Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar
Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar, Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri, Buzlu Oolong ve Tarçın Çayı Tarifi!

Bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış yani metabolizmayı hızlandıran tek bitki yeşil çaydır. Bunun dışında hiçbir karışımın metabolizmayı hızlandırmayı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Metabolizmayı hızlandıran çaylar, genellikle birçok ot türünün karışımından meydana gelir. İlaçla zehir arasındaki tek fark dozdur. Bu, bitkiler için de geçerli bir durumdur. Bitkileri bilinçsizce karıştırıp kaynattığımız zaman böbrek , kalp ve tansiyon problemlerine neden olabilir. Bunun dışında bitki türleri doğada genelde birbirine benzeyerek bulunurlar ve uzman kişiler dışında bu bitkilerin,etkili bir türü varsa bile, seçilmesi çok kolay değildir.

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Ve İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanlış bir bitki türünün karışıma eklenerek ve kaynatılarak tüketilmesi sonucunda birçok sağlık sorunu ortaya çıkabilir. Metabolik çay diye söylenen şeylerin çoğunun etkisi aslında vücuttan ödemi yani fazla bulunan suyu uzaklaştırmasıdır. Bu da genelde kişide kilo verdim yanılgısına sebep olur. Oysa kaybedilen sadece sudur. Yani hiçbir yağ dokusunda kayıp gerçekleşmemiştir. Ve su kaybı da geçici bir durum olduğu için kişiler çayı bıraktığında tekrar kilo aldım yanılgısına kapılırlar.

Her bitkinin mucize bitki olduğuna inanılmamalıdır. Çünkü kişinin zayıflaması için gerekli olan şey sürekli metabolizma çay içmesi değil aslında sağlıklı beslenmesi ve düzenli egzersiz yapmasıdır. Metabolizmayı hızlandıran çaylar yerine suyun, taze sıkılmış meyve suyunun, az tuzlu ayranın ya da doğal maden sularının tercih edilmesi daha sağlıklıdır. Bitki çayları, aşırıya kaçılmadığı takdirde metabolizmayı hızlandırmak için tercih edilebilir.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler

Kilo verme sürecinde egzersiz yapacak vaktiniz yoksa metabolizmayı hızlandıran çay, sizin için iyi bir seçenek olabilir. Metabolizmanız ne kadar hızlı olursa, kilo vermeniz de o kadar kolaylaşır. Metabolizmayı hızlandıran bazı bitki çayları ve bu bitkilerin kullanılması ile yapılan çay tariflerini sizin için derledik.

Yeşil Çay: Zengin bir antioksidan kaynağı olan yeşil çayın metabolizmayı hızlandırıcı etkileri pek çok araştırma ile kanıtlanmıştır. Yeşil çay, aynı zamanda yağ yakma sürecine de katkıda bulunur. Yeşil çay aynı zamanda yemeklerden sonra içildiğinde kan şekerini dengeler ve kendinizi daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

Oolong Çayı: Bu çayın hem metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunuyor hem de vücudun enerji kaynağı olarak yağları kullanmasını sağladığı biliniyor. Bu etkisi ile vücuttan fazla yağın atılmasını kolaylaştırıyor.

Beyaz Çay: İçeriğinde yeşil çay ile benzer maddelerin bulunduğu beyazçay,gıdalarla birlikte alınan yağın çözülüp parçalanmasını sağlayarak vücudun yağ depolamasını önlüyor.

Zencefil Çayı: Zencefil çayı içeriğindeki besin değerleri ile vücut ısısını arttırır ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasını çağlar. Aynı zamanda kan şekerini düzenleyici etkisi vardır. Sindirime yardımcı olarak kabızlığı önler.

Mate Çayı: Uyarıcı bir çay olan Mate çayı metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

Buzlu Zencefil ve Yeşil Çay Tarifi

Öncelikle 3 büyük su bardağı kadar suyu kaynatın. Kaynamış suya 5-6 dilim kadar taze zencefil ile 4 yemek kaşığı kadar yeşil çayı ekleyin. 5 dakika kadar demledikten sonra süzün ve üzerine soğuk su ekleyin. Buzdolabında beklettikten sonra soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Buzlu Oolong ve Tarçın Çayı Tarifi

Bu tarifi hazırlamak için 3 yemek kaşığı oolong çayına ve 4 adet çubuk tarçına ihtiyacınız var. 3 su bardağı kadar suyu kaynattıktan sonra tarçını ve oolong çayını suyun içine atıp 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Üzerine soğuk su ekleyip buzdolabında beklettikten sonra soğuk olarak tüketin.

Buzlu Greyfurt ve Mate Çayı Tarifi

1 adet greyfurtu kabukları ile birlikte dilimleyin. 3 su bardağı suyu kaynattıktan sonra greyfurt dilimlerini ve 4 yemek kaşığı mate çayını demliğin içine atarak 5 dakika demlenmesini bekleyin. Üzerine soğuk su ekleyip buzdolabında beklettikten sonra soğuk olarak tüketin.

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Related news Metabolizmayı Hızlandıran ÇaylarMetabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar


Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar