Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir

Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir


Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 59 15.02.2019, 01:03

Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir?

Doğum yaklaşırken, bir kadının bedenindebir takım değişiklikler var. Gelecekteki anne, eğitim kavgalarının ortaya çıktığını, sık duygudurum değişmelerinin, iştahın kötüleştiğini fark edebiliyor ancak nefes almanın kolaylaştığını görüyor.

Bu belirtilerden biri, insanlarda "karın depresyonu" adı verilen uterus fundusunun atlanmasıdır. Bu olduğunda doğum zaten çok yakındır demektir.

Karnınızın olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hamilelik sırasında bir kadının vücudunda meydana gelen değişikliklere kısaca göz atalım. Uterus, fetüsün bulunduğu yerdeki vücudun iç organlarının yerini değiştirir: Mide yükselir, akciğerler üzerindeki basınç görünür ve bu da son üç ayda solunum sisteminin arızalanmasına neden olur.

Bununla birlikte, yaklaşık 33 hafta başlayarak, mideAşağı inmeye başla. Çocuk, doğmak üzereyken, pelvik bölgede mevcut tarafı işgal edip çıkışa yaklaşmaya başlar. Çocuk rahat edeceği pozu alır.

Çoğu hamile kadın, hissettiklerindeKarnı indirdi: Nefes çok karmaşık değil, nefes darlığı kaybolur, çünkü rahim bir diyaframa basmaz. Ve hemen erüctasyonlar patlar ve mide ekşimesi, çünkü karın boşluğunun üst kısmında bulunan iç organlar koltuklarına geri dönerler ve baskıdan kurtulurlar.

Ancak midemiz düştükten sonra kadın başlar.Daha sık, oturma pozisyonunda uyuyan zorluk perine ve pelvik bölgede bazı ağrı yürüyüş sırasında rahatsızlık hissi banyoya deneyim diğer birçok nahoş duygular (sert, rahat bir pozisyon seçmek için). Bunun temel nedeni uterusun mesane ve rektum üzerindeki baskısıdır. Çocuğun başı küçük pelvis bölgesinde bulunur.

Ancak, bırakılınca birçok gelecek annelerkarın, böyle değişiklikler ve hisler fark etmeyin bile. Tüm bu süreç farklı şekillerde gerçekleşir ve bu önceki gebeliklerin yaşına ve sayısına bağlı değildir. Midenin düştüğü ana işareti göğüs ve karın arasındaki boşluğun artmasıdır. Aralarında bir palmiye varsa, her şey zaten olmuştu. Bununla birlikte, birçok durumda başka bir şekilde olur: karın oldukça ender olarak ve doğumdan hemen önce indirilir. Her bir organizmada yalnızca karakteristik değişiklikler meydana gelir.

Ne zaman açıkça tanımlanmış bir dönem yokturdoğum öncesi karın. Çoğu kadında, bu, doğumun başlamasından yaklaşık 2-3 hafta önce ortaya çıkar. Ancak, ilk kez doğum yapmayanlar, doğumdan hemen önce veya onlardan birkaç gün önce olabilir.

Merak etme, eğer 39 zaten yaklaşıyorsa veya40 hafta ve karnım batmadı. Bu durumda, çocuğun doğum kanalından ilerlemesini hızlandırmak için, kasılmaları dikey olarak taşımak daha fazla hareket etmek daha iyidir.

Örneğin, siz indirdiyseniz farkettinizönce göbek (size göründüğü gibi), aynı zamanda, panik yapmayın. Bu sürecin, yaklaşan doğumların ana işareti olarak kabul edilmesine rağmen, kimse ne zaman ne olacağını tam olarak belirleyemez - bir hafta veya bir ay içinde.

Her kadın, daha önce belirtildiği gibi, bir mideye sahiptir.Bir doktor bile öngöremediği zamana düşer. Tüm zaman dilimleri norm olarak kabul edilir, bu yüzden gelecekteki annenin, hesaplamalarına göre, sürecin çoktan başlamış veya son tarihten önce çok daha önce gerçekleşmiş olması halinde panik yapmaması gerekir. Bu özellik üzerinde yoğunlaşma. İnan bana, inme zamanı olmayan bir mide ile doğum yapamazsın. Er ya da geç yine de olacak. Bu yüzden yaklaşan doğumları, gereksiz sinir aşımına uğramadan sakin ve güvenli bir şekilde bekleyiniz. Sadece çocuğunuza zarar verebilirler.

Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir

Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir

Related news

 • Trend: Jean Tulumlar
 • Kolay Şöbiyet Tarifi
 • Toplumun ekonomik alanı nedir
 • Bebeklere rezene çayı nasıl hazırlanır
 • Karayolu kazalarında ototeknik uzmanlık. Bağımsız Otomotiv Uzmanlığı

 • Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 83

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir


  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 54

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 20

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 71

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 2

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 36

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 3

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 68

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 85

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 74

  Karnın doğumdan önce ne zaman düştüğünü bir kadın nasıl belirleyebilir 90