Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider

Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider


Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 27 17.02.2019, 08:25

Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider

Mishka Yaponchik - Odessa'nın efsanevi lideriHaydutlar. Bir zamanlar Odessa'da çok gürültü yaptı ve ölümünden sonra onun hakkında pek çok hikaye söylendi, doğru ve öyle değil. Ama bu adam açıkça tarihe geçti. Eşi Celia Averman, iyi güzelliği ile tanınır, ama bu hikaye onunla ilgili olmadığını, ama kim hakkında Odessa yeraltı fethetmeye kez başardı.

Kökenler ve çocukluk

Odessa kaçakçılarının gelecekteki lideri veKorsanlar, Moldavanka'nın kalbinde, Odessa'da 30 Ekim 1891'de doğmuşlar. Dokümanlarda Moishe-Yakov Volfovich Vinnytsky olarak kaydedildi. Yaponchik'in babası Meer-Folf olarak adlandırıldı, bir kereste-harç kuruluşunun sahibi, başka bir deyişle bir hayduttu. Dikkat çekmemeli, çok sert bir karakteri vardı, içmeyi severdi ve bir midye düzenledi.

Moishe Vinnytsky'nin ablası Zhenya vardı veAyrıca iki genç erkek kardeş - Abram ve Isaac. Rahibe Mishka Yaponchika, büyük bir hastalıktan muzdarip ve 1923 gibi erken bir zamanda öldü. Kardeşler Odessa'da yaşıyorlardı ve en büyüğü olan Isaak 1973'te ailesini ABD'ye taşıdı.Oyuncak ayı Japon biyografi

Mishka ilk eğitimini sinagogda aldı,orada birkaç ana sınıf mezun olmak. Zamanlar zordu ve baba oğlunun oturduğu gerçeğinden memnun değildi, bu yüzden evde sık sık kavga ettiler. Oğlu, babasının yağma işine devam eden asistanı olarak görmek isterken, Mishka'nın annesi sinagogda hizmet etmesini istedi. Ancak genç adamın bu puan üzerinde kendi düşünceleri ve düşünceleri vardı. Bütün bunlar ona sıkıcı ve ilgisiz görünüyordu, laik hayata yöneliyordu. Ve sadece para ve güç sahibi olanların zarif bayanlar eşliğinde opera tiyatrolarına gitmeyi sağlayabileceğini anladı. Ve sonra, bütün bunlara kesinlikle ulaşacağına ve Odessa'nın kralı olduğuna karar verdi. 2011 yılında filme alınan filmde, Mishka Japonchik ile ilgili film, Odessa akıncının hayatının ayrıntılı bir hikayesini anlatıyor.

Moldavya hakkında biraz

Aileleri en yakın olan Moldavanka'da yaşıyordu.serbest Odessa limanının banliyösü. birçok aile ve klan Odessa için bir gelir kaynağı olarak hizmet kaçak mal muazzam miktarda geçti içinden. Ama bu iş sadece kendi başlarına halledilebilirdi. Neredeyse tüm sakinlerinin az ya da çok kaçakçılığıyla ilgili oldukları için, kendi türünde eşsiz Moldovalı. Bir zamanlar sadece bu yerlerde içkin bir tür suçlu vardı. Bu tür akıncılar, hanların, esnafın ve kabilenlerin sahipleri ile işbirliği içinde hareket eden özel bir şemaya göre çalıştı. Baskın, soygun ve çelik teknenin ürün pazarlama ve en şanslı olanlar, daha sonra zengin ve kendi işini kurmak başardı.

Moldovalı çocukların bile kendi oyunları vardı.Kendilerini, kendilerini kaçakçılığa uğratan, kaçakçılığa uğratan, kaçakçılığa uğrayan, akıllara durgunlaşan akıncıları temsil ediyorlardı. Hepsi fakirlikten kurtulmayı hayal ediyordu ve içinde başarılı olan insanlar onların putlarıydı. Yaklaşık olarak bu, Mishka Yaponchik'in hayatıydı, ama yine de genç olan her şeye ek olarak, o, kaçakçıların, korsanların ve bu sistemin diğer karakterlerinin araçlarını dikkatle inceliyordu. Kafasında, "iş" i nasıl yürüteceğimiz konusunda yeni fikirler ve fikirler ortaya çıktı. Ve bir gün o bir şans almaya karar verdi ...

Suç aktivitesinin başlangıcı

1907’de, Odessa’nın gelecekteki liderio zamanlar bile onaltı olmayan haydutlar, bir un dükkanının soygununa katıldılar. Her şey sorunsuz geçti, 29 Ekim'de yine bu kez zengin bir daireye baskın yaptı. Onu hemen gözaltına almadılar. 6 Aralık'ta genelevde bir toparlanma sırasında Mishka Yaponchik tutuklandı. Haydutun biyografisi, onu 12 yıl hapis cezasına mahkum eden mahkeme hakkında daha fazla anlatıyor.Michail Vinnytsia

Hapishanede, Mishka kafasını kaybetmedi ve bütünakıllıca bir program icat ederek, yaratıcılıktan önce özgürce ilerleyebildi. Dokümantasyonla bazı aldatmacaları karıştırmayı başardı ve koruma altına aldığı bir köy adamıyla terimleri değiştirdi. Bir süre sonra, aldatma tespit edildi, ancak ceza polisi, yetkilileri kendi gözetimi hakkında bilgilendirmek istemeyen hype yükseltmedi.

Büyük ihtimalle, Vinnitsky başlama zamanı olduğuna karar verdi.Odessa yeraltı dünyasının fethi. Sadece 24 yaşında olan Mishka Japonchik'in hayatı, Moldovalı hırsızların lideri olan Mayer Gersh'e gelmeye karar verdikten sonra değişiyor. Mishka'nın “meseleye” girmesini sağlar. Vinnytsky yeni bir sürücü alır ve bundan sonra bir Japon olur. Kendisine atanan ilk görevi başarıyla yerine getirir ve ceza dünyasında tedricen kendi kendini kazanır. Zamanla, Yaponchik başlangıçta çocukluk arkadaşlarının beşinden oluşan kendi çetesini organize eder. Arkadaşlar dükkan ve manufactories yağmalamak için harcadılar ve nispeten kısa bir sürede Mishka kendini tüm Odessa hakkında konuşuyor.

Odessa'nın fethi ve sadece

Yaponchik gerçekten de olağanüstü bir insandı.Sadece iki yıl sonra, hemen hemen bütün Odessa dünyası onu lider olarak tanıdı ve bu en az birkaç bin kaçakçı ve akıncı. Bundan böyle, Meyer Hersh sağ kolu olur ve tüm Odessa suç çetelerini gerektiğinde büyük bir işbirliği grubu halinde birleştirmeye yardımcı olur. Her yerde, Japon insanın kendi halkı vardır ve çok sayıda esnaf ve tüccar, ilk sırada haraç ödemeye hazırdır, ondan ateş olarak korkarlar.

Polisin de kendi insanları var.Yaklaşan baskınlar onu haberdar ilerlemek ve kim ve ne rüşvet vermek gerekir ipuçları verecek. çıkarlar küre Ayılar Vinnitsa sadece Odessa içerir - o kadar çok sayıda Rus ilin çete dahil sınırlarının, organize suç örgütü, ötesinde "dava" geri getirmişti. Rus İmparatorluğu'nda Böyle henüz değildi. ülke genelinde itibaren Hazine Jap doğrudan fon aldı.

"Organizasyonunun" çalışması hata ayıklandı veYapılandırılmış, her biri atanan rolü kendi meslekleri vardı. Japonchik için çalışan topçular, aldatmacalar, kiralık suikastçılar, "emekçileri" için iyi para aldı.

Haydut mu kral mı?

Vinnytsia ayı hakkında efsanelere anlattı. Tıknaz züppe, şık bir kıyafet giyen, en sert çekirdekli korsanları arasında seçilen Deribasovskaya korumaları, yürüdü. Yolda buluştuğu kişiler ona eğildi ve yol verdi. akıllı adam olarak onun hakkında söyler ve hatta oluşmuş Her gün Mishka Jap, biyografi, Fanconi cafe, broker bir toplama ve spekülatörleri her türlü katıldı ve bu nedenle Vinnitsa her zaman tüm menşeli işlemler ve diğer ticari olayların farkındaydı. Bütün zengin ve nispeten kısa yaşam için o sadece bir kez evlendi - bir yerde 1917-18 yılında. eşi Celia Averman, çağdaşları büyük bir hayranlıkla bahsettiği güzelliği oldu.Ayıcık'ın karısı

Mishka Yaponchik kendini sınırlama niyetinde değildisadece güç ve para ile, o suçlunun sadece "iş" dan aforoz cezası ve tamamen öldürülmüş edilemeyen ihlali, sözde "hırsız Kodu" girmeye karar böylece. Ancak, o "mokruhu" Vinnitsa olmadan yapmayı tercih ettik. Orada bile oldu o kan görmeye duramaz ve kolayca benzer bir durumda bilinç kaybı anlamına konuşun. "Kod" konusunda, kurallar birine göre sayesinde, haydutlar yaşama ve çalışma hakkı verildi soymak doktorlar, sanatçılar ve avukatlar yasaklanmıştı.

Mishka Yaponchik, kişisel hayatıPek çok araştırmacı için oldukça gizemli görünüyor, entelijansiyanın çevrelerinde tanınmayı istiyorlardı. Ve yüksek toplum temsilcilerinin çoğu onu reddettiklerinden ve korktuklarından, Vinnytsky sıklıkla, ister kendi kendininmiş gibi hissettiği bir opera binası ya da edebiyat toplantısı olsun, çeşitli seküler yerlerde ortaya çıktı. Genç ve güzel eşi Mishka Yaponchik hemen hemen her zaman çeşitli sosyal etkinliklerde kampanyalar sırasında ona eşlik etti. O zamanın önemli insanlarıyla tanıştı, hatta aralarında Fedor Shalyapin olduğunu bile söylediler. Ayrıca masaların her türlü atıştırmalık ve alkolle dolduğu gürültülü bayramlar yapmaktan hoşlanıyordu. Moldavanka sakinleri ona Kralı taktılar.

Muhalefet Japonchik yetkililerle

İç Savaş sırasında, her yerde huzursuzdu,ki 1917-1918 de, Odessa dahil olmak üzere. güç bir defadan fazla değişti. Her biri kendi kurallar belirlemek için çabaladı, ancak kendisi ve insanların parmaklarının ucunda bilmek kendi topraklarında, hareket eden, kurnaz ve becerikli olduğu için Jap, herhangi bir hükümet altında güç korudu. Jap öncülüğünde İç Savaşı'nın mücadelede ortasında bazı raporlara göre en fazla 10 bin. Adam olabilir.oyuncak ayı hakkında bir film

Mikhail Vinnytski'nin büyük etkisi vardı.Odessa yüzden yetkililer yolun onu kurtulmak için birden fazla girişimde yaptık. Örneğin, bir defada şehir Beyaz Muhafızlar, General Denikin Schilling Jap çökertmeye sipariş barındırılan ama cafe Fanconi içinde onun peşinden gitti karşı istihbarat görevlileri, olay yerinde onu öldürmeye başarısız, bu yüzden benimle onu almak zorunda kaldılar. şehir boyunca dağınık ve inanılmaz hızı ile Odessa haydutların liderinin tutuklanması konusunda söylentiler böylece yarım saat sonra, silahlı soyguncular karşı istihbarat binasına her yönden koşarak geldi, Moldovalı ulaştı. Sonunda, Genel Schilling vahşi doğaya Jap bırakmaya zorlanmıştır.

Gelecekte, Vinnitsky kendisini ile uzlaşmaya çalıştı.Beyaz muhafızlar, ama temas kurmayı reddettiler, o yüzden onlara savaş ilan etti. O zamandan beri, Odessa haydutları ve beyazlar arasında sürekli silahlı çatışmalar yaşanıyor. Buna karşılık, Yaponchik'i sürekli eleştiren makamlar bundan daha ileri gitmezler ve onu tutuklamaya cesaret edemezler.

Japonlar ve Komünistler

1919 baharında Bolşevikler tekrar Odessa'ya geldi. Başlangıçta, onlar Yaponchik'e daha sadıktılar ve hatta yardım için ona döndüler, örneğin, yardım konserleri günleri sırasında düzen düzenlemeleri istendi. Bu nedenle, Odessa boyunca, şehirdeki siparişin güvence altına alındığını ve yağmanın sabah saat 2'ye kadar olmayacağını bildiren bir grup reklam yayınlandı. Ve imza: "Mishka Yaponchik." Ünlü yarışmacının biyografisi de ilginç detaylar içeriyor. Şimdi onun halkı sadece yağmalamayı reddetmekle kalmıyor, aynı zamanda şehirdeki düzenin idamesiyle de uğraşıyor.ayıcık japon aşk hayatı

Zamanla, kırmızı, diğer her şey gibigüç, Odessa'da kendi emirlerini oluşturmaya başladı. Mikhail Vinnytsia ve adamları da zulüm edilmiştir. Jap hazırdı ve yeni hükümetin normalde algılanan aktivitesini yuvarlama başladı, ama yakında Bolşevikler evlatlarını ateş yargılanmadan başladı. Bir süre verdi akıncılar ve kaçakçılar lideri düşük yalan. O ülkedeki durumu analiz etti ve Bolşevikler uzun süre iktidarda kalması muhtemeldir sonucuna vardı.

Binlerce askerini kurtarması gerekiyordu ve bunu iki yolla başardı: kazanmak ya da teslim olmak için.

İç Savaşta Katılım

Sly Yaponchik bir plan ile derhal geliruygulamaya geçiyor. Önce gazetede, bir keresinde devrimci faaliyet için 12 yıl hapis geçiren bir adam olduğu anlaşılan bir mektup yayımladı. Ön tarafta savaştığını, karşı-devrimci çetelerin dağılmasında yer aldığını ve hatta zırhlı tren komutanını ziyaret ettiğini yazıyor ... Ancak mektubuna hiçbir zaman cevap almadı.

1919 Haziran başında Vinnitsky şahsenBu Çeka 3 Ukrayna Ordusu özel bölümünde belirtilen ve patronuyla bir kitleyi gerektirir. kimin biyografi o andan itibaren İç Savaşı'nda yaptığı katılımı konusunda bize Mishka Jap, kendi komutası altında adamlarından bir müfreze oluşturmak üzere ve Kızıl Ordu saflarında onunla katılmak için izin ister. yetkililer yeşil ışık ve yakında 2400 kişiden oluşmaktadır yeni oluşturulan başkanlık Odessa haydutlar "54 Sovyet alayı," lideri verdi.hayat ve macera oyuncak ayı

Zaten Temmuz ayında Japonchik'in alayı bölgeye gönderildi.düşmanlıkların. Yeni basılan askerler, bir zamanlar yağma ve kaçakçılıkla uğraşırken, öbür tarafa gitti, hemen hemen tüm Odessa onları görmeye geldi. İnsanlar ağlıyor ve mendilleri sallıyordu. Odessanlar haydutlarıyla gurur duyuyorlardı. Bu bölümün ele geçirildiği Mishka Japonchik ile ilgili film, o dönemin atmosferini mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

Japonchik alayı 2. tugayın bir parçası olduKotovsky, tesadüfen, haydutların liderinin eski bir tanığıydı. Alayı, Simon Petliura birlikleriyle savaşa katıldı ve iyi sonuçlar elde etti. Ancak Kızıl Ordu'nun komutanları arasında Kotovski vardı ve Vinnitsa'nın savaşçılara olan artan etkisi hakkında endişeliydi. Onu öldürmeyi ve alayı silahsızlandırmayı planladılar. Fakat Kızıl Ordu komutanının hiçbir sebepten ötürü, yargılanmadan ve yargılanmadan öldürülemediğinden, onu tuzağa düşürmeye karar verdiler.

Kralın Ölümü

Mishka Vinnytsky iddia ettiği gibi karargaha gönderildi"Yeniden doldurma". Buna ek olarak, o yeni bir atama için beklediğini söyledim, ama Japon kadar akıllı olduğunu, bu yüzden derhal şüpheli hale geldi. adamlarına kurtarmak için, o dolambaçlı şekilde Odessa gitmek için kendi başlarına çoğu emretti. Kendisi biraz yüz erkeklerden daha ve "ikmal" için gönderilen alır. istasyonlardan birinde, adamlarıyla birlikte o Odessa takip operatörü söylüyorum, trenden geliyordu ve tren alır. Odessa soyguncunun hayatının son anlarını anlatan sonraki olaylar, oldukça canlı bir şekilde seri olarak çoğaltılabilir "Yaşam ve Maceraları Mishka Jap ait."oyuncak ayı ölümü

Kendi memleketine gitmek istemedi. 54. alay komiseri Vinekstski halkından biri olan Oleksandr Feldman, Vinnytski'nin niyetleri hakkında yönetimi bilgilendiren bir hain olarak ortaya çıktı. Son istasyonu Odessa olmak üzere Japonchik treni, bir süvari bölümünün zaten onu beklediği Voznesensk'den geçiyordu. Adamları vagonlara kilitlendi ve kendisi tutuklandı ilan edildi. Silahlarını bırakmayı reddettikten sonra, ardındaki komutan, onun arkasından gelmiş olan Nikifor Ursulov, onu arkadan vurdu. Mishka Yaponchik'in ölümü anında değildi, Kızıl Ordu askeri tekrar ateş etmek zorunda kaldı. Bu yüzden kaçakçı ve akıncıların ünlü Odessa lideri öldürüldü.

Diğer bilgiler

Jap hakkında çok konuştuk ama neredeyse hiçbir şeyailesini anlattı. Eşi Tsile Averman hakkında çok az şey biliniyor, ancak ilk ve tek eşi olduğu için. Kocası öldürüldükten sonra, Mishka Yaponchik'in karısı yurtdışına gitti ve hayatının geri kalanında yaşadığı Fransa'ya yerleşti. Ayrıca Adel adında bir kızı olduğu biliniyor. Tsilya, yurt dışına giderken, Ada'yı onunla birlikte alamadı. Mishka Yaponchik'in kızı, hayatının son yıllarını 1990'da öldüğü Bakü'de geçirdi.hayat ayılar japon

Mishka Vinnitsky, hayatı boyunca popülerdi veÖlümden sonra bir efsane oldu. Onunla ilgili pek çok hikaye anlatılmış, bunların çoğu doğru olmayabilir, ancak Odessa haydutunun popülaritesinin bir kanıtıdır. Sovyet yazar Isaak Babel, prototipi Yaponchik olan bir karakter olan Beniu Krik'i yaratti. Ve 2011 yılında Odessa'da bir çoklu seri filmi "Mishka Japonchik'in Hayatı ve Maceraları" çekildi. Her ne kadar içinde gösterilen olayların bir kısmı gerçekle örtüşmese de, genel olarak film, 20. yüzyılın başlarında Odessa'nın atmosferini akıncıları, kaçakçıları ve diğer renkli karakterleriyle aktarıyor.

Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider

Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider

Related news

 • Olympia - Vityazevodaki Yunan su parkı
 • Nar Ekşili Pazı Çorbası Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Nasıl kilo aldım
 • İrmikli Şekerpare
 • Bahçe dizaynı örnekleri yeni mobilye modelleri
 • Hasır Örgülü Kolay Boyunluk Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 31

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider


  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 91

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 27

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 11

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 14

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 11

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 42

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 7

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 30

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 69

  Mishka Yaponchik: biyografi, kişisel yaşam. Ünlü Odessa raider 89