Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş

Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş

21.04.2019

Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 9

"Moskvoretsky" parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş

Eğer başkentin koşuşturmasından bıkmışsanızDoğayla baş başa olmak ve aynı zamanda şehrin çok ötesine geçmemek, daha sonra "tarihi" doğal park "Moskvoretsky" ye hoş geldiniz. İsminden, metropolün ana su arteri boyunca uzandığı görülebilir. Moskova'nın en büyük parkıdır. Sermayenin sakinleri için dinlenme yeridir. Bu nedenle, şehirdeki konuklar parkı ziyaret etmekten memnun olacaklardır. Doğal güzelliğe kayıtsız olsanız bile, birçok ilginç şey bulacaksınız.

Parkın çok el değmemiş olmasına rağmenKöşelerin uygarlığı, bakire bir orman olarak adlandırılamaz. Vatandaşların kültürel rekreasyonu için uygun bir şekilde donatılmıştır. Buna ek olarak, 1998'de parka özel olarak korunan doğal ve tarihi bir bölgesel önemlilik anıtı statüsü verildi. Bölgeye layık olan şey ne dereceye kadar layık görüldü? Yazımız bunu anlatacak.Moskvoretsky parkı

Doğal park nerede "Moskvoretsky"

Bu gerçekten büyük bir bölge,sermayenin toplam alanının üç buçuk yüzde biri. Park, Moskva Nehri'nin nehir yatağı boyunca uzanıyor, bu yüzden bu ismi aldı. Peyzaj toprakları başkentin merkezinden kuzey-batıya uzanır. Tam adres - Sonbahar sokak, 18 - parkta yürümek isteyen herkese söylemiyor. Sonuçta, toprakları çok büyük. Bu dağ geçidi, dereler, kanallar ve hatta konut sokakları ile serpiştirilmiş. şehrin haritasını ele alırsak, "Moskvoretsky" park Bonfile Stroginskaya Körfez güney ve kuzey Tushino havaalanında plajlarına uzanır.

Oraya nasıl gidilir

Bölgenin büyük büyüklüğüne göre (3660 hektar),Buraya farklı şekillerde ulaşabilirsiniz. Eğer araba ile seyahat ediyorsanız, Rublevskoe izleyin. En kolay yolu metro parka almak için. Gitmek istediğiniz varsayarsak, istasyonu "Filevsky Park," gitmeye gerek yeşil bölgede herhangi bir alanda "Pioneer", "Kuntsevskaya", "Krylatskoye", "Bagrationovskaya", "Gençlik", "Polezhaevskaya", "Schukinskaya" veya "Strogino" (3, 4 ve Moskova metro hatları 7).

İlk dört istasyondan yürümeniz gerekiyorOnbeş dakika. Diğerlerinden kara taşımacılığına ulaşmak gerekiyor. İstasyondan "Gençlik" Oradan şehir merkezine doğrudan gelebilir Shchukinskaya tramvaylar №№ 15 ve 10. "Moskvoretsky" parkını izleyin otobüsler №№ 691, 229 ve 73. ulaşılabilir. Eğer ileri gitmek için uzun olmaz böylece metro istasyonu "Arbat" nde Bunu yapmak için, rota tramvay sayısı bu yeşil alan, çok sayıda girdiyi sahiptir 15. ve bazı yerlerde korumalı yok etmelidir parka "Falcon" Kimden troleybüs numarasını 2. yakalamak gerekir çit.Doğal park moskvoretsky

Park parçaları

Moskova Nehri vadisi bir araya geldi 22ekolojik peyzaj Bunun, birbirinden küçük kanallar veya sokaklarla ayrılmış olan Moskova parklarının bir kompleksi olduğunu söyleyebiliriz. Moskovalılar bu Fili-Kuntsevo orman, Krylatsky tepeler Stroginskaya, Mnevnikovskoy, Kirov floodplains, Shchukin yarımadasında, gümüş Bohr'un ve diğerlerinin oluştuğunu biliyoruz.

Parkın bazı bölümleri gerçektendoğanın el değmemiş köşeleri. Diğerleri spor ve eğlence için donatılmıştır. Mevsime bağlı olarak, dizinin farklı bölümleri ziyaret edilir. Örneğin, yaz aylarında, Strogino'daki Moskvoretsky Parkı daha popülerdir, çünkü ne yazık ki, ıssız plajlar vardır. Onlara ulaşmak zor olmayacak. "Strogino" metro istasyonuna (Arbatsko-Pokrovskaya hattı) ulaşmak ve Tallinn caddesinde yürümek gereklidir. Yapay Serebryany Bor adasının plajlarında yüzmeye izin verilir.Tarihi park Moskvoretsky

Tarihi park "Moskvoretsky"

Şimdi başkentin bulunduğu arazinin gerçeğiRusya, arkeolojik kazıların sonuçlarının kanıtladığı uzun bir süredir yaşanmaktadır. Parkın topraklarında, M.Ö. 5. yüzyılın eski halkları, Tunç Çağı araçlarının izleri bulunmuştur. 9.-11. Yüzyıllara ait baretler, bu yerlerin Vyatichi Slav kabilesi tarafından yönetildiğini kanıtlıyor.

Krylatsky Köprüsü'nün yakınında, tam anlamıyla üç yüzmetre, Kuntsevo tepenin kalıntılarını görebilirsiniz. Bu yerleşim ilk milenyumdan on altıncı yüzyıla kadar var olmuştur. "Moskvoretsky" parkı, antik dönemdeki diğer anıtlarla ziyaretçileri memnun edebilir. Batı kısmında iki manor vardır: "Fili-Pokrovskoe" ve "Kuntsevo" ve Serebryanoborsk taşkın sahilinin kıyısında - "Trinity-Lykovo" bölgesi. Burada bir sürü antik tapınak var. Fili'de, Krypasskoy'daki Müjde'nin Barok kilisesini görebilirsiniz - Kutsal Meryem'in Doğuşu, Strogino'nun güneyi - Yaşam Veren Kutsal Üçleme.Doğal tarihi park moskvoretsky

Rekreasyon ve Spor

"Moskvoretsky" parkı mükemmel bir şekilde donatılmıştırrekreasyon. Geniş arazisinde elektrikli araçlarla seyahat edebileceğiniz özel rotalar belirlendi. Ayrıca bir Olimpiyat döngüsü pisti var. Kış aylarında, bir paten pisti ve bir kayak merkezi bulunmaktadır. Yaz aylarında bir tekne, yat, katamaran veya su kaydırağı, kanallarda kürek çekmek için kano kiralayabilir, golf oynayabilirsiniz. Her yerde donanımlı spor ve oyun alanları, tenis kortları bulabilirsiniz. Park, çeşitli kültürel etkinlikler ve festivaller için bir yer olarak hizmet vermektedir.

Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş

Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş

Related news

 • Közlenmiş Patlıcan Salatası Tarifi Denenmiş Tarifi
 • Bim market müşteri hizmetleri numarası kaç
 • Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği
 • Tavada 16 Dakikada Pişen Pizza Videosu
 • Haşhaşpare Tatlısı Tarifi

 • Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 88

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş


  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 76

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 19

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 42

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 97

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 82

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 84

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 75

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 74

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 57

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 99

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 73

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 42

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 45

  Moskvoretsky parkı - doğanın medeniyet köşeleri tarafından el değmemiş 100