Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 52 31.01.2019, 07:30

Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat

Bilgi teknolojisi çağında bile, kitap değilBirçok insanın zihnini heyecanlandırmak için durur. Kâğıt üzerinde ve elektronik ortamda görünür, ücretsiz olarak veya kesinlikle hayal edilemez miktarlarda satılabilir. Ancak, internet kaynaklarının hanehalkı dolaşımına girmesiyle birlikte, kendi elinizle bir kitap nasıl yapılacağı sorusu ortaya çıkmaktadır.

Böyle bir kitap bir koleksiyon olabilirfavori şiirler veya özetler, ve orijinal yemek tarifleri bir seçim içerebilir. Bir hediye olarak tasarlanır veya ona gelişimsel bir yön verir - seçeneklerin tümü sadece yukarıdaki soruyu soran kişinin ihtiyaçlarına bağlıdır.

Oluşturmanın temel tekniği

Kendi elinizle bir kitap yapmak nispeten kolaydır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 1. Metin, aşağıdaki biçimlerden birinde: .doc, .pdf veya .djvu. Ana koşul, sayfaların sayısının dört katın bir katı olması;
 2. kağıt - uzmanlaşmak en iyisidir. Ancak, her zamanki kullanabilirsiniz;
 3. bir iğne ile zımba veya kalın iplik, metal için demir testeresi, inşaat (!) tutkal PVA, pamuk monofonik kumaş;
 4. kalın (2 mm'den fazla) ve ince karton, parlak kağıt veya deri kesim

Kendi elinizle bir kitap nasıl yapılacağına dair talimatlar, iki ana adımı içerir: içerik hazırlama ve bir kapak oluşturma.

İlk adım istenen baskıdırmetni. Bunu yapmak için, her biri kırk adet sayfa içeren broşürler oluşturun. Ardından, broşürlerin her biri, zımbayı ortada dikin ya da tutturun. Ardından, alınan mini kitapları düz bir yığına birleştirdikten sonra bunları basının altına gönderin. Böyle bir pres doğaçlama araçların yardımı ile yapılabilir, örneğin: on kilogram ağırlığında bir tahta ve bir dambıl kesme. Benzer bir durumda, gelecekteki kitap bir saat kadar olmalıdır.

Broşürler içinde daha da ileriye doğru kesimler yapılır.kitap oluşturuldu. Bunu yapmak için, bir demir testeresi kullanarak, üç milimetre derinliğe sahip bir oluk, eşit bir şekilde iki santimetrelik bir adımla eşit bir şekilde kesilir. Bundan sonra, kitabın ucu bol miktarda yapıştırıcı ile bulaşır ve yoğun bir kumaş parçası üzerinde, uzunlukları, broşürlerin parametrelerine eşit uzunlukta ve genişlikte - ön yüzlerde yaklaşık üç santimetre kadar bezlenir. Kitabın iç içeriği hazır.

Kendi elleriyle bir kitap yap, imkansızonu layık bir "giysi" içinde giydirmek için. Bunu yapmak için ikinci aşamaya geçin. Kalın kartondan iki dikdörtgen oluştururuz. Parametreleri, broşürlerin uzunluk ve genişliğini 0,7 cm aşmalıdır. İnce kartondan, aynı zamanda, kalın kartondan ve genişliğinden boşluğun uzunluğuna denk gelen bir dikdörtgen uzunluğunu da kestirdik - broşürlerin oluşturduğu yığının sonu ile. Daha sonra yoğun kumaştan iki kesim kesiyoruz: birincisi ince kartonun uzunluğuna eşit ve genişliği +6 santimetre, ikincisi ise uzunluktan yedi santimetre kadar farklı.

Detayları hazırladıktan sonrakapsamaktadır. Bunu yapmak için, üç dikdörtgeni dar bir şekilde ortada olacak şekilde sıkıca bir araya getirin. Tutkallı kumaşın ilk parçası dikdörtgenlere yerleştirilir, böylece geniş karton parçaların kenarlarına eşit olarak gelir. Daha sonra, kumaşın ikinci kısmı yapıştırıcı ile bolca yağlanır ve birinci genişlik boyunca konumlandırılır, böylece uzunluk boyunca eşit olarak iş parçasının diğer tarafına gelir. Tutkal kurduğunda, ön tarafı istediğiniz gibi dekore edin.

Nasıl yapılacağına dair talimatın son adımıEllerinizle kitap, içeriği ve kapağı bağlamaktır. Bunun için broşürlerin ucu çok miktarda yapıştırıcı ile lekelenir ve kapak üzerine dikilir. Bundan sonra, kitapçıkların ilk ve son sayfaları ve kitabın kapakları, sayfaların basıldığı sayfaya benzer kağıtlarla yapıştırılır. Kitap hazır.

Bir defter nasıl yapılır?

Ne tür bir not defterine bağlı olarakBu gereklidir, yaratılış süreci de yapım aşamasındadır. Bir mini kitap şeklinde oluşturmak istiyorsanız, bu durumda, sadece bir sayfa nasıl yazılacağı ile ilgili bilgileri, yazdırma sayfalarıyla ilgili maddeyi hariç tutmanız gerekir.

Ama bunu yapmanın başka yolları varyararlı konu Defterin nasıl yapılacağı konusunda çok basit bir yöntem var. Sen kağıt formatına kırk kırk santimetre kalınlığında karton, yapıştırıcı, makas, bant, kalem ve cetvel bir parça gerekir.

Bir kağıt parçası on kareye bölünürsantimetre. Sonra paralel çizgiler boyunca kesilir: ilk satır üç karedir, ikinci çizgi kesilmemiş kareden başlar ve sadece üç karesi tekrar kesilir, üçüncü birinciyi tekrarlar ve dördüncü ikinciyi kopyalar. Bundan sonra, hazırlanan tabakadan "armonika" oluşur. Kartondan, kareler 13 cm'lik bir kenar ile kesilir ve akordeonun ilk ve son tabakasına yapıştırılır. Not defteri hazır. Ön taraftaki dekorasyon için örgüyü bağlarız ve bağları oluştururuz.

Kitap ve defter yapmak için sunulan yollar sadece bir temel. Belirli bir miktarda fantezi ve yetenekle, harika benzersiz baskılar oluşturabilirsiniz.

Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimatGoruntuler Fotograf resim fotograflar galeriler

Related news

 • Şekerleme fabrikası Roshen mükemmel kalitede ve mükemmel tat ürünler sunmaktadır
 • Pokemon Antik: en güçlü canlıların bir açıklaması
 • Murat Yıldırım ile Imane Elbani evleniyor

 • Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 42

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat


  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 11

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 41

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 66

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 65

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 20

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 41

  Kitap nasıl yazılır - yeni başlayanlar için bir talimat 20