Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

21.04.2019

Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 54

Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

29.01.2019 - 15:39Son Güncelleme :29.01.2019 - 16:30
Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Salih TEKİN/ ERZURUM, (DHA)- MHP'den 21'inci dönem Erzurum Milletvekilliği yapan ve İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden olan Cezmi Polat, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Polat, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine ise, "Mamak Mahkemeleri'nde 12 Eylül döneminde ülkücülere kan kusturan, Türk Milliyetçileri'ni haksız, hukuksuz şekilde ipe götüren bir babanın oğluyla bizim işimiz olmaz, olamaz" dedi.
Yaptığı yazılı açıklama ile istifasını açıklayan Cezmi Polat, "Türk siyasetine yeni bir soluk getireceğine, ülkemizde yaşanan sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntıları çözecek politikalar üreteceğine, toplumda giderek kangrene dönüşen ayrımcılığa son vereceğine, hepsinden önemlisi de kaybolan heyecanımıza heyecan katacağına inandığım için yıllardan beri mensubu olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak, Sayın Meral Akşener'in başını çektiği harekete omuz vermeyi ve o gruba dahil olmayı uygun bulmuştum. Şimdi gelinen noktaya baktığımda, yanıldığımı ve yanıltıldığımı görüyor olmanın üzüntüsünü duyuyor, hatta öfkesini yaşıyorum" dedi.
AKŞENER'İN TAVRINI ELEŞTİRDİ
Genel Başkan Meral Akşener'in, İYİ Parti'nin kuruluşunu tamamladıktan sonra takındığı tavır ve izlediği yolun rahatsız edici olduğunu savunan Polat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 "Gidilen yolun yanlış, uygulanan politikaların hatalı olduğunu belirttiğimiz uyarı ve değerlendirmelerimizin dikkate alınmadığı, aksine yanlışta ısrar edildiği, Türk Milliyetçileri'nin onur ve gururunu rencide edecek anlaşmaları imzalayan bir siyasi partide kalmanın ve ısrarcı olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağı aşikardır. Erzurum ölçeğinde de ciddi hayal kırıklıkları yaşatan, toplumun beklentilerini hiçe sayan, dayatmacı bir anlayışla yöntem belirleyen ve adını İYİ olarak açıklayan partinin, çekim gücü oluşturamadığı hemen herkes tarafından anlaşılmıştır."
TUNÇ SOYER ADINA SERT ÇIKTI
CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine de isim vermeden tepki gösteren Polat, "Yapıcı, yol gösterici bir anlayışla İYİ Parti'ye desteğini veren, ülküsü ve sevdası ezan, vatan, bayrak olan milyonlarca insanın duygularına tercüman olacak bir anlayıştan çok, bu sevdaya yabancı kitlelerin değirmenine su taşıyan bir yaklaşım, kimse kusura bakmasın ama, bizim yapımıza ters düşer. Bu konuda ne demek istediğimizi merak edenlere, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'na bakmalarını öneririm. Mamak Mahkemeleri'nde 12 Eylül döneminde Ülkücülere kan kusturan, Türk Milliyetçileri'ni haksız, hukuksuz şekilde ipe götüren bir babanın oğluyla bizim işimiz olmaz, olamaz" dedi. Cezmi Polat istifasını ise şu sözlerle bildirdi.
"Kısaca söylemek gerekirse adı İYİ olan ama iyilikten pek de nasip almamış muhterem ve muhteremlerle bundan böyle aynı kulvarda yürümemiz mümkün olmayacağından, yolumuzu ayırmayı daha uygun buldum. İYİ Parti'deki tüm görevlerimden istifa ettiğimi, kamuoyunun bilgisine sunuyor, hepinize teşekkür ediyorum."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2019 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti haberi güncellenecektir.

Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Related news

 • Hadiseden Aleyna Tilki açıklaması
 • Halkbank: 3 - Arhavi Belediyespor: 0 MAÇ SONUCU
 • Kışlık Domates Konservesi Nasıl Yapılır Videosu
 • Derya Baykalla Gülümse Bebek Yeleği Yapılışı
 • Çöp kavgası cinayetle bitti

 • Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 30

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti


  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 56

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 91

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 7

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 83

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 76

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 18

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 6

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 95

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 30

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 82

  Merkez Haberleri: Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti 26