Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi

Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi


Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 2 11.02.2019, 10:21

Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi

Ciddiye giren herkeskendi toprak parçasının aygıtı, kendi bahçesini düşündü. Hevesli doğa, bu iklim bölgesinde iyi bir şekilde tesis edilmiş olan uygun fiyatlarda kaliteli fide satın alma sorununu hemen gündeme getirmektedir. Araştırma başlıyor ve ikilem yükseliyor: kreşte veya pazardaki ikinci el bayilerinde genç ağaçlar mı alıyorsunuz?

İdeal olarak, fideleri satın almak daha iyidirdoğrudan üreticiden ve daha sonra yetiştirilecekleri aynı iklim bölgesinde. Muskovitler ve banliyölerin sakinleri için, genç meyve ve meyve bitkilerini seçmek ve satın almak için yerler bulmakta özel bir zorluk yoktur. Eski ve köklü bir işletme, 5A'ya sahip olan Üst Sokak'taki Michurinsky Bahçesi'dir.

Michurinsky bahçesi

Yaratılış tarihi

süs, meyve ve meyve bitkileri için araştırma kuruluşu ferah bir yer fikri, profesör Peter Genrikhovich Shittu hak bilimsel figürü ortaya çıkmıştır.

O ve hevesli müttefiki, adayTarım bilimleri Boris Nikiforovich Anzin, Timiryazev Akademisi temelinde, 1939'un uzak sonbaharında dokuz hektarlık bir arazi üzerinde bir bahçe inşa etmek mümkündü. Onların hedefleri amaçlandı:

 • Tarlaların toplanması.
 • Fonksiyonel öğrenci öğretim yardımcısının organizasyonu.
 • Nadir ve yeni çeşitlerle nüfusun sağlanması.

Bahçeye, bilim insanı yetiştiricisi ve bahçıvan-genetikçi Michurin Ivan Vladimirovich (1855-1935) şerefine verildi.

Timiryazev Akademisi'nin Michurinsky bahçesi

On yedi yıl sonra (1976), Michurinsky Gardenbüyüdü ve 20 hektarlık verimli bir alana sahip olmaya başladı. Bugünün bahçe alanı yaklaşık kırk hektardır. En zengin meyve ve süs bitkileri koleksiyonunun en zengin koleksiyonudur.

Muhteşem bahçenin ana amacı

Timiryazevskaya'nın modern Michurinsky bahçesiAkademi (Rus Tarım Enstitüsü) tüm Moskova bölgesi için tarım bilimleri merkezi ve büyük bir meyve yetiştirme laboratuarıdır. Çalışanların ve çalışanların tüm güçleri amaçlanmaktadır:

 • Eğitim uygulamasının organizasyonu.
 • Akademinin araştırma kadrosunun, araştırma kadrosunun, öğrencilerin ve araştırma üssünün lisansüstü öğrencilerinin gelişimi.
 • Üretim ve ekonomik faaliyetlerin yardımı ile maddi ve teknik temeli sağlamak.

Anaokulu ne yapar?

Michurinsky Garden ağırlıklı olarak uzmanlaşmıştır:

 • Bahçe ağaçlarının meyve bitkilerini incelemekshtambe üzerinde (Erik, elma, kiraz, armut, kiraz, erik, kayısı, vb) (ilk dalına yerden bir ağaç gövdesi parçası), iskelet (ilk kademe iskele şubesi bulunan shtamb ağacı) ve kronoobrazovatelyah. gelişmenin sonucu - tahammül iyileştirmek ve daha umut verici çeşitleri ve yüksek değerli türler elde etmek.
 • Çeşitleri ve melez formları test etmek ve çalışmakelma, ayva, armut, ashberry, erik, kiraz ve kiraz ağaçları, kiraz erik, kayısı, şeftali, orman ve ceviz, terry badem, yenilebilir kestane, dut, kalça.
 • Çeşitlerin elde edilmesi için yeni yöntemler ve yöntemler geliştirilmesive armut, kayısı, kiraz erik, kiraz melezleri (seçim seçimi). Çalışmanın amacı mükemmel kalitede meyveleri olan en dayanıklı, verimli ırkları çıkarmaktır.
 • Farklı koşullarda (kreş ve bahçede) cüce ve kuvvetli armut ve elma ağaçlarının anaçlarının karşılaştırmalı çalışması.
 • Fidanlarda genç bitkilerin yaz oluşumunun etkisinin fidelerin meyvesinin hızlandırılması üzerine incelenmesi.

Michurin'in bahçe fidanları

Kreş tarafından hangi hizmetler verilmektedir?

Bilimsel gelişmelere ve üreme çalışmalarına ek olarak, Michurinsky Garden, aşağıdakilerle sınırlı olmayan bir dizi hizmet sunmaktadır:

 • Açık, (kapasitesiz) ve kapalı (konteynerlerde) kök sistemiyle birçok çeşitte meyve, meyve ve süs bitkilerinin fidelerinin gerçekleştirilmesi.
 • Çeşitli bahçıvanlık konularda bahçıvanlar-sevenler (aşılama, budama ve güçlü bir taç oluşumu).
 • Budama meyve ağaçları.
 • Bitkilerin her türlü haşere ve rahatsızlıklardan korunmasına yönelik yöntemlerin geliştirilmesi, çevre düzenlemesi ve çevre düzenlemesi.
 • İçinde yaşayan bahçe ve bitkilerin bakımı.

Michurinsky bahçe fideleri başlar.Nisan başından itibaren (5-10 Nisan) bahar. Satılık genç meyve ağaçları (bir ve iki yaşındakiler) ve meyve veren çalılar, daha olgun bitkiler - üç ve yedi yaşında.

Kışın (ocaktan mart ayına kadar)Aşılama için meyve ağaçları (kiraz, elma, armut, kayısı, erik, kiraz, erik) bahçe kesimler satın alın. Satın alma donlarından (geç Kasım) kadar ılık (ilkbahar, yaz, sonbahar) mevsiminde gerçekleştirilen, ancak edilebilir en farklı Michurinsky kreşbahar iniş sezonunun başlangıcına sahiptir.

All-Russian Sergi Merkezi'nde Michurinsky Bahçesi

kreş Michurinsky bahçesi

Bahçe büyük bir meydanın eteklerinde yer almaktadır.All-Russian Sergi Merkezi 1954'ten beri var. Burada, meyve ağaçlarının kron arasında yetenekli bir adam, damızlık ve biyolog Michurin IV, meyve ve meyve bitkileri farklı çeşitlerinin büyük bir yaratıcısına bir anıt duruyor.

Her yıl yaz aylarında bahçenin doğu kesiminde geçerpeyzaj tasarımı sergisi. Burada ustalar, çeşitli yıllıkların, uzun ömürlülerin, güllerin bahçe ve park çeşitlerinin ve çiçek krallığının diğer temsilcilerinin koleksiyonlarını gösterir.

Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi

Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi

Related news

 • Elbise Etek Modelleri
 • Uzay üzerine bir makale nasıl yazılır
 • Rüyada fare görmek ne demek Yakalamak Ve Öldürmek
 • Avrupada ortalama maaş: ülke istatistikleri

 • Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 3

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi


  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 69

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 53

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 63

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 33

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 32

  Michurinsky Garden - meyve bitkilerinin eşsiz bir kreşi 22