Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri

Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri


Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 63 10.03.2019, 15:06

Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri

Amblemler, insanlara, şehirlere, bölgelere verildi.Orta Çağ. Semboller ve renklerle şifrelenmiş bilgi, sembolizmin sahibi hakkında çok şey söyleyebilirdi. Kendisinde, Moskova bölgesinin silah katmanı gizlenmiş ne var ve Moskova silahlarının tarihi nasıl geçti?

Moskova Bölgesi'nin kolları

Moskova bölgesinin sembolü bir katGeorge'un imgesi. Kırmızı kolta George, mavi bir pelerin ve gümüş zırhla atın üzerinde otururken, altın bir yılan ya da ejderhaya ait bir kılıcı deliyor. Tabancanın tepesinde altın İmparatorluk Tacı vardır. Kompozisyonun son öğesi yanlarda altın çizgili kırmızı bir şerit ile birleştirilir. Üç sipariş Lenin'in bir şeridi.

Bölgenin temel katmanını yaratma fikri,K.F. Mochenov. Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova'da kabul edilen silah katının belirli unsurlarını tekrarlar. Tabancaların çeşitli şekilleri vardır. St. George'nun imgesiyle yalnızca bir kalkan oluşturmak için yanlarında ve altında şapkalar ve kurdelalar olmadan mükemmel bir şekilde üretilmesine izin verilir ve bazen sadece şeritler eksiktir.

George Pobedonosets uzun süredir Rus devletinin ve halkının hamisi sayılıyor. Yılanın kanatlarla yenilmesi, Kutsal olan şeytani güçleri kazanması gibi, kişileştirme genellikle yılan.

Altın kral, Moskova bölgesinin egemen statüsünü teyit ederken güç ve güç demek. Kolları kuşatan şeritler, bölgenin avantajları için verilen ödüllerdir.

Müjdeyi yapan her unsur, bir şeyanlamına gelir. Anlam da renklidir. Tacın altın rengi, büyüklük ve adaletten bahsediyor. Bu, kralların ve imparatorların rengi. Zafer Zırhının gümüş atı ve zırhı, doğruluk ve soyluluk demektir. Mavi veya cilalı paltosu, dürüstlük, erdem ve sadakati simgelemektedir. Mor renkte eyer aynı zamanda kaza eseri de değildir. Mor, cesaret ve haysiyetin bir rengi olarak düşünülür.

Moskova bölgesinin bayrağı ve kolları çok benzer. Bölgenin bayrağı, Aziz George'un görüntülerini silah katında tamamen tekrarlar. Burada Büyük Şehit'in görüntüsü sol üst köşedeki kırmızı tuval üzerine yerleştirilmiştir.

Moskova bölgesi arması

Moskova bölgesi ilçelerinin arması

Moskova bölgesinin 29 ilçesinin her birionun arması. Moskova vilayetinde pek çok kol bulunmuştur. Daha sonra, onların kompozisyonları değişti, ama çok sayıda silahın kalbinde, onlardan önce gelen semboller vardı. Yani, örneğin, Moskova bölgesinin arması ilk olarak meşe yaprakları ile çevriliydi.

Daha önce Shchelkovo bölgesinin arması Shamrockbiraz farklı bir görünüme sahipti. Kırmızı renkte değil, altın renginde, armağanın üstündeki mavi dalgaların altındaki sarı çizgi gibi tasvir edildi. Shamrock, Rus halk desenlerinde sıklıkla bulunur ve bir kutu pamuk çiçeği demektir. Merkezde, daha önce olduğu gibi, gelişmiş bir tekstil üretim alanını hatırlatan bir mekik var. Şimdi arması, kurulduğu yılı ya da ilçenin ana kentini belirtmiyor, ayrıca Rusya'nın bayrağı da kaldırılıyor. Önceden tüm bu öğeler mevcuttu.
Silah, kural olarak, hakkında bilgi taşırİlişkili oldukları şehir ya da bölge ve tarihi geçmişleri. Mytishchensky ilçesinin arması üzerindeki tekne Mytishchi'den geçen Yauzk yolundan bahseder. Su kemeri Rusya'daki ilk su borusunu temsil etmektedir.

Ruza ilçesinin arması şehre dayanıyorRuza arması. Dört çapraz kılıç bu yerlerde çok sayıda savaş bildiriyor. Süvari, yılana çarparak, ilçenin Moskova topraklarına taşınmasından söz ediyor.

Moskova bölgesinin şehirlerinin kolları

Şehir kaplama geleneğinin başlangıcı

Kentsel silahların geleneği Catherine II tarafından tanıtıldışehirler bağımsızlık verirken. Her şehre çeşitli "şehir işleri" nde kullanılan bir armagan verildi. Bu reformun şehir öz yönetimini desteklemesi ve şehirlere daha fazla haklar vermesi gerekiyordu. Silahın ikiye bölünmesiyle ilgili kararname bir engel oluşturuyordu: Üst kısımda yerel amblemler, alt kısımda ise şehir amblemleri yer alıyordu. İki kalkanın bir kalkan üzerindeki tasarımı, şehirlerin devlete ve soylulara boyun eğmesini, vatandaşların haklarını azalttığını gösterdi. Valiliğin belirlenmediği, Moskova Bölgesi'nin şehirlerin tek kat kolları, Serpukhov, Kolomna ve Kashira'nın arması.

Moskova bölgesi ilçeleri arması

Modern hanedan normları

Nicholas kalkanın ikiye bölünme geleneğini kesintiye uğrattımbölüm ve silah kaplama tasarımı için yeni bir sistem oluşturdu. İlçeye ait, kalkanın tepesine içeriden giren dörtgen şeklinde tasvir edilmiştir. Nicholas Bugün hala gözlemlenen, dünya hanedan kuralları ve normlarına dayanarak Rus arması kollarını çizmek için bir kod geliştirdim.

Sovyetler Birliği sırasında birçok değerHanedanlık armaları kayboldu ve derleme normları gözlenmedi. Hanedan geleneğin restorasyonu sadece 1992'de başladı. Kolların çizilmesindeki yanlışlıkları izleyen ve ortadan kaldıran özel bir komisyon oluşturuldu. Hatalar, örneğin, kollardaki başlıklar ve tarihler, yanlış kullanılan sembollerdi.

bayrak ve Moskova bölgesi arması

Sonuç olarak

Silahları oluşturma geleneği uzun zaman önce yaratıldı, ancak bugüne kadar hayatta kaldı. Alegorik semboller: kaleler, kılıçlar, kollar üzerinde tasvir edilen hayvanlar ve şimdi geçmişin hikayelerini anlatın.

Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri

Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri

Related news

 • Pileli Börek Tarifi
 • Cinsel bilginizi test edin
 • Mavi Haşhaşlı Pasta Nasıl Yapılır Videosu
 • Kayınvalide ilk tanışmada kullanılacak taktikler
 • Seyrek Kaşlarımız İçin En Doğal Çözümler
 • Tığ İşi Delikli Yelpaze Örgü Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 98

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri


  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 91

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 77

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 46

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 62

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 26

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 55

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 53

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 16

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 61

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 80

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 96

  Moskova bölgesinin silah katmanı, Moskova bölgesinin silah gelenekleri ve sembolleri 53