Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 64 10.02.2019, 14:58

Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim

Ülkemizde ölüleri onurlandırmak alışılmış bir şey: mezarlara bakmak, belli günlerde ölen kişiye gelmek, ölülerin son sığınaklarını süslemek için. Bu nedenle, birçok insan mezarlığa hangi çiçeklerin dikileceği hakkında önemli bilgiler bulacaktır, böylece sadece güzel değil aynı zamanda da uygun olur.

mezarlığa hangi çiçek dikilecekAna

Bir mezarı süslemeden önceMezarlıkta ne tür bir toprak olduğunu saptayın: chernozem, kum, kil - ve ne kadar güneşin var olduğunu. Sonuçta, mezarlıkta hangi çiçeklerin dikileceği seçimi belirleyebilir, çünkü bazıları gölgede sorunsuz büyür, su olmadan gelişir vb. Ayrıca, nadir veya varietal bitkiler satın almayın, sadece kazmak, bugün insanlar hiç hoşlanmaz.

Halılar

Mezarlıkta hangi çiçeklerin dikileceğini seçmek, buna değerkendilerini yere dokunduranların dikkatini çekin ve güzel bir yeşil halı oluşturun. Bu tür bitkiler, baharın başından itibaren güzel mavi çiçeklerle çiçekler açan bir periwinkle'yi ve Temmuz ayından beri parlak sulu yeşillikleri içeriyor. Bu çiçek artı, mezara güzel, bakımlı bir görünüm kazandırarak, yabani otların büyümesini tamamen engellediği gerçeğidir. Dezavantajı, bu bitki aynı zamanda yakınlardaki mezarların üzerinde duran insanların akrabalarının sevinilmeyecek kadar komşu sitelere de sürünebilmesidir.

mezarda ne çiçek olacak?kirişler

Mezarın üzerine çiçek dikmek de çok güzel.demet halinde büyümek. Örneğin, iris veya nergis gibi. Bu arada, birincisi yas yaslı bir çiçek olarak kabul edilir, bu yüzden mezarlığa katılmak çok uygun. Böyle demetleri dikmek birbirine yakın olmalı, böylece görünür bir alan kalmamalıdır. İlkbaharın başından Mayıs sonuna kadar dönemin bu tür bitkilerini çiçeklendirin.

Dünyadaki Çiçekler

Mezarlıkta hangi çiçeklerin dikileceğini seçin,aynı zamanda farklı halkların geleneklerine göre. Yani, Almanlar mezmur arnavut koyuyor, çünkü onların dillerinden çevirilerinde "ölenlerin çiçeği" anlamına geliyor. Buna ek olarak, bu bitki hiç bitmedi, ölenlerin sonsuzluğunu ve yeryüzündeki ölülerin ezeli anısını yaratıyor. Ve ölü askerlerin anısına, Almanya sakinleri dekoratif ayçiçeği imal etmeye karar verdiler. Yunanlılar Vittroke'u hüzün sembolü olarak görüyorlar, Hercai menekşeler. Ve eski Rus geleneği, mezarlara çilek yetiştirmenin gerekli olduğunu, ancak yalnızca kuşlara yedirmesine izin verildiğini söylüyor. Lezzetli bir bitkinin çileklerini merhuma getirenlerin onlar olduğuna inanılmaktadır.

Mezara hangi çiçeklerFavori çiçekler

Mezara hangi çiçeklerin dikileceğini seçmeKişinin sevdiği şeylere dikkat edin. Ve saygı göstergesi olarak, ailenin ölü bir üyesinin favori bitkilerini dikin. Fakat yine de, bakımlarında ne kadar tuhaf olduklarını düşünmeye değer. Sonuçta, örneğin, güllerin yetersiz bir mezarlık toprağına alışması olası değildir ve mezar fakir ve bakımlı görünmeyecektir.

ağaçlar

Hangi renklerin kullanılacağına karar vermekmezar, küçük bir çalı ya da bir ağaç düşünebilir, bu da ölen kişinin evini de dekore edebilir. Yani, örneğin, haçlar, ardıç, ince huş ya da aspen mezarlıklarda iyi karşılanmaktadır. Ancak mezarlara büyük ağaçlar koymayın, çünkü derin köklere bürünür ve çoğu zaman anıtları bozarlar, başka bir kişinin yanına gömme fırsatı vermezler.

Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğimfotograflar resim galeriler Fotograf

Related news

 • 10 Yıl Öncesi ve Sonrası: Et, Sebze ve Meyve Fiyatları Nasıl Değişti
 • Kördüğüm Kanal7de başlıyor
 • Minskteki spor salonları nelerdir yorumlar
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 100

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim


  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 54

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 21

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 78

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 58

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 1

  Mezar süslemeleri için mezarlıkta hangi çiçekleri bitireceğim 51