Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi

Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi


Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 76 26.03.2019, 16:06

"Mavi alanda", Arkady Rylov Alexandrovich'in bir resmi

Sovyetin başlangıcı hakkında bir şey söyleyelimresim, destan ve sembolik, "Mavi genişlikteki" (Rylov'un tablosu), 1918'de Petrograd'daki sert, soğuk ve aç yıllarında yazılmış olan ressamın yazarını dolduran romantizmi açıkça gözler önüne seriyor.

Arkady Rylov: kısa bilgi

Gelecek sanatçı soğuk kuzeyde doğdu1870 yılında yerler. İmparatorluk Akademisi'nde eğitim aldı. Öğretmenlerinden biri, açık havada yoğun olarak çalışan bir peyzaj deneycisi olan AI Kuindzhi idi. Öğretmenlerini taklit etmeden, Rylov kendi yolunu arar ve onu hayvanların hobisinde bulur. 1902'den beri, "hayvanların çizim sınıfı" dersleri veriyor. Bu, bir sincapla kendi lirik portresine yansıdı.mavi alanda bir burun resmiVe ayrıca "Mavi Alanda" çalışmasının ortaya çıkmasından önceki çalışmalarda. Boyama Rylova - hayata romantik bir hevesli tutum yansıtan bir manzara.

martılar

Fırçanın ilk denemesi "Martılar" yazıyordu.1910. Bu bölme iş var ki ve deniz manzarası ve ciddi çıplak kaya ve sıcak barışçıl kuzey güneş oturan kuş altında keyfini değil.

mavi alanda bir burun resmini açıklaması

Arama alanı yok,uzay, ama ilginç olan suyun mavi-yeşil rengidir, bunun bir parıltısı kuşların beyaz tüyleri üzerinde mavi gölgelerle ışıldar. Taşın üçgeni (yuvarlatılmış) da bir sürünün bulunduğu eşit olmayan şekilde ifade edilir. Aksi takdirde, tuval "Mavi genişlikte" karar verildi. Rylov'un resminin, ovalin başka bir yuvarlak şekli olacak, bu da onun kompozisyonuna girecek.

Ön taslak mı?

"Kama'nın yukarısındaki kuğular" 1912'de yazılmıştır. Kayalık manzara ıssız, tuvalin üçte ikisi kaynar beyaz Kuzular tarafından canlandırılan kahverengimsi yeşil tonlarında yapılmış, kaynar Kama tarafından işgal edilir. Yeteri kadar yer yok, gökyüzünün, resmin ortasında yer alan bir çift uçan kuğu üzerinde "pres" yapıyor.mavi alanda bir burnun resmini çoğaltmakRessam sığınaklarının nerede olacağını göstermedi. Düşük uçan beyaz kuşların etrafında, sadece uçsuz ve kenarsız su. "Kama'nın yukarısındaki kuğuların", "Mavi Alanda" tuvalin ortaya çıkmasıyla ön plana çıktığı düşünülmektedir. Altı yıl sonra yazılan Rylova'yı boyamak, büyük ölçüde tamamen farklı görünüyor.

Romantik ruh

Sanatçı resme yanlışlıkla isim vermedi. Manzara, kümülüsün kar-beyaz bulutlarıyla büyük bir gökyüzünün mavi genişliğini yakalar ve gökyüzünün kompozisyonun en önemli parçası olan Jacob van Ruysdal'ın eserleri geri çağrılır. Rylov'un resminin yeniden üretilmesi “Mavi alanda” sizden önce.mavi uzayda snouts arcadesMuazzam bir yükseklikte, bulutların dokunmadan uçuyorinanılmaz beyaz ve beyaz yazılı kar-beyaz kuşlar. Kuğular kama uçar, lider görünmez, ileride bir yerdedir. Ve bulutların üzerinde ve kuğuların üzerinde yeşilimsi-mavimsi bir gölge oynar. yeşilimsi renk tonunu elde ufukta inişi, aydınlatır parlak parıldıyor zengin masmavi gökyüzü, arasında. Bakış, uzaktan bir yelkenli beyazlatma üzerinde durur. Hafif bir esinti altında biraz endişeli, sakin bir soğuk denizde demir attı. Sarp bir tuz dalgası onun yanında kaynamaya başlar. Flamalar gururla doğruldu. Yelkenlerinin rengi eşit değildir. Denizin mavimsi ve yeşilimsi yansımalarıyla ışıldar. Sadece yanlış kuzey rüzgarı altında yelkenin başının üzerinde buharlı lokomotif ve buharlı gemiler Gürültü çağında romantizm de. Rüzgârda sadece romantik, sıkı bir bez söyleyecektir. Karla kaplı soğuk kayaçlar soğuktur.

İzleyiciye, Rylov'un “In Blue” adlı tablosunun açıklaması verilmiştir.boşluk ". Ne de olsa, gerçek bir sanat eseri çekici değil mi? Herkesin kişisel içerikle doldurması gerçeği. Soğuk kayalarda, karla kaplı, aklınıza güneşin batışının güneş ışınlarının altına dönmesini bekleyen ince bir figür olan Assol'u aklınıza getirebilir ve sonunda rüyasını geçecek. Gerçek bir sanatçı her zaman izleyicinin tarafsız görüntüsünü bekler ve resmini düşünceleri, hayalleri ve fantezileriyle tamamlayacaktır. Öyleyse, bu, söz konusu olan bir plana göre soğuk analizlere tabi tutulduğunda değil, hayata geçirilir. Rylov'un "Mavi Uzaydaki" tablosunun nasıl tanımlanacağını anlatan bir kalpten. Sanat tarihi bir bilim olarak ilgi çekicidir ve çok şey öğretir, ancak bazen akademik bilgiden uzak durmanız gerekir ve sadece şaşırarak şaşıracaksınız: "Ah! Ne kadar iyi, nedenini bilmiyorum! "

Mezhepçi olmayan insanlar için Arkady Rylov yazdı. "Mavi Space" - Eğer sanatçı yeni yön duyguları vermiş olduğu gerçeğini hayran ardından doğanın hayatın başka bir göz onun önünde duran kaybetti ve almak hangi bir resim.

Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi

Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi

Related news

 • Hindustan Yarımadasının halklarının geleneksel dini nedir
 • Mustafa Çoban
 • Aktör Justin Chon: Biyografi
 • Çilek Marmelatı Tarifi
 • Kısa Kollu Gelinlik Modelleri 2019

 • Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 65

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi


  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 47

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 68

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 23

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 14

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 19

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 91

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 22

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 65

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 95

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 4

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 91

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 86

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 62

  Mavi alanda, Arkady Rylov Alexandrovichin bir resmi 84