Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı

Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı


Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 42 30.01.2019, 14:30

Moskova'da Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı

Rusya'nın başkentinde birçok müze var vesergiler. Bazıları, dar kapsamlı bir konuya ayrılırken, diğerleri istisnasız herkes için ilginçtir. İkinci kategoride Moskova'da Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi. Bu herkesin beğeneceği bir açıklama.

Yaratılış tarihi

Moskova'da Dekoratif ve Uygulamalı Sanat MüzesiFuarın kuruluş tarihi 1981'dir. Koleksiyon, modern görünümünü 1999 yılında aldı. Halk Sanatı Müzesi'nin sergileri ile tamamlandı. Morozov, Sanat Eserleri Araştırma Enstitüsü tarafından aktarılan halk sanatı zanaat ürünlerinin yanı sıra. Sergi, özel koleksiyoncular sayesinde yenilendi. Fransa vatandaşı olan Tolstoy-Miloslavsky, Rus, Doğu ve Avrupa kumaşları üzerinden Shabelskaya'nın kişisel bir porselen koleksiyonu bağışladı ve Cubreacov sanat metalini sundu. Bugün Moskova'daki Dekoratif ve Uygulamalı Sanatlar Müzesi de zaman zaman yeni sergiler alıyor. Kurum çalışanları sadece kültür ve eğitim faaliyetlerinde değil, bilimsel ve restorasyon çalışmalarında da yer almaktadır. Bugün müze koleksiyonu ağırlıklı olarak XVIII-XX yüzyıllarda sanat ve zanaat gelişmesine ayrılmıştır.

Benzersiz koleksiyon

Tüm-Rus Süslü Uygulamalı ve Halk Sanatı MüzesiGönderilen sayının ve çeşitliliğine göreMoskova müzesini güvenle sergilemek, bu konuya adanmış dünyanın en büyük sergileriyle karşılaştırılabilir. Bugün, koleksiyonu 120 binden fazla eşsiz eşyadan oluşmaktadır. Ziyaretçilerin rahatlığı için, sergiler imalat için kullanılan ana malzemelere göre gruplandırılmıştır. Ahşap ve kemikten yapılmış ürünler için bir oda tahsis edilmiş, diğeri ise cam sergiler, üçüncü seramik ve porselenlerde görülebilir. Ayrı bir oda metal ürünlere ve mücevherlere adanmıştır. Ayrıca, Dekoratif, Uygulamalı ve Halk Sanatı Müzesi, lake minyatür, ince malzeme ve kumaş koleksiyonlarına sahiptir.

İlginç sergiler

Müze koleksiyonunu tanımlamak zordur. Görünüşe göre burada sadece bir insanın eliyle yapılabilecek en güzel şeyleri toplar. Burada antika mobilyalar, folklor kıyafetleri ve küçük eşyalar - bulaşıkları, ev eşyalarını görebilirsiniz. Bir Sovyet koleksiyonu da var - kumaşlar, vatansever çizimleri ve sloganları olan porselen ve çok daha fazlası. Sergide sunulan halk oyuncakları, köylü ev eşyaları, oymalar ile süslenmiş. Kumaşlara adanmış salonda, nakış, dantel ve dokuma örneklerini görebilirsiniz. Etkileyici metal ürünler - sanat dövme, dökme demir, metal üzerine boyama. Salondan salona giderken, insanların tadı ve tutkularının nasıl değiştiğini, ülkemizin nasıl geliştiğini ve özellikle de başkent Moskova'yı nasıl anlayabileceğinizi anlayabilirsiniz. Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi, farklı yüzyıllarda genel olarak kabul edilen "güzel" standartlarındaki değişiklikleri izlemenizi sağlar. Ana koleksiyonlara ek olarak, sergi bir kütüphane içerir. Burada toplanan kitaplar sanat ve el sanatlarına ayrılmıştır. Müzelerin arşivlerinde, ünlü bilim adamlarının değerli el yazmaları ve belgeleri de tutuluyor: VM Vasilenko, VS Voronov, VM Vishnevskaya ve diğerleri.

Halk Sanatı Müzesi nerede?

Moskova Dekoratif ve Uygulamalı Sanat MüzesiBu sergi genellikle en güzel denirRusya. Moskova'daki Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi, çeşitli teknik ve stillerden oluşan bir çatı sanat eseri altında toplandığı için bununla tartışmak zordur. Böyle bir koleksiyon, "sıradan" bir binada sergilenemezdi. Bugün, Osterman Evi olarak bilinen bir mimari anıt olarak bilinen eski bir konakta bir müze var. Tam adres: Moskova, Delegatskaya Caddesi, 3. En yakın metro istasyonu Tsvetnoy Bulvar'dır. All-Russian Dekoratif, Uygulamalı ve Halk Sanatı Müzesi, pazar gününden perşembe gününe kadar 10.00-18.00 saatleri arasında, cumartesi ve cuma günleri ise 11: 00-19: 00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Bilet fiyatı ve gezileri

Süslü Uygulamalı ve Halk Sanatı MüzesiAll-Russian Müzesi'ni ziyaret etmeye karar verirsenizdekoratif ve uygulamalı sanatlar ve halk sanatı, hoş bir sürpriz olacak. Ana sergiye ek olarak, burada düzenli olarak çeşitli sergiler düzenlenmektedir. Müzeyi ziyaret etmek için yaş sınırlaması yoktur, ancak uygulamada da görüldüğü gibi, koleksiyon yetişkinler ve okul çağındaki çocuklar için en büyük ilgiyi çekmektedir. Organize gruplar için geziler için rezervasyon yapılabilir. Bir kişi için yetişkin bileti 200 ruble ücrete tabidir.

Moskova'da Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesikendi çocuk merkezi var. Genç nesil için çeşitli eğitim ve bilişsel programlar sağlar. Bu, çocukların ve ergenlerin sanatı daha iyi anlamalarını, bireysel stilleri ayırt etmelerini ve eserlerin yazarlığını belirlemelerini öğrenmelerini sağlar.

Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı

Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı

Related news

 • Köprü ve otoyol ücretlerine yılbaşında zam yok
 • Ajurlu Baklava Örgü Modeli Yapılışı
 • İkinci Çocuğa Sahip Olmanın Avantajları

 • Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 11

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı


  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 57

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 81

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 99

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 44

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 50

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 36

  Moskovada Dekoratif ve Uygulamalı Sanat Müzesi: Serginin Tarihçesi ve Tanımı 49