Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler

Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler
Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler


Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler

Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler

Eğer yağlı veya sorunlu bir cilde sahipseniz, kil maskelerinin cilt faydalarından zaten haberdarsınızdır. Ancak kil maskesinin her  cilt türüne fayda sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Cilt tipiniz ne olursa olsun kil maskesi kullanabilirsiniz; hepsi cildiniz için doğru olanı bulmakla ilgilidir. Kilin cildi yatıştırmak ve iyileştirmek için tıbbi kullanımı antik çağlara kadar uzanmaktadır. Günümüzde halen kil terapisi uygulaması mevcuttur. Bununla birlikte, şimdi kullanımının artmasının da pek çok nedeni bulunmaktadır. Bugüne bakıldığında toksinler, stres ve çevre kirleticilerinin geniş yelpazesine maruz kalıyoruz ve bu da neden bu kadar çok insanın cilt sorunları çektiği konusunda bir sonuca bağlanmamızı sağlar. İşte cilt bakım rutininize kil maskesini eklemek için kullanımı hakkında bilmeniz gerekenler!

Kil Maskelerinin Türleri

1-Gri Kil:Cildinizdeki toksinleri cildin dışına çeker ve yağlı ciltler ve sivilceye yatkın kişiler için idealdir.

2- Beyaz Kil:Farklı cilt tiplerinde iyi çalışan çeşitli tonlara sahiptir ve en yaygın kullanımı pembe, yani sivilceli ciltler için olanıdır.

3-Yeşil Kil:Demir ve magnezyum deposudur. Cilt hücrelerinin sebum üretimini denetleyerek yağ üretimini dengeler.

4-Mavi Kil:Hücrelerin oksijenlenmesini sağlar ve cilt lekelenmelerini önler.

5-Kırmızı Kil:Normal ve kuru hassas ciltler için önerilir ve cildin yağ dengesini ayarlar.

6-Sarı Kil: Hassas ve alerjiye yatkın ciltler içindir. Mineral bakımından oldukça zengindir.

Kil Maskesinin Faydaları

Cildi Derinlemesine Temizler

Gün boyunca, kir, yağ ve diğer pek çok madde cildinizin yüzeyinde birikebilir ve gözeneklerinizin daha büyük görünmesini sağlayarak cildinizi kaba hissetmenize sebep olabilir. Kil maskeleri bu birikimi ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda gözeneklerin görünümünü sıkılaştırarak ölü cilt hücrelerinin temizler ve cildinize pürüzsüzlük katar. Öte yandan kil maskeleri hemen cilt dokusu rafine olarak gözeneklerin görünümü en aza indirilir. 

Cildinize Aydınlık Katar

Cildimiz ne yazık ki her zaman parlaklığını koruyamaz ve bazı günler daha donuk bir görünüme sahip olur. Eğer cildiniz bugün diğer günlere göre daha donuk görünüyorsa, parlak tarafa bakmanızın zamanı çoktan gelmiş demektir. Bunun için kullanabileceğiniz pek çok kil maskesi bulunmakta. Örneğin Kömür maskesi kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu tür kil maskeleri donuk cildinizin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir ve parlaklığı artırmanın yanı sıra cildinizin tonunu da yükseltebilir.

Cildinizi Matlaştırır

Hemen hemen her kadın cildinin yağlı yapısından yakınmaktadır. Eğer siz de bu sorundan yakınıyorsanız kil maskesi tam size göre! Kil içeren yüz maskelerini gözeneklerdeki kirleri emmeye ve aşırı parlaklığın görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Hassas Cilt Temizliği Sunar

Eğer çok sıkmakyajyapıyorsanız, zamanla sert temizlik cildi rahatsız bırakarak kurutucu ve hassaslaştırıcı etkilere sebep olabilir. Ancak her ne kadar hassaslaşsa da cildiniz temizlenmek zorundadır. Kil içeren yüz temizleme ürünleri, kusurların görünümünü görsel olarak azaltmaya, tıkanık gözeneklerin görünümünü temizlemenize ve hassas bölgeleri nazikçe temizlemenize yardımcı olur. Bu ürünler cildinizi derhal tazelenmiş ve rahat hissettirecektir.

Kil Maskesinin Genel Kullanımı

Kil maskelerinden hangi ürünü kullanmayı seçerseniz seçin, bunların hemen hemen hepsinin uygulanış biçimi aynıdır. Bunun için öncelikle cildinizi iyice temizleyin ve kurutarak düz bir katman olacak şekilde uygulayın. Ardından 10-15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla cildinizi iyice durulayın. Tüm ürünler için söyleyemesek de pek çok üründe en iyi sonucu alabilmek için haftada üç kez kullanmanız önerilir.

Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler

Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler
Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler


Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler


Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler


Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler


Kil Maskesi Hakkında Bilinmeyenler