Klavulanik asit: etki ve özellikler

Klavulanik asit: etki ve özellikler


Klavulanik asit: etki ve özellikler 90 31.01.2019, 06:49

Klavulanik asit: etki ve özellikler

Klavulanik asit antibakteriyelyarı sentetik penisilin grubuna ait bakterisidal madde. İlaçtan elde edilen en büyük etki, geniş tabanlı bir antibiyotik olan "Amoxicillin" ile kombinasyon halindedir. Bu kombinasyon, beta-laktamaz aktivitesine geri dönüşü olmayan bir etki inhibe eder ve üst solunum yolları ve solunum sistemi, cilt, genitoüriner sistem, kemik ve eklem enfeksiyonları tedavisi için kullanılır.klavulanik asit

Orada zaten uyuşturucu varamoksisilin, klavulanik asit. Bunlar tabletler, ağız yoluyla süspansiyon yapmak için tozlar veya sindirim için damla şeklinde, şurup halinde ve aynı zamanda enjeksiyon için çözeltiler şeklinde üretilirler.

"Amoksisilin" ve klavulanik asit: etki ve özellikler

Aslında asit zayıfantibakteriyel ajan, ancak antibakteriyel etkiyi tam olarak gösterebilen amoksisilini enzimatik bozulmadan korur. İlacın etkisi, antibiyotiklere dirençli olan suşları da içeren çok sayıda Gram-pozitif ve Gram-negatif, anaerobik ve aerobik patojene uzanır.

"Amoksisilin" ve klavulanik asit: endikasyonları

İlaç, yol yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidirsinüzit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, kronik ve akut bronşit, pnömoni, epiema, bronkopnömoni, akciğer abseleri gibi solunum, boğaz, kulak, burun.amoksisilin klavulanik asit

Buna ek olarak, ajan enfeksiyözyumuşak doku ve cilt hastalıkları (apseler, selülit, enfekte olmuş yaralar, selülit, flegmon kaynar). Klavülanik asit, ürogenital yolun ve sistit, piyelonefrit, üretrit, şankroid, gonore, salpenjit, endometrit, pelvik enflamasyon, bakteriyel vajinit, ooforit, doğum sonrası sepsis, septik düşük, tubaovaryen olarak (venereal dahil) ürogenital sistem hastalıklarının tedavisi için kullanılır apse.

Ayrıca, ilaç eklem ve kemiklerin vücudundaki enfeksiyonların varlığında kullanılır. İntravenöz uygulama, ameliyatla ilişkili enfeksiyonların önlenmesi için öngörülmüştür.

"Amoksisilin" ve klavulanik asit ilacı: kontrendikasyonlar

klavulanik asit fiyatı

Artmış tıp kullanmayınPenisiline ve diğer antibiyotiklere (beta-laktam), karşı duyarlılık anafilaktik şok semptomları olasılığını hariç tutmak için. Kontrendike lenfositik lösemi hastaları ve bulaşıcı mononükleoz anlamına gelir.

Bakım ile hastalara randevu alın,pollinosis, alerjik diatez, ürtiker, bronşiyal astıma muzdarip. Olumsuz belirtilerin olmamasına rağmen, hamilelik süresince ilacın yanı sıra diğer ilaçların kullanılmasını önlemek arzu edilir. Emziren annelerin tedavisinde anne sütünde ilaç izleri bulundu.

"Amoksisilin" ve klavulanik asit ilacı: fiyat

Çok sayıda form, dozaj ve ilacın çeşitleri nedeniyle, maliyet önemli derecede değişebilir.

Klavulanik asit: etki ve özellikler

Klavulanik asit: etki ve özellikler

Related news

 • Hakan Bozbulut
 • Stresi arttıran ve azaltan içecekler nelerdir
 • Spor salonlarında nelere dikkat edilmeli

 • Klavulanik asit: etki ve özellikler 58

  Klavulanik asit: etki ve özellikler


  Klavulanik asit: etki ve özellikler 45

  Klavulanik asit: etki ve özellikler 23

  Klavulanik asit: etki ve özellikler 8

  Klavulanik asit: etki ve özellikler 66

  Klavulanik asit: etki ve özellikler 65

  Klavulanik asit: etki ve özellikler 42