Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 47 16.01.2019, 22:56

Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Monarda - şaşırtıcı dekoratif, sebze veşifalı bitki. Limon nane, arı bergamotu, melissa veya kokulu salya halkına da denir. Bu bitki Amerika'dan geliyor. Monarda, uygulamanın bilim tarafından incelenmiş yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları diğer ülkelerde de bilinmektedir. Örneğin Avrupa'da baharatlı ve bahçe bitkisi olarak yetiştirilir ve yapraklar çayya eklenir.

Seçkin, limon, melez veçift ​​hükümdarlar. Çay demlemek için her türün yaprakları ve sapları ilave edilebilir, zira bunlar tartım nane (limon) tadına ve unutulmaz tadına sahiptir.

Monarda. Faydalı özellikler

monarch yararlı özellikleri ve kontrendikasyonlarıHükümetin fabrikası çoğu durumda hepsiniÇay hazırlarken çeşitli salatalara ve bulaşıklara eklenebilecek baharat olarak bilinir, çünkü harika bir aroması vardır. Bu çay, sadece tat ve koku zevkini değil aynı zamanda sağlığın da önemli bir bölümünü getirecektir. Monarda, halk tıbbında kullanılan faydalı özellikleri ve kontrendikasyonları, çok miktarda faydalı asit, mineral ve vitaminlere sahiptir.

Bu bitki sindirimin iyileştirilmesine yardımcı olur,bağışıklığı artırmak için karaciğeri ve safra kesesini ayarlamak için, bu nedenle genellikle akut solunum yolu hastalığı ve gripin tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır. Genitoüriner hastalıkların tedavisinde tentürün de içilmesi önerilir.

Halk tıpta oldukça sık ve çokMonarch etkili bir şekilde kullanılır. Yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları iyice incelenmiştir. Şifacılar, bu bitkinin yaprak ve saplarının bakterisidal özelliklere sahip olduğunu biliyor. Vücut için bu mükemmel bir immün modülatör, anti-inflamatuar ve antiviral ajan.

Monadları kullanırken azalma gözlenirkandaki kolesterol seviyesinin yanı sıra hücrelerin normal işleyişi. Fakat vücuttaki trigliserinler düzeyi, aksine artar. Monarşilerin sürekli kullanımı nedeniyle, aterosklerotik plaklardan gelen aort ve kan damarları kademeli olarak temizlenmektedir.

monarch yararlı özellikleriMonad yaprakları timol içerir - bir madde,En güçlü dezenfekte edici etkiye sahiptir. Bu bitkinin taze suyu uzun iyileşen yaraları tedavi etmek için kullanılır nedeni budur. Antik çağlardan bu yana, timol diş hekimliğinde, cerrahi olarak kullanılmaktadır, çünkü bakterisidal özellikleri vardır. Diş ağrısı, diş eti iltihabı ve ağızda ülser olduğunda, monarda yapraklarını çiğnemek yararlıdır.

Uçucu yağın uygulanması

hükümdar kontrendikasyonları

En büyük değer esansiyel yağdır.Bu bitkiden türetilmiştir. Parfümeri ve tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. Zararlı mikroorganizmaları, mantarları, virüsleri ve hatta mikoplazmaları yok eder; kronik bronşit, radyasyon hastalığı, bronşiyal astımı tedavi eder; bir anti-stres, antispazmodik ve antisclerotik. Antelmintic özellikleri nedeniyle, vücuttaki solucanları öldürmek için kullanılır.

Monarch yağını uygulamak mümkündür ve dışarıdanegzama tedavisi, saç dökülürken saç köklerinde ovmak. I ve II derece yanıklarla etkili bir şekilde baş edebilmekte, yabancı, transplante veya hasarlı dokuları yakalayabilmektedir.

Monarda. Kullanım için kontrendikasyonlar

Eczane ürünleri ile karşılaştırıldığında, halkFonlar çok daha faydalıdır ve insan vücuduna daha az zarar verir. Ancak, herhangi bir ilaç gibi, hükümdarın kullanım için yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları vardır. Bu nedenle, önceden onlarla tanışmaya değer. Ve şüpheniz varsa, bir doktora danışmalısınız. Sana ne yapacağını söyleyecek.

Hamilelik ve emzirme döneminde çay, tentür ve monarş esansiyel yağının yanı sıra bitkinin bireysel hoşgörüsüzlüğü ile kullanılması önerilmez.

Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

Related news

 • Her kız için iyi bir epilatör olmalı
 • Özel Günleriniz İçin Ev Yapımı Yaş Pasta Tarfi
 • Avustralya ilk kez Suriyedeki IŞİD hedeflerini vurdu

 • Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 42

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar


  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 47

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 25

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 48

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 25

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 28

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 32

  Monarda. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar 49