Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları

Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları

Yüz ifadesinin en belirleyici unsurlarından biri olan kaşlar, doğru ve düzgün alınmadığı takdirde olduğunuzdan daha ileri yaşta ya da istemediğiniz bir ifade de görünmenize neden olabilir. Bundan dolayıkaş almaişleminde doğru yöntemleri uygulamanız gerekir. Peki bu doğru yöntemler nelerdir ve evde tek başınıza bu yöntemleri nasıl uygulayabilirsiniz hep birlikte görelim.

Doğru Cımbızı Seçinkas-makasi

Kaşlar nasıl alınmalıkısmına gelmeden önce, kaş almak için kullanacağınız en önemli malzemenin seçimini nasıl yapmanız gerekir bir bakalım. Kaşları almak için kullanılan cımbızın birçok modeli bulunmaktadır. Eğimli uçlu, ince uçlu ve düz uçlu cımbız modelleri arasından hangisini ya da hangilerini kullanacağınıza iyi karar verin. İnce uçlu cımbız henüz yeni çıkmaya başlayan küçük kaşları almak için idealdir. Tam olarak büyümemiş olan kıllar da bu cımbız yardımı ile kolayca alınabilir. Düz uçlu cımbız ise kalın ve alınması kolay olan kıllar için ideal bir seçimdir. Bu cımbız ile aynı anda birden fazla kılı almanız da mümkün. Eğimli uçlu cımbız ise yüksek kontrol sağlar ve çok yönlü olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bu doğrultuda almak istediğiniz kaşlara uygun olan cımbızı seçin ve kaş alma işlemine başlayın.

 

Kaşların Çizgisini Belirleyin

Her kaşın kendine özgü bir doğal yapısı bulunmaktadır. Buna kaş çizgisi denir. Kendi kaş çizginizi doğru belirlemek ve hem doğal hem de bakımlı kaşlara sahip olmak için uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle kaşlarınızı kaş fırçası ya da bitmiş bir rimel fırçası ile yukarıya ve de dışa doğru tarayın. Bu tarama sonrasında uzun olduğunu belirlediğiniz kaşları makas yardımı ile kesin. Kaşlarınızı kestikten sonra artık kaş alma kısmına geçiş yapabilirsiniz.

Kaşlarınızda Alacağınız Yerleri Belirleyinkas-nasil-alinir

En güzel ve en doğal kaş şekline ulaşmanız için kaşlarınızda alacağınız yerleri daha önceden belirlemeniz gerekir. Bunu bir kalem yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kaşlarınızın başlayacağı yeri doğru belirlemek için elinize bir göz kalemi ya da herhangi bir kalem alın. Burun kenarınızdan yukarı doğru dik bir şekilde kalemi hizalayın. Kalemin denk geldiği yerden itibaren kaşlarınız başlamalıdır. Kaşın başlangıç yerini belirledikten sonra bitiş yerini belirleme işlemine geçin. Bunun için de göz bebeğinizin bitiminden kaşınıza doğru paralel bir şekilde kalemi hizalamanız gerekir. Burada kalemin denk geldiği yer de kaşınızın bitmesi gereken noktadır. Bu hatlar doğrultusunda kaşlarınızı aldığınızda istediğiniz doğal ve güzel görünen kaşlara ulaşmış olursunuz.

İp Kullanın

Kalın kaş şekilleriarasından istediğiniz bir kaş modelini uygulamak için kaşınızın hatlarını belirleyip cımbızla fazla kılları aldıktan sonra, kaşların alt ve üst bölgelerinde kalan ince tüyleri de ip yardımı ile alın. Eğer ip ile kaş alma işlemini tek başınıza yapamıyorsanız, kaşların üzerindeki ince kıllar için ağda da kullanabilirsiniz.


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yollarıresim fotograflar Goruntuler


Related news Kaşlarınızı Almanızın Kolay YollarıKaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları


Kaşlarınızı Almanızın Kolay Yolları