Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 75 29.01.2019, 20:40

Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir?

Ancak Rusya'da, tüm dünyada olduğu gibi,Son birkaç yılda dizel otomobiller çok popüler oldu. Ve talep sadece off-road otomobiller için değil, aynı zamanda dizel yakıtla çalışan şehir içi araçların satışı için de geçerli. Bu tür motorların avantajları uzun bir süre için listelenebilir - bu daha düşük yakıt tüketimi, daha fazla üretkenlik ve yüksek güvenilirlik seviyesidir. Bununla birlikte, buna rağmen, bu tür bir güç sisteminin dezavantajları vardır.

parçacık filtresi

Bunların arasında büyük bir sakınca ortadan kaldırılıyorDizel partikül filtresi, dizelin kalitesizliğinden dolayı tıkanmış. Bu yazıda, bu cihazın neye ve ne zaman değiştirilmesi gerektiğine bakacağız.

dizayn

Parçacık filtresi yeri doldurulamazTüm modern dizel araçlarında, egzoz gazlarını kirli parçacıklardan temizleyen teknik bir cihaz. 2004 yılından bu yana, EURO-4 çevre standardı ile uyumlu olan tüm makinelerde, bu cihazla egzoz sisteminin beslenmesi zorunludur. Genel olarak, tasarımında, bu bölüm bir çelik metal kasa ile korunan bir çeşit seramik matriksidir. Küçük kesit sayesinde, bu matris, egzozları etkili bir şekilde temizlemenize ve çevreye girmemesi için mümkün olduğunca kurumun tuzağına düşmenize izin verir.

Ne zaman üretilecekparçacık filtresi?

Pratik gösterir, her 50-100 binDizel araçlarda kilometre bu filtre olmalıdır. Bu çalışma Rus çalışma koşulları için belirlenirken, Alman ve Fransızlara bu soruyu en az 1,5-2 kat daha az sıklıkta soruluyor. Bu arada, bu parçanın sökülmesini ve değiştirilmesini göz ardı edemezsiniz, çünkü katalizördeki problemler (basitçe yanabilir) başlar veya herhangi bir saniyede başarısız olan EGR valfı ile başlar.

parçacık filtresi Reno kaldırılması

Genel olarak, en uygun mevsim aşağıdakipartikül filtresini çıkarmak için - bu bahar ya da daha ziyade mayıstır. Bu süre zarfında atmosferin kompozisyonunu daha az kirliliğe doğru önemli ölçüde değiştirir.

Ne yapılacağını gösteren işaretlerparçacık filtresi

"Renault" ve diğer birçok Avrupa markası3-4üncü vitese taktığınızda gücü kaybedersiniz. Japon otomobilleri mumlarla kolayca beyaz bir yama fark eder. Yanma odasında yakıtın yanmasının oksijen eksikliği yarattığı da görülebilir. Hepsinden iyisi, elbette, böyle işaretler için beklemeyin ve filtrenin durumunu bağımsız olarak kontrol edin. Kirlenme derecesini belirlemek çok kolaydır. Bunu yapmak için, bu parçayı çıkarın ve ışık iletiminin seviyesine bakın. Duvarlar çok kirliyse, hiçbir ışının içinden geçmemesi, parçacık filtresinin sökülmesinin acil olarak yapılması gerektiği anlamına gelir.

Moskova'da partikül filtresi

Yeteneklerine güvenmiyorsan ve korkuyorsanarabaya zarar verir, aynı işlemi atölyede uygulayabilirsiniz. Örneğin, Moskova'da kurum filtresinin kaldırılması, 8-15 bin rubleye mal oluyor. Bu nedenle, birçok sürücü bu parçanın temizlik ve garaj koşullarında değiştirilmesini sağlar. Bu hızlı ve ekonomik.

Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedirresim Fotograf fotograflar Goruntuler galeriler

Related news

 • Ataşehir Belediyesi’nden Çocuklar İçin Maket Yarışması’
 • Modern Rusyada işgücü piyasasının özellikleri
 • Oto anahtarı tarih oluyor

 • Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 15

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir


  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 65

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 80

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 73

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 75

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 6

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 21

  Ne zaman partikül filtresi çıkarmaya ihtiyacınız var ve yedek parçanın kendisi nedir 25