Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex

Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex


Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 21 10.03.2019, 19:38

Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için? Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: "yunus, puma", "tick-tak", "kitap", "sedaflex"

Kanepe - mobilya parçası, amaçlananrahat ve konforlu bir eğlence için. Burada aileniz ve misafirlerinizle rahatça konaklayabilirsiniz. Çoğu zaman, bir koltuk koltuklar, osmanlılar, sehpalar ile birlikte satın alınır. Ama iç mekanın bağımsız bir nesnesi olabilir. Çoğu zaman sadece oturmak için bir yer değil, evin sahipleri ve misafirleri için bir yatak olarak da hizmet eder.

kanepe mekanizması

"Kanepe" kelimesi Farsça kökenlidir. İlk değerleri: "gelirler, ofis kayıtları" ve ayrıca "bir halı ile kaplı yükseltilmiş zemin". Avrupa'da, bir iç mekan olarak koltuk 17. yüzyılda Arap ülkelerinden geldi. Moderninden ve analoglarımıza tanıdıklarından farksızdı. Yani, kanepenin ilk modifikasyonlarından biri, yarım oturma ya da yarım yatar, evin sahipleri ve konuklarının laikçe konuştuğu bir kanepeydi. Daha sonra, sadece oturma için, kanepeler, rahat masalar ve puflar ile birlikte üretim ve tedarik için ivme kazanan bir kanepe vardı.

Bugün bu mobilya parçası tanınmayacak kadar değişti. Bizim için bir kanepe seçmek doğrudan aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

1. Kullanım sıklıkları (özellikle tüm mobilyaların günlük yüklere dayanmadığı için bu mobilya parçasını yatak haline dönüştürmek amacıyla).

2. Yer alacağı alan alanı. Örneğin, bir günlük ya da misafir yatak odası seçenekleri olarak "çekyat" farklı mekanizmalar almak mümkündür dahil, geniş ve küçük bir oda için modeli seçebilirsiniz.

Satın alma amacına bakmaksızınUzun süre dayanabilen, gerçekten yüksek kaliteli ve fonksiyonel bir mobilya parçası, yakından dikkat etmeniz gerekiyor. Ve burada önemli bir rol detaylar tarafından oynanır.

çerçeve

Çerçevenin ana kalite özellikleri -güç ve güvenilirlik. Ahşap (huş ağacı, dişbudak, meşe, ceviz, kayın veya maun), metal (farklı profillerden) ve kombine (yonga levha + ahşap) olabilir.

Kanepeler unfolding mekanizmaları

doldurucu

Kanepenin yumuşaklığı doğrudan dolguya bağlıdır. Köpük, poliüretan, lateks, sentetik (holofayber, sintepon) olabilir. En iyi seçenek çok katmanlı doldurmadır. Omurga üzerindeki yükü azaltma ihtiyacı varsa, bir yaylı kanepeye tercihte bulunabilirsiniz.

Dönüşüm seçenekleri

Kanepenin mekanizması en önemliSeçimi için kriterlerin pratik bakış açısı. Özellikle biz iyi bir ruh hali, hayati enerji, duygusal dengenin bir ücret varlığını bağlı olacaktır hangi güçlü, sağlıklı, tam bir uyku için tasarlanmış geniş ve konforlu bir yatak satın almak için ihtiyaç, bahsediyoruz eğer. Kanepelerin düzeninde ondan fazla varyasyon varlığında, burada bir hata yapamaz. Bu parametre hakkında daha fazla ayrıntı, makalede biraz sonra ele alınacaktır.

Kanepe mekanizma kitabı

Döşeme malzemesi

Döşeme koltuk deri olabilir (vesuni deri, doğal olarak daha düşük değildir ve kumaş (tercihen Teflon emdirme ile). Goblen, şönil, jakar, sürü, mikrofiber iyi bir seçenek olacaktır. Önerilen seçeneklerin her biri kanepeye zarif bir görünüm ve özgünlük kazandırabilir.

Renk çözümü, boyutları ve şekli

Renk aralığına göre, kanepe gerekirBelirli bir tarzda dekore edilmiş, odanın genel iç kısmı ile bileşimsel olarak birleştirin. Farklı mobilya mağazalarında boyutları ve şekli gelince, dikdörtgen, yuvarlak ve yuvarlak ada kanepeler bulabilirsiniz. Koltuk sayısı iki ya da daha fazla kişi için yapılabilir. Bu nedenle, bu mobilya parçası sadece oturma odasında değil, aynı zamanda kreş, koridor, mutfak veya ofiste de satın alınabilir.

Ve şimdi, ortaya çıkacak kanepelerin mekanizmalarını daha ayrıntılı olarak ele alacağız: bunların ne olduğu ve her birinin başlıca avantajları nelerdir.

Sedaflex mekanizmalı kanepeler

Katlanır kanepe tasarımları türleri

Pratikte, üç ana tip kanepe dönüşümü ayırt etmek yaygındır:

 • Açılan: "kitap", "tıklama-clack";
 • Açılan: kapaklı ve "akordeon";
 • Dışarı çıkmış olan şey ileri sürülür: "yunus", "eurobook", "roll-out", "puma", "tick-tak" ve diğerleri.

Bu tür yapıların her birinde daha ayrıntılı olarak yer alalım.

Katlanır yapılar

Ucuz ve güvenilir satın almak istiyorsanızkanepe, "kitap" mekanizması - bu amaçlar için ideal bir seçim. Bu tarz mobilyalar adlarıyla oldukça tutarlıdır. Bu nedenle, açılırken, mekanik bir tıklamaya çevirmek ve ardından koltuğunu indirmek için yeterlidir. Tasarımın minyatürlerinden - mobilya duvardan uzaklaştırılmalıdır. Ancak, şimdi bu eksikliği gidermek için, bazı üreticiler sabitleme mobil süspansiyon kurulumu başvururlar. Bu yönetmek, bütçe ve ortak kanepe oldukça basittir. "Kitabın" mekanizması, özellikle 80-90'larda popülerdi. Çoğu zaman bugün yurttaşlarımızın evlerinde görülebilir.

"Click-clack" (veya "click-clack") kendi mekanizmasıKanepenin dönüşümü sırasında yayınlanan karakteristik ses tarafından alınan isim. Yukarıda tarif edilen seçeneğe benzer, ancak "oturma" ve "yalan" pozisyonlarına ek olarak, bir sallanan sandalyede olduğu gibi, bir yarım oturma pozisyonuna yaslanabiliyorsanız bir ara seçenek ayarlamanıza izin verir.

Kanepe mekanizması

Katlanabilen yapılar

Bunlar arasında mekanizmaParçalardan birinin koltuk olduğu ve diğer ikisinin de sırt olduğu "Akordeon". Adını aynı addaki müzik aletinden aldı: koltuğun kolayca kaldırılması, yatağın “tüyü” dışarı çıkıyor ve dışarı çıkıyor ve bazı modellerde otomatik olarak gerçekleşiyor. Ters işlem zorluklara neden olur. Kanepe katlandığında, biraz kuvvet uygulamalısınız: Yatağın kenarını bir tıklama ile kaldırmak için, arkaya doğru çekmeniz gerekir. Katlanmış formdaki bu mobilya parçasının küçük boyutları ve ayrışmış versiyondaki geniş uyku alanı nedeniyle, küçük yerleşim alanlarında talep görmektedir.

Ayrıca çeşitli tiplerde kapak mekanizması da vardır. Bunlar evrensel uyku yerleridir.

Kanepenin mekanizması bir "Fransız kapaklı" ya da"Meralat", üç katlı katlanmış yaygın bir tasarım varyantıdır. Açılırken, koltuğun altında gizlenen uyuma yeri önce kendiliğinden açılır ve sonunda bacaklara yaslanır. Açılmadan önce bireysel kolların (kolçaklar, yastıklar) çıkarılmasını gerektirmesi tamamen uygun değildir. Konuk sürümü için daha uygun montajlı şekilde kompakttır.

Çift ek "Amerikan"Kapaklı. " Bu "sedaflex" mekanizması ile kanepeler denir. Kalın bir döşemeyle donatılmış, çok dayanıklı ve konforludurlar. Açarken, emniyet kemerini yukarı doğru çekin, sonra kendinize, bağlantıların açılmasına ve iki çift ayağa yaslanmasına yeterlidir.

Bir önceki mekanizmaya benzer şekilde"İtalyan kapaklı." Ayrıca dvuskladnoy, ancak hiçbir koltuk açılmak başlar ve bir çift ayak ile desteklenen dönerek yuvaya düşürülür kanepe, arka, ve bütün yapı ile. Sözde "İtalyan değiştiren" maliyet "meralat" veya kanepe "sedafleks" mekanizması çok daha yüksektir. Ek bir avantaj, katlamadan önce minderlerin veya kolçakların çıkarılmasının gerekmemesidir.

Geri çekilebilir yapılar

Yuvarlama ilkesine göre, bir aday varkanepeler çeşitli dönüşümler. Yani, en yaygın olanlardan biri "eurobook". Böyle bir divanın yönetimi kolaydır, açılırken duvarın yakınında bir yer rezervi gerektirmez. Sadece duvarın yanında değil, odanın diğer kısımlarında da iyi görünüyor. "Evroknizhka" - bir kanepe, mekanizması "kitap" ile benzer, ancak daha rafine. Bu seçenek, dayanıklı ve dayanıklıdır, inanılmaz talebi kullanan bağlantılı olarak neredeyse bozulmaz. Arka minderler boş alana indirilirken, koltuğu öne doğru uzatarak katlanır.

"Evroknizhka" - mekanizması alınan bir kanepedaha fazla gelişme. İlerlemenin sonucu, bir saat sarkaçını anımsatan bir "tik tak" tasarımına dönüşmesiydi. Bu, nispeten genç ama aynı zamanda, tüketicinin modifikasyonunun zaten dikkatini çekiyor. Kullanım kolaylığı, kolay günlük katlama imkanı - açılımı farklıdır. Bu mobilya parçası hem klasik hem de açısal değişkenlerde üretilmektedir. Açılırken, tüm yastıklar çıkarılmalıdır. "Pantograf" böyle bir kanepeye sahip ikinci isim. Kene-tak mekanizması, koltuğu yukarı ve ileriye doğru uzatarak ve uzatarak dönüştürülür. Koltuk desteğinde duran bir adım ileriye gidiyor gibi görünüyor. Bundan sonra, kanepenin arkası yatak kutusuna indirilebilmektedir. Benzer olacak.

Bir yunus atlamak benzeyen transformatörsu, aynı adı taşır. köşelerin tasarımı için standartlar, aynı zamanda dikdörtgen modellerinde ortaya çıkar. aşağıdaki gibi koltuk "yunus" basit mekanizma düzenlenmiştir: sürgülü eleman (yastık) önemli yüklere dayanabilir dikdörtgen yatak oluşturur, sap ile açılır ve (metal parantez) kaldırıldığında özel bir bölmeye, koltuğun altına gizlidir.

Dayanıklı, güvenilir, kompakt ve tasarlanmışSık kullanım için kanepenin "yuvarlanma" mekanizmasıdır. Cihazda, tüm parçaların içinden dönüştürüldüğü bir teleskopa benziyor. Bu tür bir koltuk, ön emniyet kemerini gizli emniyet kemerinin arkasına çekerek ortaya çıkar ve otomatik olarak arkalık içinde saklanan parçaların geri kalanı otomatik olarak onu izler. Bu durumda, kanepenin arka sabit kalır, ancak üç bölümden oluşmaktadır uyuyan kanepe, mütevazı bir yüksekliğe sahiptir.

Koltuğu yukarı kaldırarak yeterince kolay,ileriye ve desteklere “puma” mekanizması ile koltuklar yerleştirilir. Aynı zamanda, yapının alt kısmı otomatik olarak yükselir ve dağıtılan koltuk ile düzleşir.

"Pull-out" a benzer, ama "Verona" denilen biraz daha gelişmiş tasarım. Fark sadece makaraların ve braketlerin varlığındadır.

Mekanizmalar Kanepe

Olağandışı seçenekler

Bu çeşitlilik ile de özeldiraçılım koltukları mekanizmaları. Bunlardan biri, bir ya da her iki kol dayama yerini değiştirerek bir mobilya parçasını tek bir yatağa dönüştüren "aydınlatılmış" ı ayırt edebilir. Aynı zamanda, sırt pozisyonunu değiştirmez ve koltuk bir uyku yeri olarak hizmet eder. Bu çocuklar için çok iyi bir seçenek. Hareketli kolçaklar da "tango" metal çerçeve için kullanılabilir. Koltuk uyku yerine geçerse, bu mekanizmaya "kaydırma" denir.

ranza

Üreticiler olası dikkate almayı deniyorÖnceki model serilerindeki kanepelerde ortaya çıkan eksiklikler. Bunlardan biri uyku yatağının yüzeyi olabilir. Yani, oldukça geniş, pürüzsüz, rahat bir uyku yatağı "eurobook", "yunus", "akordeon" mekanizmalarının doğasında var. Örneğin "puma", "sedaflex", "meralat" mekanizmalarına sahip kanepeler, örneğin ayrışmış formda depresyon ve depresyonlar olabilir. Bir yatak ya da şilte yokluğunda, bu uyku sırasında rahatsızlık yaratabilir.

Eurobook kadranlı kanepe mekanizması

Yatakları saklamak için kutular

Ne yazık ki, tüm kanepelerde değilBattaniyeler, yastıklar, minderler, nevresimler depolamak için sağlanan bölmeler. Böyle kullanışlı çekmeceler "eurobook", "click-clack", "akordeon", "yunus", "roll-out" kanepe gibi mobilyalarla donatılmıştır. "Tik-tak-çıkar" mekanizması ayrıca yatak çarşaflarını ve diğer aksesuarları özel bir bölme içinde saklamayı da sağlar. Aynı zamanda, tüm clamshells bu hoş şaşkınlıktan mahrumdur, ki bu da düzeni korumak ve gereksiz şeyleri meraklı gözlerden gizlemek anlamına gelir.

Bir kanepe bakımı hakkında biraz

Herhangi bir mobilya parçası gibi, bir kanepe ihtiyacıDoğru ve hassas bakım. Toz birikmesini önlemek için mobilyaların kuru veya nemli bir mikrofiber ile günlük olarak silinmesinden oluşabilir. Elektrikli süpürge kullanmak mümkündür. Pahalı bir doku yüzeyinde leke oluşması durumunda, hemen kuru temizlemeye gitmek daha iyidir, ancak bunu tıbbi alkolle bağımsız bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Ancak, en yumuşak kıllarla bile aşındırıcı deterjanlar, çözücüler, fırçalar yardımıyla kanepenin deri yüzeyine veya kumaş yüzeyine zarar verebileceğinden emin olmanıza gerek yoktur.

Periyodik işlem de gerekebiliryayların bağlantı yeri, metal elemanlar bir çerçeve ile. Tüm kanepe mekanizmalarının maruz kalabileceği dönüşümde bir gıcırtı oluşmasını önlemek için yağ ile yağlanmalıdırlar.

Bir kanepe nasıl seçilir - bu size kalmış! Ancak, bu mobilya parçası uzun bir süre için kural olarak satın alındığından, piyasadaki tüm modelleri dikkatlice incelemeniz ve sizin için ideal olanı belirlemeniz gerekir.

Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex

Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex

Related news

 • Sol tarafta ne acıyor
 • Rüyada Dalgalı Deniz Görmek (imam nablusi)
 • SATILIK ÖRGÜ BANYO LİF MODELLERİ VE FİYATLARI
 • Su Mavisi Far İle Makyaj Bütünlüğü
 • Torasik omurganın kifozu. tedavi

 • Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 88

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex


  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 8

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 87

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 87

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 3

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 7

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 62

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 44

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 26

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 88

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 92

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 47

  Kanepenin mekanizması: hangisini seçmek için Kanepenin döşenmesi için mekanizma türleri: yunus, puma, tick-tak, kitap, sedaflex 11