Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 48 13.01.2019, 19:31

Moskova'nın doğusunda İzmaylovsky Parkı

Bu en eski Moskova parklarından biridir.başkentin doğusundadır ve onbeş yüz hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Bugün bildiğimiz Izmailovsky Parkı'nda, rölik orman kitlesi 19. yüzyılın ortalarında, planlama ve toprak tasarımı üzerine ilk çalışmalar yürüdükçe şekil almaya başladı. Ama burası Moskova tarihinde uzun zamandır bilinir. Eski haritalarda "Izmailovo" olarak belirlenmiştir. Onyedinci yüzyılda, Çar Alexei Mikhailovich'in ülke ikametinden birisi vardı. Izmailovo ormanındaki onunla birlikte, nadir bulunan ağaç türlerini dikmeye başladılar, bazen çok uzaklaştılar.

Izmailovsky Parkı

Moskova Şehri, Izmailovsky Parkı: Görülecek yerler

Moskovalılar bu favori yerlerden birimasif sadece Sovyet döneminde (geçen yüzyılın otuzlarından itibaren) oldu. Izmaylovsky Park nihayet şekillendi ve bugüne kadar iki kısımdan oluşuyor. Ana cadde ile ayrılıyorlar. Bunun batısında Sovyet döneminin her zamanki cazibe merkezi olan Kültür ve Rekreasyon Parkı, uzaktan görülebilen ve çocuk demiryolu tarafından tamamlanmayan geniş bir paraşüt kulesi bulunmaktadır. Buradaki ana dekorasyon, halkın lideri için yapılmış bir anıttığında, girişin hemen sağındaydı. Evet, 1932'den beri Izmailovsky Park'ın adı "Stalin'in adını taşıyan park" dedi. O zamanlardan bize büyük ve küçük gözlem tekerlekleri ve gölet üzerindeki tekne istasyonu geldi.

 moskova parkı

Ana caddenin doğusunda isedoğal ve tarihi peyzaj parkı "İzmaylovo". Özel olarak korunan, doğal olarak bölgesel önemi olan bir alanın resmi statüsüne sahiptir. Parkın doğu kısmı parkın batı bölümünden birkaç kat daha büyüktür. Yeşil kütlenin temeli, yüzyıllardır bu yerde yetişen orman ormanıdır. Bununla birlikte, eski ağaçlar nispeten az burada. Izmaylovsky Parkı, orta yaşlı olarak daha uygun bir şekilde sınıflandırılacak olan yeni dikimlerle büyük ölçüde yenilenmiştir. Serebryanka Nehri, ormanda dengeli bir hidrolojik rejimin sürdürülmesi için çok önemli olan doğal parkın topraklarından geçer. Nehirdeki birçok baraj ve barajın yardımıyla bir dizi yapay rezervuar oluşturuldu. Bölgede sürekli bulunurlar. Izmaylovsky göletleri diğer şeylerin yanı sıra orman manzarasına ekstrapirasyon kazandırıyor.

 Izmailovo Park haritası

Izmailovsky Park'a nasıl ulaşabilirim?

Moskova'nın doğusundaki ormanın bölgesiçok önemli. Izmailovsky Parkı'nın haritası, aşırı Ring Road'a ulaşıyor. Bununla birlikte, buraya gelmek sadece kendi arabanızda mantıklı. Diğer tüm durumlarda, metroyu kullanmak tercih edilir. parkın bulunduğu istasyonu "Guerrilla" ve "İsmailovski" Arbat-Pokrovskaya hattına yakın. Ancak metro "Pervomayskaya" oldukça uygundur. Bu istasyon hızla 9 Park Caddesi yoluyla aşılabilir yarım kilometre Izmailovo Park mesafe ayrılır.

Moskovanın doğusunda İzmaylovsky ParkıFotograf fotograflar galeriler resim Goruntuler

Related news

 • Akcaabat Köftesi Videosu
 • KUYRUKLU KELEBEK PATİK MODELİ ŞİMDİ BAŞLA AKŞAM BİTİR
 • Köpek için kıyafet boyutları ve bunları nasıl bulacaksınız

 • Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 21

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı


  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 50

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 36

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 57

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 32

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 27

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 79

  Moskovanın doğusunda İzmaylovsky Parkı 29