Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler

Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler


Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 50 30.01.2019, 09:27

Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi? Yazlık evler

Genellikle banliyö alanlarının sahipleri tarım sorununu, bir kamyonu veya bir uygulayıcıyı çözmeyi tercih ederler. Hangisi daha iyidir, makaledeki bilgileri okuyarak anlayabilirsiniz.

Birçok ikisi arasındaki farkı görmüyorBu araçlar aynı ekipman olduğuna inanıyor. Aslında, bu tarım makineleri birimleri arasındaki farklar oldukça büyüktür ve kendilerini özellikleri ve fonksiyonel yetenekleri ile gösterirler.

Kültivatörün amacı

daha iyi olan motoblok veya kültivatör

Bu cihazlar işlemek için kullanılırtoprak ve ana hedef olarak ekim için toprağın hazırlanması, gübrelerin toprağa karıştırılması ve toprak yapısının iyileştirilmesidir. Bu tekniğin ana unsurunun rolü, zemine daldırılmış kesicilerdir.

Hız operatöre izin verirarsa pulluk sürmek için kısa bir süre, az çaba harcamak. Saha alanına bağlı olarak teknik seçilir. Altı yüz metre kareniz varsa, kolay bir kültivatör satın almak daha uygun olur.

Hedef motoblok

motobloklar ve kültivatörler fiyatı

Ayrıca bir motosiklet satın almaya karar verdiyseniz veyaDaha iyi olan kültivatör, ilk önce karar vermeniz gerekir. Bu cihazlardan ilki ayrıca toprak işleme için tasarlanmıştır, ancak ünite ayrıca diğer tarımsal işleri de gerçekleştirebilmektedir. Bir motor bloğu ile sürme, ünitenin yapabileceği tek şey değildir, ek özellikler arasında çim biçme, patates toplama ve dikme yer alır.

Bir motor bloğu yardımıyla kazmak ve çapalamakarazi ve aynı zamanda bölgeyi topraktan ihraç etmek. Bundan, bir kültivatör ile karşılaştırıldığında motoblokun daha fonksiyonel bir teknik olduğu sonucuna varılabilir. Modern pazar, tüketicinin dikkatini oldukça ilginç seçeneklere sunmaktadır:

 • elektrikli startlı ekipman;
 • kazma hendeklere izin veren gece çalışmaları veya bıçaklar için ışıkları olan birimler.

Bu tür ekipmanların maliyeti, ek cihazlara bağlı olarak değişecektir.

Ne seçmek için

bir yeke ile çiftçilik

Kendiniz için bir motobloku veyaekici. Hangisi daha iyi, her ev sahibi bağımsız olarak karar vermeli. Ancak, motor blokun daha işlevsel bir teknik olduğu anlaşılmalıdır, çünkü daha geniş bir tarımsal görev yelpazesini çözebilen aynı işlevlere ve ek cihazlara sahiptir. Bununla birlikte, işlevsellik tek fark olarak adlandırılamaz, çünkü bu cihazları ayıran başka işaretler vardır. Örneğin, bir motoblok, diğer mekanizmalarla birleştirilerek fonksiyonların sayısı arttırılabilir. Yakınlarda bir havuz varsa, ek olarak bir pompa ekipmana bağlanabilir. Bu ünite ile birlikte bir araba arabası da kullanabilirsiniz.

Bir dizi üretici dikkat çekiyorAlıcılar ekipman, dairesel ve düzlem kümesinde. Daha iyi olan bir motoblok veya kültivatör düşünüldüğünde, alışverişten önce bile seçim yapmak gerekir. Bununla birlikte, bahsedilen seçeneklerin sonunun motoblok arka planına karşı çok etkileyici bir güce sahip olmadığını hatırlamak önemlidir. Bunun nedeni, motoblokun daha birçok görevi yerine getirebilmesidir. Diğer şeylerin yanı sıra, toprak çalışması için bir motoblok kullanarak çok daha hızlı yapabilirsiniz. Motoblokun listelenen avantajlarının üzerinde, ünitenin etkileyici ağırlığında ifade edilen önemli bir eksi açıklanabilir. Bir kültivatör ile zeminle başa çıkmak çok daha kolay olacak. Uzmanlar, bu görev tekniğin önüne koyacağınız tek şeyse satın almanızı tavsiye eder.

"Tornado" markasının el kültivatörünün özellikleri

elle çalışan tornado kültivatör

Satışta bugün de bir el bulabilirsinizKültivatör "Tornado", maliyeti 1100 ruble. Bu araç piyasaya girdikten kısa bir süre sonra popülerliğini kazandı. Yaratılışının amacı köklerin kaldırılmasıydı.

Bu ekipman bahçıvanın çalışmasını kolaylaştırır,Özellikle yaşlılar için önemlidir. Operasyon prensibi şaşırtıcıdır ve sırtın bel kısmı üzerindeki yükü dışlar. Bir insan çalışırken eğilmeye gerek yoktur ve araziyi büyütme hızı artar. Bu ekipmanı seçerseniz, bir kürek kullanmadan araziyi üç kat daha hızlı sürdürebilirsiniz.

Monte kültivatör marka KNS-4.0 özellikleri

kültivatörler ve motobloklar yorumlar

Kültivatör bugün de menteşelipopülaritesi, bunlardan biri KNS-4.0, toprakla çalışabilir ve aynı anda borunu taşıyabilir, toprak ise taşlarla tıkanabilir. Kültivatör, diş tırmıklarının yanı sıra tekerlekler için kullanılan aletlerle kolay kullanılabilen oldukça basit bir yapıdır. Toprak iş sırasında yapışmaz ve yakalama 6.3 m'dir.

Ne seçilir - bir motoblok veya bir uygulayıcı - çözülecek görevlere bağlı olarak

ekici menteşeli

Motobloklar ve kültivatörler, fiyatıFarklıdır, yaklaşık aynı problemler için kullanılan ekipmanı temsil eder. Ancak, birçoğu hangi cihazın seçileceğine karar veremez. Yıllık ve çiçeklerin büyüdüğü birkaç dönümlük bir araziye sahipseniz, o zaman en güçlü kültivatöre sahip olmak yeterli olmayacaktır, ancak burada bir motor bloğu satın almak gereksizdir.

Bu durumda optimal seçim akciğerler olacakkültivatör modelleri. Uzmanlar fiyatların daha düşük olduğu elektrikli modellere bakmayı ve benzinli numunelere kıyasla işlemin daha kolay olmasını tavsiye ediyorlar. Bununla birlikte, ultra hafif veya hafif bir kültivatörle derin sürtünme elde etmek mümkün olmayacaktır. Burada, yukarıda tartışılan el kültivatörü "Tornado" bile kurtarabilir. Hala bir elektrik modeli ilgilenen Ama eğer ışık cihazın tür kısa kordon ifade edilir bir dezavantajı, bu sitenin etrafında hareket yeteneğini sınırlar vardır. Ancak, hafif kompakt kültivatörler, örneğin bir serada, kendilerini sınırlı bir alanda mükemmel bir şekilde gösterirler.

Motoblok ve kültivatörlerin maliyeti

Motobloklar ve kültivatörlerSeçiminizi etkiler, tamamen farklı ekipmanlardır. İlk olarak farklı mal olabilir. Örneğin, PATRIOT motoblock Ural 440108000 modeli, tüketiciye 30.000 rubleye mal olacak. Ancak CARVER MT-650M 01.006.00014 için alıcı 33 700 ruble ödeyecek. Kültivatörler daha ucuzdur. DAEWOO DAT1700E elektrikli modeli 11.000 rubleye mal olurken, benzinli ekici DAEWOO DAT3555R 24.000 ruble olarak tahmin ediliyor.

yorumlar

Kültivatörler ve motobloklar, hakkındaOlumlu ve olumsuz olmak, bugün tarımda aktif olarak kullanılmakta ve kırsal kesimde sorunların çözümü için kullanılmaktadır. Motoblok, tüketicilere göre, kültivatörler hakkında söylenemeyen daha ağır ekipmanlardır. Tüketicilere göre, ikincisi mekanik bile olsa, bu makalede tartışıldı. Pratikte gösterildiği gibi bir motor bloğu, oldukça basit bir şekilde verilir. Alıcılar herhangi bir çaba sarfetmek zorunda olmadığını iddia ediyorlar.

Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler

Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler

Related news

 • Kadın şişmanlarsa terk ederim anketi
 • Çikolatalı Kedidili Pasta Tarifi
 • Yüzdeki akne ne demektir Onlarla nasıl başa çıkılacağını

 • Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 4

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler


  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 46

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 81

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 91

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 10

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 71

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 16

  Motoblok veya kültivatör - hangisi daha iyi Yazlık evler 16