Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

Miras emri çok önemli bir nüanstır.Rusya'da her vatandaşın ilgisini çekmeli. Mesele, yasaya göre, ölümden sonra insanların mallarının, yerleşik kurallara göre akrabalar arasında dağıtılacağıdır. Ve herkes bununla yüzleşmek zorunda kalacak. Bu yüzden miras tartışmaları genellikle mahkemelerde görülür. Her varis kendi payını almaya çalışır. Özellikle başlangıçta zorunlu ise.

Rusya'da miras hakkında bilmek için ne gerekiyor? Sürece dikkat edilmesi gereken işlemlerin özellikleri nelerdir? Ve bu ya da mülkiyete ait miras olarak miras olarak tanınmak için hangi sırayla dava açabilirsiniz? Bütün bunları göründüğü kadar anlamak zor değil. Asıl önemli olan Rus mevzuatının temellerini bilmek. Ve sonra, kalıtsal anlaşmazlıklarla bağlantılı tüm süreçler açık olacaktır.

Gereksiz ve değil

Dikkat etmeniz gereken ilk şeyMirasın gerekli olduğu bazı durumlar vardır. Bu konular gayrimenkulün yasalara göre bölünmesiyle ortaya çıkar. Vasiyete göre de. Tek istisna, ölen kişinin tüm hediyeleri yazıp sahip olduğu her şeyi dağıtması.ardı sıralaması

Bazı mirasçılar için zorunlu bir pay vardır. Diğer tüm koşullara rağmen, konulacak. Vasiyetçi mülkünün zorunlu payına kim sahip olur? Bunlar arasında:

 • yetersiz eşler;
 • bağımlı;
 • vasiyetçinin engelli ebeveynleri;
 • Kendileri için çalışamayan ve sağlayamayan çocuklar.

Buna göre, bu kategorilerdekiZorunlu emir bu veya mirasın bu kısmını alacaktır. Eğer mülk, bu kişilerin katılımı olmadan dağıtıldıysa, mirasçılar, yerleşik örüntü hakkında bir iddiada bulunma hakkına sahiptir. Daha sonra davanın değerlendirilmesinden sonra miras, ancak yeni kişilerin katılımı dikkate alınarak yeniden dağıtılacaktır.

Ilk dönüş

Miras düzeni çok karmaşık bir süreçtir.ve zor. Neyse ki, Rusya mahkemelerinde, genellikle mülkün bölünmesiyle ilgili davalara rastlamakla birlikte, bu tür anlaşmazlıkları hâlâ çok çabuk çözüyorlar. Tüm bunlar, yasa gereği, bir vatandaşın tüm mülkiyetlerinin paylaşılacağı belirli bir düzen olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

İlk olarak varislerin mirasçılarını düşünmek gereklidir.Sıraya. Bunlar baştan mülkün bölünmesi olacak aralarında insanlardır. Uygulamada görüldüğü gibi, Rusya'da bu aşamada yönetir genellikle tüm mülkiyet biri ya da başka bir partinin mülkiyetine aktarılır. Ve diğer sıraları ulaşmaz. Bu nedenle, dikkat en vatandaşların bu kategoriye ödenir.miras kalıtım

Bu durumda miras emri, belirli bir halk dairesini içerir. Bunlar:

 • çocuklar (hem yetişkinler hem de küçükler);
 • vasiyetçinin velileri;
 • kocası / karısı.

Bunların hepsi arasındailk özellik. Ayrıca burada bu torunların ve diğer eşyaların torunlarını ve diğer torunlarını taşımak mümkündür. Ama onlar için mülkiyet temsil haklarından geçer. Bu tür kalıtım hakkında biraz sonra. Birincisi, bu ya da mülkün hangi şartlarda kimin ya da hangi kanunun kanunla aktarılacağını göz önünde bulundurmaya değer.

Ikinci derece

Şimdi en yaygın değil amapratik vakalar. Her şeyden önce mülkiyeti devralma sırasına aktardığı açıktır. Ya, örneğin, bir insanın ebeveynleri, eşleri yok, çocuğu yoksa? Bu durumda, mülk daha da aktarılacaktır.

Hangi sırayla? Aslında diğer akrabalara karşı da önceliklidir. Ancak uygulamada ve yasada da belirtildiği gibi, vatandaşların ilk düzene en az bir mirasçı varsa mirasçı olarak iddia edemezler.

Mirasın ikinci ayağı kime verilecek? Bu tür yarışmacılar arasında şunlar vardır:

 • kardeş;
 • kız kardeş;
 • dedesi;
 • büyükanneleri.

Ve ataların kabul edildiğini anlamak önemlidirHem babanın yanında hem de vasiyetin annesinden. Ve erkek ve kız kardeşler sadece akraba değil, aynı zamanda kolektif de olabilirler. Önceki duruma benzer şekilde, yeğenleri ve yeğenleri mülkiyeti temsil etme haklarının ikinci aşamasında iddia edebilirler.miras emri mülkiyet hakkı

Üçüncü aşama

Sırada ne var? Bütün bunlarda, miras emri bitmez. Sonuçta, bazı durumlarda, böyle yakın insanların bile mülkleri yoktur. Öyleyse, tahmin edilmesi zor olmadığından ölen, uzak akrabalar arasındaki her şeyi bölmek mümkün olacaktır. Ama yine sıraya göre.

Rusya'da miras haklarını elde etmek için üçüncü bir adım var. Sadece önceden listelenen derecelerin varisleri olmadığında gerçekleşir. Bu kategoriye kimler başvurabilir?

Bu durumda varisler arasında:

 • aunts;
 • amcalar.

Akraba olup olmadıkları önemli değil. Asıl mesele, ebeveynlerin erkek ve kız kardeşlerinin de miras alma hakkına sahip olmasıdır. Ancak, daha önce de söylendiği gibi, daha önce listelenen mirasçıların hiçbiri yoksa.

Üçüncü aşama sunma hakkıkuzenler ve kardeşler. Rusya Federasyonu Medeni Kanunu böyle okunuyor. Mülkiyetin mirasının zaman içinde sınırlı olduğunu belirtmek gerekir. Mirasın sırası, her vatandaşın bilmesi gereken ilk adımdır. Bu nedenle, bir dava açmadan önce, diğer bazı nüansları dikkate almak gerekir.

Diğer adımlar

Örneğin, öncekilerin hiçbiri değilsevasiyetçi listesinde hiç vatandaş yok mu? Mülkiyet nasıl yasalara göre dağıtılacak? Bu durumda, devlete hakkı yoktur. Bunun yerine, en az 4 öncelik daha var. Yani, Rus mevzuatında en az 7 miras kalıntısı var. Onları hatırlamak, göründüğü kadar kolay değildir. Bu nedenle miras sırasındaki mülkiyet haklarının tanınması tartışmalıdır.doğru sıralama sırasının dava tanıma

Bu ya da mirasçıların kategorisinde kimler kanun olarak kabul edilir? Buna göre, aşağıdaki kişileri ayırmak mümkündür:

 • 4. sıra - büyük büyükanne ve büyükanne ve büyükanneler;
 • 5 inci sıra - ilk kuzenler ve torunlar ve aynı büyükanneler ve büyükbabanlar;
 • 6. Olağan - Kuzenler ve dedesi, torunları ve torunları;
 • 7-inci ilişki dizisi - üvey kız çocukları, üvey çocuklar, üvey anneler, üvey babalar.

Daha fazla özellik doğrudanmiras emri değil. Fakat bu sadece bir veya daha fazla durumda mirasçıların yelpazesinin seçimi ile ilgilidir. Aslında, kalıtsal vakalar çok ciddi bir şeydir. Ve sorumluluk ile ele alınmalıdır. Bir vatandaşın başka ne bilmesi gerekir?

Kalıtım süresi

Miras haklarınızın beyanı ile görüşmeniz gereken belirli bir dönem var. Bir kişi sessiz kalırsa, eylemleri mülkünden feragat olarak görülmelidir.

Miras içine girerken (hazırlık içinkurulan örnek uygulamaları), yarım yıl tahsis edilir. Sayım, mirasın açılmasıyla başlar. Bundan sonra vatandaş özelliğini almak ya vazgeçmek arzusunu dile olmadıysa veya özellik, belirli bir aşamanın tüm varisleri arasında dağıtılmıştır veya akrabalarının sonraki kategoriye gider edilir.

Belirtilen süre kaçırılırsa, belirli koşullar altındakoşullar altında, miras emriyle mülkiyet hakkına dava açabilirsiniz. Bu durumda, mahkeme potansiyel varis lehine bir karar verirse, mülkiyeti talep edebilirsiniz. Zaten dağıtılmış ise, mülkün yeniden dağıtımı için bir prosedür gerçekleştirilecektir.

Miras dönemin restorasyonu hakkında

Haklarımı nasıl geri yükleyebilirim?miras? Olayların gelişimi için çeşitli seçenekler var. Bazıları uygulamada yer almıyor. Mülkiyet mirasının gerçekleştirildiği süreyi kaçırıyor muydu? Daha önce de söylendiği gibi miras emri, süreç çok zordur. Bu nedenle, her mirasçı mülkün yazılı payını alma arzusunu belirtmelidir. Miras dönemin restorasyonu gerçekleşir.

Bu nasıl olur? Aşağıdaki durumlar göz önünde bulundurulabilir:

Yeniden dağıtım için izin alınmasıözelliği alanlardan mülk. Bir vatandaş notere yazılı olarak uygun anlaşmalar sağlamalıdır. O mülk için başvuranların hepsi bir dereceye kadar yeni iade sertifikaları alacaklar.

Doğru miras emrini tanıyan dava dosyalandıMahkemede, mülkün kabul edilme zamanının kaçırılmasının nedenlerinin geçerliliğinin kanıtlanması gerekli olacaktır. Aksi takdirde, talep bildirimi tatmin olmaz.miras usulü

Sebeplere saygı

Mülkiyet miras emri bilinmektedir. Ancak, ölen akrabanın mülkünün payını alma hakkı hangi durumlarda geri yüklenebilir? Geçerli nedenlerden dolayı:

 • Potansiyel yeni mirasçı bir hastalık, irade ile müdahale;
 • başka bir ülkede yaşamak;
 • eğer bir kişi haklarını bilmiyorsa (bir akrabanın ölümü);
 • zor bir durumda olmak, onun iradesini iletmesini engelledi;
 • Doğal felaketler / diğer koşullar ise kişinin kontrolünün ötesinde, miras hakkının elde edilmesinin imkânsız olduğunu belirtmiştir.

Bu durumlarda (delillerin varlığında) mahkemeMiras haklarını yasa ile geri yükler. Zor ya da özel bir şey yok. Asıl mesele ise, mirasa girme dönemine rağmen, mülkün önceden belirlenmiş yasal kısmının elde edilmesinin mümkün olmasıdır.

Temsil hakkı

İnsan hakları ile ilgili miras hakkında birkaç sözsunulması. Rusya'da böyle bir durum çok sık meydana gelmez. Bu ya da bu düzenin mirasçıları listelendi. Hangi durumlarda mülkiyeti alacaklar?miras hakkının tanınması

Belirli bir düzenin mirasçıları (doğrudan)Önceden ya da vasiyetçi ile birlikte öldüğünde, mülkün doğrudan alıcılarına tahsis edilen pay devredildi. Yani, eğer çocuğun ebeveynleri ölmüşse, büyükannelerden miras kalanlar önce torununa, sonra da (eğer çocuk değilse) - aynı büyükannenin kardeşlerine gönderilecektir.

Hukuk tarafından miras nasıl alınır

Sırada ne var? Birçoğu, mirasın hukuk yoluyla nasıl elde edileceğiyle ilgileniyor. Olayların gelişimi için çeşitli seçenekler var. Belirtilen 6 ayda uygulanmaları gerekiyor.

İlk seçenek notere başvurmaktır. Bu çalışan, miras başvurusunda bulunur (ya da inkar, birilerinin lehine yapabilirsiniz). Sonra mülk edinimi geliyor. Başvuru yapmak, vasiyetçinin ikamet ettiği yerde gereklidir.

İkinci seçenek, belirli hakları miras olarak kabul etme iddiasıdır. Ancak yine mahkeme kararı verildikten sonra notere dönülmelidir.

Üçüncü yol,Bir kişinin bu veya bu mülke hak kazanma arzusunu açıkça belirtin. Ne hakkında konuşuyoruz? Potansiyel alıcı aşağıdaki eylemleri gerçekleştirirse, mirasa giriş:

 • vasiyetçinin borçlarını öder;
 • şeylerin güvenliğini sağlar;
 • mirasın sürdürülmesine harcanır;
 • mülk sahibi olmaya başlar.

Böyle durumlarda, miras hakkının otomatik olarak tanınması gerçekleşir. Ancak istenirse, bir vatandaş noterden ret yazabilir.ardıl olarak mülkiyetin tanınması

kayıt

Şimdi mülk edinme prosedürünü düşünmelisiniz. Durumlar farklıdır. Ama genel olarak, sipariş şu şekilde tanımlanabilir:

 1. noter hitap ve miras pay almak için bir uygulama yazma.
 2. Belgelerin (daha sonraları hakkında) eklenmesi, hakların mirasçı olarak tasdik edilmesi.
 3. Devlet görevinin ödenmesi. Uygulamaya bir çek eklenmiştir.
 4. Bir noterden mülkiyet hakları ile ilgili bir sertifika alınması.
 5. Mülkün kaydı. Kayıttan bahsediyoruz. Örneğin, Rosreestr.

evraklar

Ama şimdi bu belgeleri dikkate almaya değer.Bir vatandaşın miras alması gerekecek. Aslında, liste o kadar büyük değil. Hatırlamaya değer: daha fazla emir, mülkün miras emri daha sorunlu.

Noter başvurusuna ekli aşağıdaki belgeleri tahsis etmek genellikle kabul edilir:

 • mirasçığın kimlik kartı (tüm başvuru sahiplerinden pasaport);
 • vasiyetçi ölüm belgesi;
 • ölen - doğum belgesi, evlilik sertifikası ile akrabalık belgeleri;
 • Bir miras elde etmek için ücret ödenmesi makbuzu.

Hepsi bu kadar. Birisi mülkiyeti belirli bir alıcı lehine reddederse, ilgili form yazılı olarak da eklenmelidir. Zor veya özel bir şey yok, her şey çok açık. Bir mülkün yazılı olarak feragat edilmesi durumunda bir miras usulü iddiaları yer almamaktadır. Mirastan zaten feragat etmiş olan bir kişi süreci tersine çeviremez. Miras yoluyla mülkiyet haklarının tanınması, kurulan Rus mevzuatının bilgisini gerektiren zor bir süreçtir.

Kalıtım emri: yasaya göre öncelikfotograflar galeriler Fotograf resim

Related news

 • Yaz 2017 İçin En İyi Ruj Renkleri
 • Kolestrolü evde nasıl düşürürsünüz Eylem talimatları
 • 2019 Kırmızı Uzun Kollu Abiyeler
 • Omlet Yapmanın Püf Noktaları
 • Hamur İşleri İçin Pratik Bilgiler

 • Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik


  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik

  Kalıtım emri: yasaya göre öncelik