loading...


Karagach - ahşap dolap

Karagach - ahşap dolap

Karagach, Ilmov cinsinden bir ağaçtır.Ayrıca elm, karaağaç, huş, ilmovnik içerir. Cinsinin ismi Kelt elminden gelir. Büyük ve büyük, Karagöz Orta Asya, Volga bölgesi ve Güney Urallar bulunan yaygın olarak bilinen elm-ağacı karaağaç için Türk adıdır. Tamamen, 16 tür bitki, bir karagöz - çekici bir görünüme sahip bir ağaç da dahil olmak üzere, Ilmov cinsine aittir.

tanım

ağaç ağacıBu cinsin tüm bitkileri gibi karagach da büyüktür.ağaç, 20-25 metre yüksekliğe ulaşan ve 1 metreye kadar çevirin. Bu yaprak döken bitki, tepenin yuvarlak veya eliptik şekliyle, parlak güneşli alanlara çok düşkün, ama kendisi bol miktarda gölge veriyor. Yapraklar yeterince büyük, oyulmuş, bir sonraki düzenlemeye sahip. Gördüğünüz fotoğraf olan ağaç karagach, küçük ve sıradan renklerde çiçek açar. Çiçeklenme yaprakları baharın ortasındaki (Nisan-Mayıs) çiçeklenmeden önce gerçekleşir. Çiçekler karagacha demetleri toplanan değerli medonosami vardır. Lionfishes - ağacın meyvesi - Haziran ayı başlarında olgunlaşır ve içinde küçük tohumları olan küçük uçan tabakları andırır. Çin'de, olgunlaşmamış meyveler, egzotik besleyici salatalar için malzemeler olarak mutfak uzmanları tarafından kullanılmaktadır.

Karagach, peyzaj bahçeleri ve parklar için antik çağlardan beri kullanılan bir ağaçtır. Sonbahar yaprakları parlak sarı renkte boyanır ve güzel süslenmişağaç karagach fotoğrafıpark alanları.

kullanımı

Karagach - çok güçlü ve yoğun bir ağaçkoyu kahverengi-kırmızı renk ile karakterize ahşap. Bu kalite ahşap oymacılar tarafından çok beğenilmektedir. Buna ek olarak, gücüne rağmen, kolayca işlenebilir, çatlamaz ve çürümez. Yıllık halkaları kolayca görebilir ve doku sadece enine değil uzunlamasına kesitte de açıkça görülebilir. Güzel renklere ek olarak, ahşap ipeksi bir parlaklığa sahiptir ve moiré doku oluşturur. Karagach'ın çok değerli olduğu özellikleri ve odun kalitesi nedeniyle. Eşsiz özelliklerinden bahseden açıklaması olan ağaç, iç mekan ve mobilya dekoratif objelerinin üretiminde kullanılmaktadır. Mobilya üretiminde popüler olan karagacha'yı kullanan bir diğer kalite, buharlama sonrası esnekliğidir. Ahşap, ustanın kendisine vermek istediği formu kolayca alır. Ancak, olumsuz özellikleri de vardır - iyi seslendirdiği için öğütme ve lekeleme yapmaz. Karagacha’nın eşyalarının özel bir özelliği var. İşlenmiş olsa bile, ağaç kişide antidepresan olarak hareket eden özel bir koku üretir. Belki de bu yüzden, zengin koylar ve Orta Asya'nın şaları tarafından ödüllendirilen ağaç olan karagölgeydi.

karaağaç ağaç açıklaması

öykü

Rusya'da mobilya üretimine ek olarakelm ağacından çeşitli ev eşyaları yapılmıştır: kaşıklar, kaseler, kepçeler ve ağaç kabuğu, cildi bronzlaştırmak için kullanılmıştır. Ayrıca, yanıkların ve göz hastalıklarının tedavisi için tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. İngiltere'de, "elm ve asma" ifadesi sevgilileri tanımlamak için kullanıldı - Homeric zamanlarda, elm'in şarap yapımı tanrısı Bacchus'a adanmış olduğuna inanılıyordu. Bu ağaca üzüm bağları bağlanmıştı ve sonbaharda üzüm demetiyle doluydu.

loading...


Related news

 • Yakıt pompası: nasıl kontrol edilir
 • Kızıl kahve saç renkleri enjoy
 • GHA Fallop tüpleri
 • Antik Mısırın ilginç gerçekleri
 • Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması

 • Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap


  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap

  Karagach - ahşap dolap