Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 17 13.01.2019, 18:58

Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler

Tanıdık bir resim: bahar. Çiçek ağaçları. İlk çiçekler ortaya çıkar. Mevsimsel allerji başlıyor. Çatlaklar ve gözler çizik, burun akıyor. Saf havadan uzakta yaşayan kasaba halkında, genellikle alerjik rinit görülür.

Bu felaketten nasıl kurtulabilirsiniz?

Rinitten kurtulmak için doktorlar-alerjik uzmanlar,alerjenlere bağlı olarak mevsimsel ya da yıl boyunca ortaya çıkan Nazarel dozlu burun spreyi kullanılması önerilir. Bu ilaç talimatı, glukokortikosteroidler grubuna ait olduğunu ve topikal uygulama için tasarlandığını açıklar. Spreyin belirgin bir anti-edematöz etkisi vardır, allerjenlerden kaynaklanan iltihaplanmayı hafifletir. İlacın düzenli kullanımı, burun tıkanıklığı, burun şişmesi ve diğer allerjik rinit belirtilerinden kurtulabilir.

"Nazarel", talimatların bunu devlete,bronkodilatörlerin (kasları gevşetici ilaçlar, spazmodik solunum organları) kullanım sıklığını azaltmak ve bazı durumlarda onları tamamen bırakmak. İlaç alerjenlere bağlı rinitin önlenmesi ve tedavisinde kullanılır.

"Nazaré" l sprey uluslararası bir adı var"Flutikazon". Tedavi edici olan bu aktif madde. İlacın avantajı, eşsiz bir kontrendikasyona sahip olmasıdır - sadece flutikazon için aşırı hassasiyete sahip olanlara önerilmez.

Doğal olarak, herhangi bir ilaç gibi,Talimat bu konuda uyaran "Nazarel", yan reaksiyonlara neden olabilir. Oldukça seyrektirler. Bazı hastalarda kuru nazofarenks, hafif kaşıntı veya hafif yanma hissi olabilir. Nazal septumu cerrahi müdahale eden insanlara Nazarel'i nadiren kullanmaları tavsiye edilir, aksi takdirde nazal septumun perforasyonu (delinmesi) mümkündür.

"Nazarel "'i nasıl uygulayabilirim? Talimat, ilacın sadece intranazal olarak kullanımını önermektedir. Etkiyi en üst düzeye çıkarmak için, ilaç tedavinin sonuna kadar düzenli olarak kullanılır. Dört yaşın altındaki çocuklar "Nazarel" önerilmez. 4 - 11 yaşlarında genellikle sabahın her burun geçişinde 50 mcg atayın. Yaşlı insanlar için ilaç tek tek uygulanır. Kalan alerji hastalarına genellikle günde iki kez veya günde iki kez 100 mikrogram her burun deliği verilir. Bununla birlikte, her burun deliğinde 200 mcg, günlük kullanım için hesaplanan maksimum izin verilen dozdur.

"Nazarel" spreyi, ilacın dozlanan miktarını dağıttığı için uygundur. "Nazarel" sprey nozulunun düzgün çalışması için, haftada iki kez suyla yıkamanın tavsiye edilir.

Spreyi doğru kullanmak çok önemlidir. Genellikle, doktorlar bu algoritmayı uygulamanızı önerir:

 • ilaç bulutu yapmak için sprey kafasına birkaç kez basın;
 • burnunu üfle;
 • ucu burun deliğine sokun ve diğerini bir parmakla örtün;
 • inhalasyon sprey burun içine burun ilacı;
 • ağzınızla nazikçe nefes verin;
 • başka bir burun deliği ile ilgili;
 • Kullanılmış ucu çıkarın, iyice sıcak, ancak sıcak su ile durulayın.

Bazen, uzun süreli alerjik rinit ile, çok uzun süre "Nazarel" ilacını kullanmanız gerekir. Talimat, bu durumda adrenal korteksin işleyişini sistematik olarak kontrol etmeyi önerir.

Alerjik rinitin oftalmik etkilerinden kurtulmak için ek tedavi gerekebilir.

İlaç bir doktor tarafından reçete edilirse ne yapmalı?eczane değil mi? Onun meslektaşını (bir doktora danışarak) satın alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti'nde "Nazarel" üretildi. Kompozisyonda da benzer şekilde "Fliksotid" (Büyük Britanya), "Fliksonase" (Polonya) vardır. Gerekirse, bu spreyler, İngiltere'de üretilen merhem veya krem ​​"Kutiveyt" ile değiştirilebilir. Analoglar aynı iyileştirici maddeye sahiptir, ancak farklı yardımcılar vardır.

Nazarel: talimatlar, analoglar, önerilerresim Goruntuler galeriler Fotograf fotograflar

Related news

 • Güneşlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Orduya disiplin ve birlik talimatı
 • Hoşlandığını Nasıl Belli Etmelisin

 • Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 63

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler


  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 84

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 94

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 47

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 59

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 75

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 83

  Nazarel: talimatlar, analoglar, öneriler 98