Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz

Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz


Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 62 15.02.2019, 20:25

Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz

"Arka bahçede su var mı?" Sorusu."genel olarak özel bir arsa olup olmayacağını düşünmek demektir, çünkü bahçe bitkileri, bahçe ağaçları ve evcil hayvanlar için ve tabii ki insanlar için nem veren hayattır.
Tek uygun seçenek: su temini için kuyudaki ekipman. Bununla birlikte, bu zahmetli bir süreçtir ve ucuz değildir. Ahşap bir çerçeve olup olmadığı veya beton halkalar monte edilip edilmediği - sonuçta, bu, ev sahibinin karşılayamadığı bir miktara dönüşür. Ve bir kuyunun gelişimi üzerine eserler üretmek basitçe gerçekçi değildir.
Kendi ellerinizle kuyu için burunDikkat çekilmesi başka bir konudur. Hem ev hem de samanlık suyunun bu alternatif versiyonu tekrar tekrar test edilmekte ve başarıyla uygulanmaktadır. En önemli şey: bir kişi kendi elleriyle sondaj yapmak gibi bir işle uğraşabilir.
En iyisi önce "keşif yapmak"Arazi ": Komşularına kuyudaki suyun seviyesinin yüzeye nazaran ne kadar derin olduğunu sorun. 5 metre veya daha az, böyle iyi ve her zamanki bahçe deliği ustalaşacaktır. Ancak daha derin olursa - ev yapımı hiçbir vazgeçilmezdir.
Korkma: Kuyu için matkap ucu, metalle nasıl çalışılacağını bilen herhangi bir kişi tarafından yapılabilir. Üç ana parçadan oluşan bir yapı oluşturması gerekir: gerçek matkap, manuel dönüş için bir cihaz ve sökülebilir bir boru. Ayrıca üçayak şeklindeki basit bir kule ve dönme kulpları olan bir vinç silindiri oluşturmak için üç kütüğe de ihtiyacınız olacaktır.
Bur bir kuyu içinBir kuyu için spiral bir matkap şu şekilde yapılır. Metal çubuğun bir ucu sivri uçludur. 2-3 mm kalınlığında bir çelik disk yarıya kesilir. Bu yarımlar, birbirlerine zıt uçların ucundan 200 mm uzaktaki çubuğa yatay 20 derece açı ile kaynaklanırlar ve böylece aralarındaki açı 40 derece olur. Alt bacaklarında keskin bileylime ihtiyaç duyan iki bıçak vardır. Kendiliğinden oluşturulan bir kuyu için böyle bir tatbikat, sakin bir şekilde toprak, kum, kil toprak ve ince çakıltan geçer ancak taşla baş edemez.
Eh, fabrikada çalışmaya erişim varsakoşullar veya uygun donanımlı atölyelerde. Daha sonra spiral matkap bir takım çeliğinden yapılır. Bunu yapmak için, ısıtılmış, bükülmüş, böylece çapı, çapa eşit ve daha sonra temperli bir spiral elde edilmesi gerekir.
Kendi elleriyle bir kuyuyu sondajBir araç sehpanın altında askıya alındığındaO döner, bıçakları ile yere çöker ve derinliklerine gider. Daha sonra, bir vinç yardımıyla, sondaj deliği için matkap ucu, gevşek toprak ile birlikte çukurdan dışarı çekilir. Kuyu derinleştikçe boruyu oluşturmak gerekir. Segmentlerinin bağlantısı dişli veya burç olabilir, ancak her durumda bir pim pimi ile sıkıca sabitlenmelidir, böylece matkap ters yönde döndüğünde herhangi bir ayrılma olmaz. Çukurda sıvılaştırılmış bir zemin görünümü ile çalışma durur.
Kuyucukların kendi elleriyle tatbikatı, uyarlamalarla birleştiğinde, görevle başa çıkmayı mümkün kılar, ancak iki kişi bunu yaparsa, hızlı ve rahat çalışma garanti edilir.

Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz

Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz

Related news

 • Karanlıkta Namaz Kılınır Mı
 • Cinsel Organ Hasarı Problemine Son
 • Burgulu Başak Örgü Modeli
 • Enjektör nedir Parça Özellikleri
 • BALIKÇILAR,AVCILAR VE KAMPÇILAR İÇİN KOLAY GAZ OCAĞI NASIL YAPILIR

 • Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 85

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz


  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 68

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 82

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 59

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 41

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 97

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 53

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 29

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 50

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 76

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 13

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 79

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 14

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 69

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 85

  Kendi ellerinizle kuyuyu çıkarın: Siteye su getireceksiniz 94