Nasıl ses çıkarırız

Nasıl ses çıkarırız
Nasıl ses çıkarırız

Nasıl ses çıkarırız

Çocuk olarak müzik okuluna hiç alışkın olmayan insanlar nadiren pişman olurlar. Evet, müziğin uğraşması zordur, ancak buna harcanan tüm çabalar mutlaka gerekçelendirilecektir.

Şaşırtıcı bir şekilde, bazı durumlarda, olmayan bir kişiMüzik eğitimine sahip olmak, ancak doğadan güzel bir sese sahip olmak, vokalleri özel olarak eğiten kişiden daha fazla etki yaratabilir. Bir ses gerçekten de bir kişinin kaderi borçlu olduğu büyülü bir hediye olabilir. Sadece herkesin düzgün şarkı söylemeyi öğrenebileceğini unutma. Ses nasıl konulur? Bunun için bir öğretmene bakmak gerekli mi? Elbette sesini kendinize koyabilirsiniz, ama öğretmenin yardımı zaten bir engel olmayacaktır. Profesyonel şarkı söyleyen öğretmenlerin omuzlarında çok fazla tecrübeye sahip olduklarını anlayın, onların tavsiyeleri en az hataya izin verirken her şeyin doğru yapılmasına yardımcı olacaktır.

Kendinizi nasıl seslendirirsiniz?

Başlamak için, sizin hatalarınızdan haberdar olmalısınız.şimdi şarkı söylüyorsun. Şüphesiz ağzınızı açmayın, duruşunuzu tutmayın, rezonatör kullanmayın. Ses nasıl konulur? Her gün bir beceri geliştirmeyi amaçlayan çok sayıda egzersiz yapmak gerekir.

İlk olarak, duruş hakkında konuşalım. Sırt her zaman düz olmalı ve göğüs düzeltilmelidir. Aksi takdirde, normal olarak şarkı söyleyemezsiniz, ancak dışarıdan da kötü görüneceksiniz. Sakin ol, asla zorlanmamalısın - her şey doğal olmalı.

Nefes almak için daha fazla dikkat gösterilmelidir. Bu ihtiyaç böylece şişirilmiş mide, değil göğüs nefes almak o garip gelebilir. Göğüs, şarkı söylerken hareketsiz kalır. Elini karnına koy, duvara git ve derin bir nefes al. Elinizle havanın size girme şeklini hissetmelisiniz. Sonra çok yavaşça nefes verin. Karın, elbette, uçuruldu. El, nefesi hissetmeye yardımcı olacaktır. Bu sayede şarkı söylerken nefes almayı kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Aşağıdaki solunum egzersizlerini de önerebilirsiniz:

 • burun boyunca keskin bir nefes ve ağızdan yavaş bir soluk verme. Şarkı söylerken gürültülü solumaya izin verilmediğini unutmayın;
 • Burundan birkaç kısa nefes ve ağızdan keskin bir nefes. Böylece vokal akorları temizlersin. Bu egzersizden sonra, boğazınızı temizlemek için tavsiye edilir.

Ses nasıl konulur? Müzikle şarkı söylemeyi öğren. Müzik eğitimine sahip olmayan biri tarafından yedi notanın hatırlanabileceğini düşünüyorum. Bir ses koymak için, ölçekler, triadlar, aralık ve benzeri şarkı söylemeyi öğrenmelisiniz. Ölçek şarkıları için yararlı olan nedir? Evet, onlar üzerinde sadece bir ses değil, aynı zamanda bir söylenti de geliştiriyorsunuz. Raspevok olarak da kullanılabilirler. Bir piyano satın aldığınızdan emin olun, ancak bir sentezleyici daha iyidir. Korkmayın - sentezleyici en ilkel olanıdır.

Şarkı ölçekleri doğru çalışmanıza yardımcı olacaktonlama. Onları sessizce, sonra yüksek sesle, sonra neşeyle, sonra ciddi olarak söyle. Onlara bir cappet (müzik eşliğinde) söylemeyi öğrenin. Dolandırıcılığın avantajlarından bahsetmişken, hep birlikte, sürekli, doğru bir şekilde nasıl bir araya getirileceğini öğrenmenize izin vereceklerini vurgulamak istiyorum.

Şarkı aralıkları size nasıl doğru gideceğinizi öğretecekbir sesten diğerine. Aralık nedir sesler arasındaki mesafedir. Örneğin, SAL'tan LA'ya sadece bir ton - ikincisi, DO'dan SOL'a - üç ton aralı- olarak adlandırılır - aralığa bir kuart denir. Tabii ki, daha geniş aralık, daha büyük atlama. Kendisine bir sesin nasıl yerleştirileceğini soran herkes çok fazla zaman aralıklı şarkı söylemelidir. Size bir sesten diğerine nasıl gidileceğini öğretecekler.

Sandıklar da aralıklarla (bir buçuk ila iki ton arasında) inşa edilir. Onlar konuşmalar şeklinde iyidir. Onlar da tonaliteyi hissetmeni öğretecekler.

Nasıl ses çıkarırız

Nasıl ses çıkarırız

Related news

 • Baklava
 • Süt Dilimi Tarifi
 • ÇİKOLATA SOSLU MERMER KEK
 • Ponpon Süslemeli Şişle Kolay Bere Yapılışı Türkçe Videolu
 • Safranlı Pilav Tarifi – videolu tarifler – Yemek Tarifleri

 • Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız


  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız

  Nasıl ses çıkarırız