve kadar kaynatın ve kemikler kendilerini ayrılmaya başlarlar. İkinci bir tava alın ve bir süzgeçten koyun. Küçük porsiyonlar içinde hazırlamak ve erik silin, tohum ve postlar çıkarın. Yine ateşe koyun ve arada bir karıştırarak kaynatın. Bu tarif özgünlüğü erik karışımı banka dökün ve kapakları kapak ve baharat karışımı ve gerektiğidirKış için Tkemali sos tarifiBir harca şeker sürün ve ayrı depolayın. İçinde sosu kullanmadan önce, püresi sarımsak ve baharat karışımı ekleyin, her şey iyi karıştırılır ve birkaç saat için infüze edilir. Et yemekleri için çok lezzetli bir pansuman çıkıyor.

Kış için Tkemali sıcak sos

Bu yemeğin tarifi bu baharatlarda farklıHazırlama işleminde kullanılmalı ve kullanılmadan önce kullanılmamalıdır. Üç kilogram sarı erik, bir sarımsak başı, bir biber kabı, on yemek kaşığı şeker, iki çorba kaşığı tuz, iki çorba kaşığı kişniş, bir çorba kaşığı kuru veya taze yeşillik, dereotu veya maydanoz gerekir. Erikleri soyun ve bir tencereye dökün. Kaynatın, yarım bardak su ekleyin, yumuşayıncaya kadar karıştırın ve bir karıştırıcı ile öğütün. Tuz ve şeker ekleyin. Sarımsak ve biberi püre haline ayırın. Bir erik erik kütlesine getirin, içine biber ve sarımsak yanı sıra yeşillik ve kişniş patates püresi ekleyin. Iyice karıştırın, beş kaynatınKış için Tkemali sosudakika sonra plakadan çıkarın veKış için hazır tkemali sosu Steril kavanozlar. Tarif özellikle yemekleri daha keskin bir şekilde tercih edenler tarafından beğenilecek. Et ürünlerine en iyi ilavesi hayal etmek zor.

Kış için Tkemali sos: kırmızı erik reçete

Bir kilogram lavabo al, iki çorba kaşığıdoğranmış taze kişniş ve çok kıyılmış dereotu, birkaç diş sarımsak, tadı acı biber, çeyrek bardak su, tuz, şeker. Erikleri yıka ve bir tencereye koy. Ateşe koyun ve arada sırada karıştırarak kaynatın. Kabuğu kemiklerle boşaltın ve çıkarın. Yeşillikleri yıkayıp doğrayın, sarımsakları özel bir presle soyun. Acı biberi doğra. Erikleri tuz ve şekerle kaynatın, sarımsak, biber ve yeşillik ekleyin. Birkaç dakika kaynatın, köpüğü çıkarın ve saklamak için hazırlanan sosları kavanozların üzerine dökün.

Kış için Erik sosu tkemali: tarifiFotograf resim Goruntuler galeriler

Related news

 • Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar
 • Araba Şeklinde Örülmüş Tekerlek Süslemeli Bebek Patiği Tarifi. 1 yaş için
 • 4 ayda 20 kilo verdiren Kefir diyeti

 • Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 84

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi


  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 30

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 67

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 74

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 38

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 39

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 43

  Kış için Erik sosu tkemali: tarifi 72