Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 26 04.02.2019, 22:13

Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide

Orkide lüks bir bitkidir, güzellikleri herkesi şaşırtmaktadır ve büyülemektedir. Ve çoğu evde yetiştirmeye çalışsa da, her zaman mümkün değildir, çünkü çiçek çok sevgidir.

Yine de, istenirse, ev süslenebilirrafine edilmiş şube. Oluklu kağıttan yapılmış orkide, yaşayan bir çiçek için mükemmel bir alternatif olacaktır. Adım adım talimatları izleyerek, gerçek gibi görünecek şekilde yapabilirsiniz.Oluklu kağıttan yapılmış orkide

Kağıttan yapılmış orkide

Çiçekli bir orkide çok lezzetli görünüyorUzun süre açılmıyor. Oluklu kağıttan kendi elleriyle yapılmış güzel orkide hızlı ve sorunsuz yapılabilir. Bu süslemeler yıl boyunca "çiçek açacak" ve görünüşleri ile herkesi mutlu edecektir.

Gerekli malzemeler ve araçlar

Lüks bir orkide yaratmak için ihtiyacınız olacakçeşitli tonlarda oluklu mukavva, ağaç ağacı, makas, saksı, silikon, sert köpük ve tutkal (tutkal tabancası). Buna ek olarak, krep kağıdından bir orkide yapılabilir. Bu taban tipleri arasındaki fark sadece daralma ve kalınlık derecesinde yatar.

Oluklu mukavva kâğıttan yapılmış orkide: ustalık sınıfı

Yaprakları oluşturmak için, kağıt 5 x 4 cm ölçülerinde parçalara bölünürler, istenen şekli parmaklarıyla bükülürler.

Ortayı yapmak için beyaza ihtiyacın varoluklu kağıt. Parmaklarınızla hafif incise edilmeli ve bükülmelidir. Sonra, tüm ayrıntılar bir tomurcukta toplanmalıdır. Çiçek parçalanmasını önlemek için, yeşil oluklu kağıtla sabitlenmelidir.

Buna ek olarak, birkaç kapalıtomurcukları. Oluklu kağıt, dikdörtgen parça 10'u 4 cm kesmelidir. Eleman, ortada bükülmeli ve yarıya katlanmalıdır. Ortada, küçük bir kağıt parçası koyun, tomurcuğa bir şekil verin ve bacağı bükün. Tomurcuk ayrıca tutkalla bulaştırılmış yeşil kağıt ile sabitlenmelidir.

Bundan sonra, dalın dekoruna dikkat etmelisiniz. Bunu yapmak için 3-4 cm genişliğinde oluklu kâğıt şeritlere ihtiyacınız var, uzunluk önemli değil. Ana dal, pota dönmeyecek kadar uzun olmalı ve tüm parça sabittir. Tüm dallar yukarıdan aşağıya doğru oluklu kağıt ile sarılmalıdır. Yavaş yavaş, şubeye, daha önce yapılmış olan kapalı tomurcukları ve çiçekleri tekrar takmanız gerekir.

Oluklu kağıttan yapılmış orkide hazır. Şimdi bir saksıyı almanız ve onu köpük boyutuna ayırmanız gerekiyor. Makaslar, dallar için kesilmeli, içine sokulmalı ve silikon dökülmelidir.Oluklu kağıttan yapılmış orkide

Yeşil kağıttan ayrıca 10 ila 20 cm boyutlarında yaprakların yapılması gerekir, bunlar bir daire içinde hafifçe bükülürler. Baz tekrar silikon ile doldurulur ve yapraklar yukarıdan eklenir.

Saksı bir araziyi simüle etmek içinSiyah renk oluklu kağıt. Onu almanız ve gemiye yapıştırmanız gerekiyor. Buna ek olarak, pot deniz çakılları ve kartondan kelebekler ile dekore edilebilir.

Oluklu kağıt ve şekerden yapılan orkide

Böyle bir çiçek sadece harika görünecekoda dekorasyon için dekoratif bir unsur olarak. Orkide başarıyla bir hediyelik eşya olarak kullanılabilir. Özellikle lüks çiçeklerden oluşan bir buket içinde biraz tatlı sürprizler gizlenmişse. Oluklu kâğıt ve tatlılardan yapılmış bir ortancaya hızlı ve sorunsuz bir şekilde başlandı, sadece adım adım tavsiyelere uymanız gerekiyor.

Adım adım talimat

Bu egzotik çiçeği yaratırken, öncelikle sevilen bir orkide ile bir görüntü seçmeniz gerekir. Her şeyin açıkça görülebileceği bir fotoğraf seçmek daha iyidir.

Orkide nasıl yapılacağını bilmiyorsanızoluklu kağıt, önce 10 cm genişliğinde bir şerit hazırlayın.Kağıt parçasından çizimde olduğu gibi yaprağı kesmeniz ve kenar boyunca boyamanız gerekir (ancak boyalamayın).Orkide oluklu kağıttan yapılmış

Bundan sonra, hazırlanan taç yaprağı hafifçe gerilirparmakları ve bükme, ortayı çekerek. Ardından, yaprakları şekillendirmek gerekir. Yine, yaklaşık 10 cm genişliğinde bir bölüm hazırlayın.Ondan, tek bir taçyaprağı kesin, kenarlarını gerdirin ve ortayı dışarı çekin. Bir kağıt orkide, beş özdeş yaprakları olmalıdır.Oluklu kağıttan orkide nasıl yapılır

Şimdi çiçeği yapıştırmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, şekeri alın ve tutkal ile tel üzerinde sabitleyin. Bu baz bir lake lake ile sarılmalıdır. Bundan sonra, diğer tek yaprakları tutturmanız gerekir. İlk dört eleman yanlara tutturulur, son yapıştırıcı üst kısımdır. Üstteki yaprakları hafifçe bükülmeli ve tel yeşil kağıda sarılmalıdır.Oluklu kağıttan yapılmış orkide

Bu talimatlar, orkidelerinOluklu kağıt kendi ellerinizle kolayca ve hızlıca yapılabilir. Fakat kendinizi bir çiçekle sınırlamayın, böylece ailenizi ve arkadaşlarınızı memnun edecek büyüleyici bir buket yapabilirsiniz.

Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkideresim Fotograf Goruntuler fotograflar galeriler

Related news

 • Forma Girmenin Formda Kalmanın Basit Yolları
 • 3 YAPRAK 1 ÇİÇEK TIĞ OYASI YAPILIŞI
 • Bisküvili Kabak Tatlısı
 • Evde mojitonun hazırlanması

 • Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 18

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide


  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 98

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 46

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 74

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 34

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 71

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 65

  Kendi ellerindeki çiçekler: oluklu kağıttan yapılmış bir orkide 36