Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 31 14.01.2019, 08:31

Kashpo ne yapıyor? Çiçekler için saksılar

Bir evin kil kaplarla süslenmesi geleneğiÇiçekler çok eski zamanlardan gelmişti. Bununla birlikte, birkaç yılda böyle bulaşıklar, bir kural olarak görünüşünü kaybetmeye başladı ve bu yüzden kaşpo icat edildi. Ve bugün mağazalarda iç mekanı dekore edebileceğiniz herhangi bir nesne sıkıntısı olmasa da, çiçek saksıları için çeşitli malzemelerden "örtüler" de dahil olmak üzere, sizin tarafınızdan yapılan ürünler çok popüler.

Tencere nedir

Toprağı dökmek için herhangi bir kapasite vebitki kapalı bitkiler, bir drenaj deliği olmalıdır. Ancak klasik kaplar - bu, fazla nemi uzaklaştırmak için böyle bir cihazı olmayan bir saksı için dekoratif bir tekne. Bu amaçla tasarlanmış çeşitli yemekler var: pahalı porselenlerden şık vazolar, ev yapımı ahşap kutulara veya fütüristik bir tasarıma sahip plastik kaplardan.tencere bu

Çiçekler için yüksek çiçeklikler

Son zamanlarda sergileme eğilimi varKapıda veya özel bir evin lobisinde, büyük küvetlerdeki otel ağaçlarında veya yüksek tencere restoranlarında. Bu gibi durumlarda, yerleştirilmesi gerektiği odanın iç tasarımı tarzında güzel yüksek çiçek saksılarına da ihtiyacınız olacaktır. Özellikle popüler rattan versiyonları - Güneydoğu Asya'da mobilyalar yapmak için yaygın olarak kullanılan rattanın kurutulmuş saplarını temsil eden materyal. Ve çok iyi bir seçim, açık hava tesisatı için tasarlanmış, kil çiçekler için yüksek bir saksıdır. Daha önce belirtildiği gibi, bu tür öğeler kendi başlarına yapılabilir ve bu tür makaleleri yapmak için pek çok yol vardır. Örneğin, menteşeli bir kapak ile geniş bir göğüs birden fazla saksı yerleştirmek için bir bahçe veya teras için çok orijinal bir pota dönüştürerek uyarlanabilir. Uygun olan, aynı zamanda, üst kısımda sadece daha büyük bir delik açılması gereken büyük bir bahçe sulama kutusu.

Kaşpo (fotoğraf): Askıya alındı ​​ve pencere pervazları için

Saksıda çiçek dekorasyonda kullanılırçeşitli odalar. İç mekan tesisinin bulunduğu yere bağlı olarak, süspansiyon veya masa örtüsü seçilebilir. Örneğin, çok özgün bir görünüm, fotoğrafta sunulan bir prize benzeyen bir seçenek gibi görünecektir.saksı kolye

Masaüstü ya da zemin "olgular"Çiçek saksıları için böyle bir bitki saksı daha sık şık bir toprak kaptır. Buna ek olarak, küçük bir hayal gücü ile, iç dekor ve bahçe arsa böyle öğeleri kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin, çocuklarınızın ve sevdiklerinizin çocuklarının yetiştiği son yıllarda şık hale gelen parlak kauçuk çizmeler, raflara yerleştirilebilir ve tencere içine yerleştirilebilir. Pencere eşiği için saksıların bir diğer orijinali boğalardan yapılabilir. Bunu yapmak için, dalları yaklaşık 1.5-2 cm çapında tencerenin yüksekliğinden biraz daha uzun boylar kesip, çevresi etrafında bir potla sarın ve dize veya ip ile iki yere bağlayın.kaplar, masaVe bunu oldukça basit yapabilirsinizParlak renkte uzun bir ip yardımıyla orijinal çiçek saksısı. Bunu yapmak için, potanın yüzeyi bir tür tutkalla yağlanmalıdır (örneğin "An"). Ardından, üst kenardan başlayarak halatı sarın ve bobinler çok sıkı kalacak ve altına, bitkinin ekildiği bulaşıkları gizleyin.

Hasır tencere

Geleneksel iğne çeşitleri arasında özel bir yerHer türlü dokuma tekniğini işgal eder. Tencere yapmak için kullanılabilirler. Örneğin, ülkenin stilinde çok özgün görünümlü modeller, renkli çok renkli iplikten tığ işi. Bununla birlikte, çiçekler için en güzel çiçek saksıları macrame tekniğiyle yapılan çeşitlerdir. Muhtemelen, birçok kişi hızla hassas şaheserler yazarları olmak istemektedir. Bununla birlikte, önce en basit tasarımın kaplarını nasıl örgüteceğinizi öğrenmelisiniz.

Basit halat kapları

Eğer sadece ilk adımı atıyorsanmakrome sanatı uzmanlığı, halatların saksı için basit kolye Davasını dokumak deneyin. Bu gibi kap - süspansiyonun bir tür, sadece en temel bileşenleri kullanan imalatı için kullanımı. Çalışmak için 12-15 cm çapında ve 42 m kalınlığında ip olan metal bir halka ihtiyacınız olacaktır.

çiçekler için yüksek çiçeklikler

Prosedür:

 • 4 ipi ve 10 metrelik ipi kes.
 • Tüm segmentler yarıya katlanır ve şekilde gösterildiği gibi halkaya sabitlenir.bir tencereyi nasıl örgüte
 • Bu durumda, uzun halatların (10 metrelik) 2 uçları ve kısa olanların 2 uçları dönüşümlü olarak yapılmalıdır. Sonuç olarak, yüzükten 12 "kuyruk" asılıyoruz.
 • 2 aşırı halat kullanarak 4-5 düz düğüm dokuma. Geri kalan uçlarını orta şeritler halinde kullanın.çiçekler için çiçek saksıları
 • Her halatı 3 gruba ayırın, böylece her biri 2 kısa ve 2 uzun kurdele sahip olur.
 • 3 grubun her birinde düz uçlar (şekillerde olduğu gibi) düz uçlarla örgüleri, her biri 12'dir.
 • Bir gruptan 2 sağ ip al ve 2 sola- sağdan yakın olan yerden. Bir tanesini son dokudan 15 cm uzaktaki düz düğüm haline getirin. Bu işlem 3 kez tekrarlanır.
 • 15 cm'lik bir mesafe boyunca bu 3 düğümden geri çekilirler. Tüm ipleri bir araya toplayın. Büyük bir düğüm bağlarlar.
 • Fırça oluşturmak için 30 cm bırakın ve halatların kalan uçları kesilir.

Ve sonuç olarak

İç mekan tasarımı veya bahçe - olağanüstübüyüleyici. Buna ek olarak, farklı el işleri yaratmak, çocuklarınızı almanız için iyi bir yoldur. Bu nedenle cesurca işinize gidin ve en güzel potanın kendi ellerinizle yapıldığını ispatlayın.

Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılarresim fotograflar Fotograf galeriler Goruntuler

Related news

 • Nilay Duru hangi dizide oynuyor
 • Terbiyeli Sebzeli Kuzu Eti
 • Bitkilerler Kilo Verme
 • Hamurun Büründüğü En Leziz 3 Tarif

 • Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 76

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar


  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 70

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 68

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 23

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 76

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 38

  Kashpo ne yapıyor Çiçekler için saksılar 78