Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini


Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 61 22.03.2019, 15:06

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini

Moskova Kremlin Katedral Meydanı'ndaBüyük Ivan'ın çan kulesi olarak da bilinen Ladder'in Aziz John'un çan kulesi yükselir. Kremlin ve bütün binaları başkentin merkezinde tek bir bütün halinde birleşti. 2008 yılında bu mimari anıtı 500 yaşında döndü.

Merdiven Johnu Kilisesi

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesinibirkaç yüzyıl geçmişi sayıyor ve geri sayımı 1329'da başlıyor. John Climacus kilisesinin Ivan Kalita'nın egemenliği altında kurulduğu bu yıl oldu. Tapınak bir çan kulesi olarak yaratıldı, bu nedenle binaların uyumlu bir şekilde birkaç zil çalarak kilisenin üst katmanlarına yerleştirilmesi sağlandı. XIX - XX yüzyıllarda yapılan kazılar, binanın mimarisinin eski Ermenilerin tapınaklarına benzediğine işaret etti. Dışarıda, kilisenin sekiz yüzü vardı ve tapınağın iç kısmı çapraz şekilli bir şekle sahipti. Doğu tarafında yarım daire şeklinde bir apsis vardı ve ikinci katta çan kemerleri vardı. Tapınak XVI. Yüzyılın başlarına kadar sürmüştür.

Ivan Büyük Çan Kulesi

Bonovskaya çan kulesi

1505 yılında Büyük Dük Vasily'in yönetimi altındaÜçüncü eski tapınak söküldü. Aynı yerde Bon Fryazin adıyla İtalya'dan bir usta tarafından tasarlanmış yeni bir tapınak atıldı. Tapınak, Çar Ivan III anısına inşa edilmiştir. İnşaat üç yıl sürdürüldü. 1508 yılında iki katmanlı çan kulesi hazırdı. O dönemde İtalya'nın karakteristik mimarlık gelenekleri, tapınağın mimarisini önemli ölçüde etkiliyordu. Bu nedenle bina birbirinden ayrı olarak bulunan birkaç kerpiç bulunduruyordu. Kilise ayrıca başka bir isim - "Bonovskaya çan kulesi" aldı. Etkileyici bir sütun, Kremlin'in çeşitli tapınaklarını tek bir toplulukla birleştirdi. Moskova'daki ikinci taş kiliseydi. Merdivendeki Aziz John'un tahtı binanın birinci katına indirildi.

1532'de çan kulesinin kuzey tarafındaİtalya'dan başka bir mimarın projesi olan Rab'bin Yükselişi'nin tapınağı ile bir çanak çömlek kurdu - Petroka Maly. Bu, "evangelist" olarak adlandırılan 1000 poods ağırlığında sağlam bir zil için tasarlandı. 1543'te çan kulelerinin inşasının tamamlanması yerel ustalar tarafından gerçekleştirildi. Doğrudan tapınak, üçüncü katta, özel bir merdivene götürdü. Kubbe ile birlikte davul, karanfil üzerinde görkemli bir konumdaydı.

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini

Varsayım çan kulesi

1600 yılında ülke genelinde hasatyetersiz, sakinler açlıktaydı. Boris Godunov, konusunu korumak için tüm varoşlarda insanlar tarafından gerçekleştirilen, Bonovskaya çan kulesi üzerinde büyük bir yeniden yapılanma kararı aldı. Bir katman inşa etmeyi bitirmeyi ve alt katta Büyük St. John Kilisesi'ni yeniden inşa etmeyi planladı. Bu nedenle, bütün yapı farklı bir adı taşıyordu - Büyük Ivan'ın çan kulesi. Eklenen zemin silindirdi ve çan kulesi yüksekliği 82 metreye çıktı. O dönemin en iddialı yapısı oldu. En üst seviyeye çıkmak için 329 adım atılmalıdır. Tapınağın kubbesinin altına, o tarihte hüküm süren kralların isimleri ve tarihleri ​​(Boris Godunov ve oğlu) belirten altın mektuplar yazılı bir yazıt eklendi. Çan kulesi yakınındaki Ivanovskaya meydanında Çar'ın tüm kararnameleri okundu. O zamandan beri, "Ivanovskaya'nın dört bir yanından bağırmak" ifadesi göründü.

Ivan Büyük Çan Kulesi Kremlin

17. yüzyılın ikinci yarısında, çan kulesitamamen yeniden inşa edildi. Mikhail Romanov ve babası Filaret'in patrikhanesi sırasında, 1624'te, kuzeyde Filaretov binası Bazhen Oğrtsov'un projesi altında inşa edildi. Yapının beyaz taş piramitleri ve çatı kaplı çadırı vardı. Moskova Kremlin Büyük Köşkü Ivan'ın yeni adı - Varsayım çan kulesi - geldi.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Belltower

1812'nin Büyük Vatanseverlik Savaşı ölümcülmimarlık anıtı etkiledi. Fransız ordusunun askerleri çan kulesinden yaldızlı haçı çıkardı ve havaya uçurmaya çalıştı. Ama sadece Filaret'in eki ve kuzeyden gelen çan kulesi acı çekti. Savaş bittiğinde, usta D. Zhilyardi, çan kulesinin havaya uçurulmuş elemanlarını tamamen restore ederek, bazı oranlar ve genel bir inşaat tarzını değiştirdi. Ve 1895-1897'de Moskova'daki Büyük Ivan'ın çan kulesi S. Rodionov tarafından restore edildi.

Yapının özellikleri

Yükseklikte, Büyük Ivan'ın çan kulesine yükselir.82 metre. Binanın en yüksek noktasından başkentin mahallesini 30 mil etrafında görebilirsiniz. Çan kulesinin oldukça sade mimarisine rağmen bina, ihtişamı ve güzelliği ile dikkat çekiyor. Tüm unsurlarının oranları, çok uyumlu bir mimari topluluk oluşturulacak şekilde seçilir. Yaratılışına el koyan deneyimli ustalar sayesinde Büyük Ivan'ın çan kulesi Moskova'nın parlak tarihi bir eseridir.

Çan kulesi üzerinde çan

Toplamda bina 34Bells, sadece 3 tanesi Filaret'in ekinde ve çan kulesinde kalıyor. Eski zamanlarda, çanlar ahşap kirişlere asıldı, ancak XIX-XX yüzyıllarda demir olanlarla değiştirildi. Bütün çanlar farklı dönemlerin döküm ustaları tarafından yapılmıştır.

Bunların en büyüğü 7'den fazla olan "Ayı" dır.ton, 1501 yılında atıldı. En zor ve dikkat çeken çan, 1819 yılında eski malzeme Zavyalov ve Rusinov tarafından atılan 65 tonluk bir ağırlığa sahip Uspensky (Çar Bell) 'dir. İkinci en önemli çan ise 1622'de A. Chekhov tarafından oluşturulan 32 ton ağırlığındaki "Revun". 1855'te zilin sabitlenememesi ve beş katın uçuşunun birden fazla kişinin hayatını mahrum bırakarak yere düştüğü zaman, trajik bir bölümle bağlantılıdır. Üçüncü önemli çan ise 13 ton ağırlığında "Pazar" ("Yedi Yüz"). I.Motorin tarafından 1704 yılında kuruldu ve Filaret Add-on üzerinde yer aldı.

Ivan Moskova'da Büyük Belltower

Çan kulesi sadece 18 çan içerir. Alt katta, onlardan 6'sı var, aralarında en büyüğü, ortada - 9. Üst kat, tarihi bilinmeyen 3 tane çan içerir.

Çan kulesi müzeleri

Varsayım Belfry'nin ilk seviyesinde, sanat objelerinin sergilendiği bir müze salonu bulunmaktadır.

Kremlin'deki Büyük Çan Kulesi Ivan

Çan kulesinde Kremlin'in tarihinin bir müzesi var.XIV yüzyılın antik beyaz taş binalarının vitrinlerinin sergilendiği Moskova, Moskova ve diğer orijinal objelerin bir panoramasını sunuyor. Çan kulesinin duvarları çeşitli anıtların izdüşümü ile dekore edilmiştir. Görüntüleme platformu Kremlin ve çevresinin güzel bir görünümünü açar. Konuklar için farklı ülkelerden gelen turistlerin Büyük Çan Kulesi, açıklama ve ilginç detaylar gibi mimari bir anıtın tarihi gerçeklerini öğrenmelerine yardımcı olan özel bir sesli rehber bulunmaktadır.

Günümüzde mimarlık anıtı

Bugün Büyük Ivan'ın çan kulesiHer gün dünyanın her yerinden binlerce turisti ağırlayan bir işleyen müze. Müze eski sanat objeleri sergiler. Modern teknolojilerin kullanımı sayesinde, zamanımıza dayanmayan mimari anıtların görünümünü yeniden yaratmak mümkündür.

Sovyetin varlığı boyuncaUnion Belltower ziyaretçilere kapatıldı. Yine kilisede çanlar 1992 yılında Paskalya günü geldi. Ve o zamandan beri Kremlin katedrallerindeki tüm kilise hizmetleri zil çalma altında tutuluyor.

Ivan Büyük Çan Kulesi Açıklaması

Kremlin'deki Büyük Ivan'ın çan kulesi, zengin ve ilginç bir tarihe sahip olan en değerli mimari bir anıttır. Moskova'ya gelen herkes bu eşsiz binanın manzarasının tadını çıkarabilir.

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini

Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini

Related news

 • Istampa Mürekkebinin İzi ve Lekesi Nasıl Temizlenir
 • TOÇEV Konseri – Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları
 • Gelin Tokası Modelleri
 • Ayak Şişmesinin Nedenleri ve Tedavisi Nedir
 • Fransız Elvis Johnny Hallyday hayatını kaybetti

 • Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 68

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini


  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 4

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 79

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 39

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 30

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 23

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 71

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 8

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 40

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 82

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 77

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 83

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 95

  Moskova Kremlininin Ivan Büyük Çam Kulesini 36