Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 7 23.01.2019, 11:47

Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Her insan tarihini hatırlamak ister,saygı duyulan gelenek ve kültür. Yeryüzünde, iki özdeş devlet yoktur. Her birinin kökleri ve eşsiz özellikleri vardır - bir vurgu. İşte böyle harika insanlardan biri ve daha ileri gideceğiz.

Kafkasya - yüksek dağlar bölgesi, mükemmel şaraplarve sıcak Kafkas kanı. Ancak, yıllar önce, bu bölgenin hâlâ vahşi ve sınırsız olduğu zamanlarda, muhteşem Lezgian halkı (Kafkasya uyruğu) burada yaşadı ve modern medeni Kafkasya'yı uyandırdı. Zengin ve eski bir tarihe sahip insanlardı. Yüzyıllar boyunca "lejyonlar" veya "leks" olarak biliniyorlardı. Dağıstan'ın güneyinde yaşamakta olan insanlar, şimdi kendilerini Pers ve Roma'nın büyük antik fatihlerinden koruyorlar.

Milliyet "Lezghin": tarih

Bir zamanlar, birçok orijinal dağ kabilesimanevi kültürü ve derin gelenekleri ile kimsenin devletinden farklı olarak, kendi yaratmalarını sağlamak için birleşmişlerdir. Bu 13. yüzyılın başlangıcıydı. Eh, mükemmel yaptılar, çünkü bugün Lezgins (uyruk) Rusya'nın en güney bölgelerinde ve Azerbaycan Cumhuriyeti'nde yaşıyor. Uzun zamandır Dağıstan bölgesini işgal ettiler ve şimdi yeni işgalcilere sahip oldular. O zamanki bölge sakinlerine "Lezgistan Emirs" deniyordu. Zaman içinde devlet, bağımsızlığı için savaşan birçok küçük hanlığa ayrıldı.

Lezgins milliyet

Gelenekleri onurlandıran bir kişi

Bu milliyeti ayrıntılı olarak inceleyelim. Lezgins karakteri oldukça parlak ve patlayıcıdır. Bu Kafkas halkı uzun süredir misafirperverliğin, koumanlığın ve elbette kan davası'nın geleneklerine saygı duyuyordu. Çocukların doğru eğitiminin kültürlerinde çok önemli bir rol oynaması dikkat çekicidir. Şaşırtıcı bir şekilde, bebek annenin rahmindeyken bile yetiştirilmeye başlar. Bu, muhtemelen, farklı Lezghins. Milliyetin birçok ilginç geleneği vardır. İşte onlardan biri.

Eğer kadınlar çocuk sahibi olamazsa, yaniÇocuksuzlar, Kafkasların kutsal yerlerine gönderildiler. Başarı durumunda, yani farklı cinsiyetteki çocukların doğumu, aralarında arkadaşların birbirleriyle evlenerek çocuklarla evliliği birleştirmeye söz verdiler. Kutsal mekanların iyileştirici gücüne içtenlikle inanmışlar ve bu yolculukları ciddiye almıştır. Bazıları, böyle bir geleneğin, belli aileler arasındaki dost ve aile bağlarını güçlendirmek arzusu sonucu oluştuğunu iddia ediyor.

Antik Ritler ve Modern Yaşam

Lezgin - bu ne tür bir millet? Aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alalım. Küçük sayılarına rağmen, Lezgins uzun süredir var olan geleneklerle ilişkilendirilen oldukça temel ahlaki normlara sahiptir.

Lezghin karakterinin uyruğu

Düğün geleneklerinden biri en çok birini ayırt edebilirparlak - kaçırma gelin. En ilginç şey, bu geleneğin hem gelinin rızasıyla hem de onun olmadan gerçekleştirilmesidir. Ortaya çıktığında, böyle bir fidye yoktu. Genç bir kadın için ebeveynlerine belli bir ödeme yapıldı. Belki de bugünün bir kısmı bir çeşit satın almayı andırıyor ve oldukça değerli görünmüyor, ancak uygulama, yerel sakinlerin çoğunun bunu sevinç ve büyük bir coşkuyla karşıladığını gösteriyor.

lezgin milliyet din

Doğu misafirperverliği gelenekleri

Lezgiler arasında özel bir tutum var.misafirler ve yaşlı insanlar. Onlar özel saygı gösteriyorlar. Yaşlı insanların karmaşık işleri yapmasına izin verilmez ve konukların acilen istenirse bile evlerine gitmelerine izin verilmez. Konuklara her şey en iyi şekilde verilir: En rahat yataklarda uyurlar, aynı zamanda sahipler aynı zamanda gecede de kalabilirler. Bazen bunu bugün istersiniz, birçok insan kültürlerini daha iyi çalışabilir ve buradan, özellikle de konuklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda kendileri için yararlı bir şeyler öğrenebilir. İnsanlar bugün çok şey başardılar, ama değerli bir şeyi kaybettiler - insan ilişkilerinin gerçek doğasını anlamak.

milliyet lezgin geçmişi

Doğu kültürleri, prensip olarak farklıdır.kadınlarla diğer özel ilişkiler. Doğuda her zaman toplumun ikincil üyeleri olarak kabul edildi. Kültür Lezgileri bir istisna değildir, ancak bu duruma rağmen, erkeklerin Lezgins'e daima derin bir saygı duydukları kesinlik ile söylenebilir. Lezghian ailesinin bir kadına karşı elini kaldırması ya da bir şekilde onurunu başka bir şekilde kırması büyük bir utanç olarak kabul edildi.

Manevi miras mı yoksa hangi din Lezgh vatandaşıdır?

Eskilerin manevi mirası hakkında neler söylenebilir?Lezgiler? Bugün bu insanların çoğunluğu İslam'ı suçluyor. Bilim adamları kolayca insanların din kültürü iyice çalışılmamıştır itiraf, ama kökleri, elbette, putperestliğe geri dönün ve halk mitolojisindeki iç içe birçok yönden edilir. Örneğin, Lezghin hala inanılmaz bir gezegen Dünya'nın uzayda nasıl bulunduğuna dair oldukça meraklı bir düşünceye sahip. Bunun yerine, Kiekhi Yad (çeviri "Büyük Su") üzerinde duran Yaru Yatz (Red Bull) boynuzları üzerinde durduğuna inanırlar. İşte oldukça ilginç bir tasarım. Bilimsel verilere biraz ters olsa da, bazıları içtenlikle inanmaktadır. Dünya ile ilgili olağandışı fikirler Lezgins tarafından tutuldu. Dinin İslam olduğu milliyet, oldukça orijinaldir.

Dünya çapında bilinen halk dansları

Bazıları bu dini öfkelendiöğretiler mitolojiden beslenir ve sıklıkla kabul edilen genel sağduyu kavramlarıyla çelişir. Bu insanların modern hayatı büyük ölçüde modernliğin temellerini almıştır. Onlar kesinlikle geleneklere saygı duyuyorlar, ama onlara eskisinden çok daha az fanatik davranıyorlar. Turistlerin ve gezginlerin özel ilgisi, ulusal dans Lezghin tarafından çekilmektedir. Bugün lezginka'yı hiç duymamış çok az insan var.

Lezghin bir millet ne

Bu orijinal ve büyüleyici dans uzun zamandır olmuşturLezgins dans etti. Bu milliyet oldukça orijinaldir ve dans bunun bir kanıtıdır. Ne kadar süre önce bir lezginka ortaya çıktı ve kaç yaşında olduğu belli değil. Bazıları ritüel Kafkas danslarından kaynaklandığını ileri sürüyor.

Lezginka çok dinamik ve zenginhareketler dans ediyor. Bu arada, ona modern ismi veren Ruslardı. Bu dansın gerçekleştirildiği neşeli ve neşeli müzik, pek çok ünlü besteciyi kayıtsız bırakmadı. Bazıları eski geleneksel melodiyi biraz değiştirmiş veya yorumlamışlardır.

Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçeklerresim fotograflar Goruntuler

Related news

 • Kazakistanın en iyi tatil köyleri. Hazar Denizinde Kazakistanda Tatil Köyleri
 • Duy Babam
 • ROKOKO TEKNİĞİN İLE GÜLLÜ LİF YAPIMI

 • Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 59

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler


  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 50

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 52

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 57

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 75

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 14

  Lezgins: milliyet, açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 95