Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız

Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız


Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 22 11.02.2019, 17:13

Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız?

Kendi ellerinizle bir klima nasıl yapılırsabit, dayanıklı mı? Tabii ki, düzgün bir şekilde monte etmek gerekiyor çünkü istatistiklere göre, bu cihazların çoğu priz hatalı montajı nedeniyle hasar gördü, ekipmanı kurma kurallarının ihmal edilmesi. Ancak, tüm gereksinimlerin karşılanması şartıyla, kendi eliyle kurulan klima yıllardır sürebilir.

Dolayısıyla, hemen şunu dikkate alın.ev aletleri (davlumbaz, gaz sobası, sıhhi tesisat) diğer kurulum türleri, iklim teknolojisi yüklemek oldukça zordur. Yukarıdaki ekipmanı takarken yalnızca hortumları bağlama yeteneği yeterlidir, kurulum sırasında birçok faktör dikkate alınır. Klimayı kendiniz de kurmaya karar verdiyseniz, kurulumun ana noktalarını inceleyeceğiz.

Cihazın kendisi iki kısımdan oluşur - biri,evde duracak olanı ve dışarı çıkacak olanı. Düzgün monte edilmiş klima kendi ellerinizle bir saat gibi çalışacaktır. Bilinen firmaların aletleri satın almak en iyisidir - onlar uzun yıllar hizmet eder. Aksi takdirde, kalitesiz ürünler üreten üreticilere (gece gündüz) ulaşabilirsiniz. Seçimi yaparken de klimanın gücünü dikkate almak gerekir, genellikle modeldir. Yirmi metrekarelik bir odada, yedinci, otuz metrekarelik, dokuzuncu ve kırkıncı onayı alabilirsin. Ayrıca, cihazın kurulacağı yeri göz önüne almanız gerekir - kişinin en sık oturduğu yere koymanın kesinlikle masa ve kanepenin karşısında olması önerilmez. Bu durumda, kalıcı akıcı bir burun sağlanacaktır. Klima, dış mekan sisteminden uzakta bulunuyorsa, bagaj döşenmesi için ekstra para ödemek zorunda kalacaksınız.

Şimdi araç ve sarf malzemeleri hakkında: Gerekli çaplarda bir bakır boru, bir hortum, bir ısıtıcı, dübeller ve parantezler gerekir. Alet aşağıdaki gibidir: perforatörler (büyük ve küçük), vakum pompası, anahtar takımı, matkap.

Klima, on santimetre uzakta asılıtavan duvarına yapışır ve böylece toz tıkamaz ve normalde havayı alır. Perdelerden çekilme miktarı aynı, aksi takdirde cihaz çalışırken sürekli olarak her yöne "sürülecektir". Bu durumda, yoğuşmanın düzgün akacağı ve akışmadığı şekilde seviye kullanmak daha iyidir. Ayrıca, küçük bir önyargı ile bir delik matkap bir hava mantar oluşumunu önlemek için yapılır. Bundan sonra bakır borunun ne kadarına ihtiyaç duyulduğunu ölçüp özel bir boru kesici ile kesiyoruz. İçeride toz, artık, cips vb. Olmadan mükemmel temizlikte olmalıdır. İç tarafta bir gövde, bir boru ve elektrik bağlarız.

Kendi ellerinizle klima kurmak basit ama şimdi - dışardan çalışın. Burada sigorta gereklidir. Çalıştıkları alan, emniyet kurallarına göre çitlerle getirilmelidir.

Başlamak için parantezler takılır. Blok, pencere kenarının ötesine geçmeyecek şekilde sabitlenir, bu nedenle dış ünitenin yüksekliği önceden ölçülür ve pencere eşiğinden aşağıya indirilir. Parantezler takıldıktan sonra, bloğun kendisini koyduk. Tüm çalışmalar dikkatli ve acele etmeden yapılmalıdır. Sonunda bakır boru haddeleme ile genişletilir, daha sonra bir bağlantı ve vakumlama yapılır. Bunu yapmak için, pompayı ve klimayı bir hortumla bağlayın, bir basınç göstergesi bağlayın ve oku takip edin. Manometrenin girişini kapatıyor ve pompayı ayırıyoruz.

Şimdi tüp - önce ince bir besleyici açar. Daha sonra emme açılır (daha kalın tüp). Freon basıncı sabit ve güç sağlandı. Ayarları yapın ve başlayın. Klima yaklaşık on beş dakika çalışmalıdır. Her şey normalse, süreç tamamlanmış olarak kabul edilebilir. Şartlandırıcı, herhangi bir sahibinin değişmez bir öznesi olan kendi elleriyle kurulur.

Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız

Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız

Related news

 • Şarap sosları - ilahi içkinin uyanışı için kullanılan kaplar
 • Annabel Jones
 • Canavarlar şirketi: karakterler, karakter fotoğrafları, isimler
 • Merkez Haberleri: Muşta karda mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı
 • Moda kadınları için Japon mutfağı: rulo kaç kalori
 • Rusya Federasyonu yasama sisteminin bir parçası olarak konut mevzuatı

 • Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 56

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız


  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 95

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 96

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 76

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 50

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 47

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 19

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 96

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 45

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 50

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 15

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 65

  Klimayı kendi ellerinizle nasıl kuracaksınız 58