Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

Safirler en değerli taşlardan biridir. Onlardan daha fazla bahsedeceğiz. Mavi safirler nadir görülür. Kuyumcular tarafından çok beğeniliyorlar. Keşmir eyaleti olan Hindistan'daki bu gökyüzü mavili taşı elde edin. Prince Charles'ın Princess Diana'ya bu mineralle nişan yüzüğü vermesinden sonra, taş (mavi safir) İngiltere'nin kraliyet çiftleri sayesinde özellikle popüler oldu. Halen bu dekorasyon Diana'nın en büyük oğlu Kate Middleton'un karısına ait.

Taşın adı

Sapphire - bir çeşit korundum, çok zorMineral, elmastan sonra ikinci. Eski çağlarda renk ve olağandışı mistik özellikleriyle insanları cezbetmiştir. Bu taşın adı Sanskritçe, Yunanca ve Latince kökenlidir.

mavi safirler

Babylonca "sipru" kelimesi çizilmeyi ifade eder. Eski Yunanca dilden sonra "sapheros" yazıyordu. Bu bir "mavi taş" anlamına geliyordu. Antik Yunan'da mavi taşların tümüne sapheros deniyordu. Ve sonra Latince adı "safirus" ortaya çıktı. Böylece mineral adını aldı.

Bu dünyanın kudret taşı

Antik çağlardaki bu değerli taşlar atfedildiBüyülü mülkler, tanrıların bir armağanı sayılıyordu. Mavi-mavi safirli süs eşyaları sadece tapınak bakanları, rahipler tarafından giyilebilirdi. Bu maden ocağının kehanetleri duymasına ve anlamasına yardımcı olduğuna inanılıyordu. Eski Hindistan'da, azizler elbiselerini safirlerle süslediler. Kleopatra'nın tacı mavi taşlarla süslenmiştir. Büyük Britanya'nın tacı, Rus İmparatorluğunun gücü, Hint Maharajasının broşu, muhteşem safirlerle bezelidir. 13. yüzyılın Çek antik tacı bu açık mavi taşlarla süslenmiştir. Şüphesiz, bu ince mineral, hükümdarlar ve kralların taşıdır.

mavi safir mavi

Sapphire, çeşitli insanlarda uzun sürebilgelik, adalet, bilgi arzusu ve hakikat arayışı ile ilişkilendirildi. Ayrıca, insanlara serinlik katan, düşünceye ve huzuruna katkıda bulunan bir taş olarak kabul edildi. Doğu ülkelerinde gök mavisi rengindeki safir, bilge adamların tılsımı olarak kabul edildi. Modern dünyada bu maden refah, başarı ve özgüven simgelemektedir.

Mavi taşın sihirli özellikleri

Her zaman ve bütün dinlerde safir düşünüldüRuhsal aydınlanma sağlamaya yardımcı olan bir taş. Ayrıca, insanın enerjisini olumlu yönde etkilemiş, onu taşıyan kişiyi aldatmadan, kötülüklerden, hastalıklardan, kara büyüden korumuştur. Değerli bir taş (mavi safir), tüm tezahürlerinde hayat bulmaya, suçları affetmeye ve rahatlık ve sevinç vermeye yardım eder. Antik sihirbazlara göre mısralar mavisi rengi, insanı hayatta doğru yoldan yönlendiren sağlam bir ruhla donatıyordu. Seyirciye şans getirir, sevgiler - mutluluk, iftiradan korunma, bilgeler - bilgi susuzluğu, olumlu bir şekilde hafıza üzerine davranır.

mavi safir küpe

Mavi safir taşlar olarak kabul edilirşans getir, aile hayatına mutluluk kat, aşk işlerine yardım et. Astrologlar, ikinci yarısında arama yapanlara onlardan takı takmayı tavsiye ediyorlar. Gelecekte bu taş eşlerin saf ve güçlü sevgisini saklayacaktır.

Bazı ritüelleri gerçekleştirirken, medyumlar mavi safir kullanırlar. Onların yardımıyla geçmişlerini ve geleceğini görebilirler.

Hint mitolojisinde mavi safirler kabul edildi.gökyüzünün spreyi. Brahma, yedinci cenneti göstermesini istediğinde, tüm dünyaya dağılmıştı. Zemine dokunan ölümsüzlük içeceği, bir peygamber çiçeği mavisi mineraline dönüştü.

Mavi safirler pasifikasyonu teşvik eder,duygusal durumu dengelemek, düşünceleri düzenlemek, insanın dikkatini kendi iç dünyasında yoğunlaştırmak. Bu mineral yardımıyla evrenin gizemini bilmek için üçüncü gözü açabileceğine inanılmaktadır. Ayrıca, insanlar sahtekâr ve kötü bir insanın mavi safir aydınlanma ve hayata iyi şans getirmeyeceğine inanıyordu. Olasının elindeki halkadaki taş, sonunda güzelliğini, doğal parlaklığını ve bulanıklığını kaybedecek.

Şifa özellikleri

Antik çağlardan beri safirlerin faydalı olduğuna inanılıyordu.insan vücudunda. Yatıştırıcı özelliği olan bu taş, basıncı düşürür. Nevroz ve uykusuzluktan muzdarip insanları giymesi tavsiye edilir. Ayrıca kas-iskelet sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, soğuk algınlığı, endokrin hastalıkları ve genitoüriner sistem hastalıklarını tedavi eder.

mavi taş değerli safir

Modern tıbbın içinde bir safir ışınının kullanılması cilt hastalıkları ve iç organları tedavi eder.

Modern mücevher üretimi

Mavi safirler nadir mineraller olarak kabul edilir. Kuyumcular tarafından çok beğeniliyorlar. Modern teknolojiler, doğanın yarattığı taşların kalitesinden daha düşük olmayan suni safirlerin yaratılmasına izin verir. Doğal olmayan mineraller daha temiz ve daha şeffaftır. Bu doğal taşlardan farklılıklardan biridir. Diğer bir önemli fark, bu tür taşlara sahip ürünlerin maliyetidir. Dünyanın derinliklerinden çıkarılan mavi safir fiyatı muhteşem.

Doğal taştan bir karara üç yüzebinlerce dolar. Aksine, yapay taşlarla gümüş, altın ve platin takılar mevcuttur ve çok popülerdir. Farklı kesim türleri, gök mavisi taşlarının güzelliğini ortaya çıkarmamızı sağlar.

mavi safir taşı

Bu mineral ile soy metal gerçekten iyi görünüyor.

Taş zodyak kime aittir?

Mavi bir safir ile süslemeler zodyakın tüm belirtilerine uymaz. On iki takımyıldızından astrologlar sadece yedi tane giymeyi öneriyorlar:

 1. Boğa.
 2. İkizlere.
 3. Bakirelere.
 4. Akrepler.
 5. Yay.
 6. Kovalar.
 7. Balık.

Yüzük

Mavi safir ile halka mükemmel bir hediyesevgili bir kadın için. Böyle mükemmel bir sunumun nedeni doğum günü olabilir. Sevgililer Günü böyle bir hediye için çok uygundur. Sonuçta, kalbin işlerine yardımcı olan bu rengin mineralidir. Gerçek bir aristokrat'a layık bir eylem olan, tek bir kraliçeye kavuşmayan tek kraliçeye bağlılık günü mavi bir safir ile bir yüzük sunmak. Beyaz altın veya platin şık bir çerçeve içinde cennet renk saf şeffaf bir taş herhangi bir kutlama için mükemmel bir hediye olacaktır. Birbirine duyulan derin sevgi ve sevgi duygusunu koruyan ve koruyan bir tılsım olacaktır.

mavi safir ile halka

Halkalarda güzel ve özgün bir kombinasyonbir başka renk, elmas, pembe topaz, yanı sıra turkuaz, inciler, akik, yarı değerli gibi değerli taşlar ile mavi safir. Takı üretiminde bir yenilik siyah altındır. Her zamanki gibi özel işlemlerle (oksidasyon veya püskürtme) elde edilir. Siyah altından üretilen ürünler pratiklik ve verim açısından daha popüler hale geliyor. Bu altın ve değerli taşların takıları çok orijinal görünüyor. Parlak mavi safir ile kadın siyah halka çok şık ve sıradışı bir üründür.

küpe

Bu takılar özel bir sözü hak ediyor.dikkat. İster sarı, pembe veya beyaz altın olsun, mavi safir küpe her performansta mükemmeldir. Platin ve elmaslar, taşın zengin mavi rengini mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor. Bu ürünler göze çarpar ve temizliği ile yüzlerini oynarlar. Özellikle taş şeklinde bir askı şeklinde sabitlenmiş zarif küpeler. Küpelerin üst kısmındaki asil metalin hassas bir şekilde birbirine geçirilmesi, elmaslarla süslenmiş, ince minerali tamamlar.

mavi safir fiyat

Güzel minyatür torbalar bak(Dedikleri gibi Stud küpe ya, vkrutki) beyaz altın, safir, taş tamamen açık olduğu krepanovoy yapışkanlık, parıltılı gök mavisi, güneşin oynamaya. Bu süslemeler mavi veya gri gözlü bir kız ya da kadın için mükemmeldir.

Hala güzel ürünler sarı altından bir küpe, bir İngiliz raptiye ve üzerinde elmas bir saçılma ile. Aynı zamanda, bir damla şeklindeki bir soluk mavi safir kör bir tutturma içine yerleştirilir.

Orijinal küpeler - bir Fransız toka ile cennet rengi ve turkuaz bir safir birleşimidir.

Mavi safir ile erkek yüzük

Bu taşlarla yüzükler erkekler tarafından giyildiantik. Nadir bir mavinin safirine sahip yüzükler neredeyse gizemli sayıldı. Bugün, bir erkek için orijinal dekorasyon, tabela veya yüzük mağazadan satın alınabilir veya profesyonel bir takı atölyesinde sipariş edilebilir. Bu yüzük, sahibinin olağanüstü karakterini vurgulayan çok şık bir aksesuardır.

Gümüş çerçeve içinde mavi safir - seçimgenç insanlar. Orta yaşlı erkekler için altın veya sarı renkli bir çerçeve içinde dikdörtgen şekilli bir taşla laconic ve sıkı bir halka uygundur. Platin çerçeve içinde mısır çiçeği mavi safir ile mühür - güçlü bir ruh ve kendinden emin bir adam için. Mavi safir ile kakma beyaz ve siyah altın, erkek yüzük - özgünlük için ciddi bir iddia. Modern tasarım, farklı renklere sahip değerli metallerin bir kombinasyonu, cennetteki pırlantaların bir araya getirilmesi, daha güçlü bir cinsiyet temsilcisinin, kendileri için şık ve özgün bir takı bulmasını sağlayacaktır.

Sonuç

Şimdi mavi safirlerin ne olduğunu biliyorsun. Bu yazıda, bu taşların özellikleri, büyülü ve iyileştirici özellikleri incelenmiştir. Bu bilgilerin sizin için yararlı olduğunu umarız.

Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özelliklerifotograflar Goruntuler

Related news

 • Zeytinyağlı Taze Fasulye Nasıl Yapılır
 • Şerbetli İrmik Tatlısı Yapılısı Videosu
 • Bir buketden gül nasıl köklenir Bazı yararlı ipuçları
 • Islak Sünger Pasta Tarifi
 • Poliüretan kondom Vizit Nano-Tech

 • Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri


  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri

  Mavi safirler: özellikleri, özellikleri ve özellikleri