Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 6 22.02.2019, 01:57

Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz? Nedenleri ve ortadan kaldırılması

Son zamanlarda, bir benzin düzeltici satın alındıYaz sakinlerinin cephaneliğinde ana araçlardan birinin durumu. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü motorlu örgü hızlı bir şekilde ev alanını sırayla getirmenizi sağlıyor. Bununla birlikte, bazen düzelticinin sıcak veya soğukta başlamaması olur. Bu gibi durumlarda, sorunun nedenini kendiniz belirlemeniz gerekir. Düzeltici başlamazsa ne yapacağımızı öğrenelim. En sık bu tür sorunlara yol açan nedenler daha ayrıntılı tartışılacaktır.

düzelticiyi başlatmaz

Sorun giderme stratejisi

Bir düzeltici başlamadığında sorun giderme nerede başlar? Aletin başlangıçtan hemen sonra durduğu durumlarda, ünitenin aşağıdaki birimleri kontrol edilmelidir:

 • yakıt için bir tank;
 • bujiler;
 • yakıt ve hava filtresi;
 • çıkış kanalı;
 • Havalandırma.

Yukarıdaki konumların başarısızlığı, genellikle düzelticinin kötü bir başlangıcına yol açar. Bu tür sorunları nasıl ortadan kaldıracağına bakalım.

Yakıt karışımını kontrol etme

Bir düzelticiniz olmadığını varsayalım. Bu durumda, kontrol edilecek ilk şey, tankta yeterli yakıt olup olmadığı ve ayrıca yakıt karışımının kalitesini değerlendirmektir. Motorlu üniteyi sadece yüksek kaliteli benzinle doldurmak gerekir. Markası AI-95'in altında olmayan yakıt kullanımı önerilir. Bir benzin istasyonunda değil, bilinmeyen orijinli yakıtlı bir düzelticiyi doldurmak, aletin sık sık arızalanmasıyla doludur. Bu, silindir piston sistemine zarar verebilir. Bu durumda onarım genellikle cihazın kendisinin maliyetini aşar.

Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz? Buna yol açmak, petrol ve benzinden oluşan yakıt karışımının uygun olmayan şekilde hazırlanması da olabilir. Bu bileşenlerin bağlı olduğu oranlar, düzeltici kılavuzdaki üreticiler tarafından belirtilmektedir. Bir yakıt karışımının hazırlanması büyük miktarlarda, yani gelecek için büyük ölçüde engellenmektedir. Sonuçta, uzun vadeli bir tasarruf ile, maddenin belirleyici özelliklerinin bir kaybı vardır. Bu nedenle, kesici başlamazsa, eski yakıtı boşaltmaya ve yeni hazırlanmış yakıt karışımını kullanmaya değer.

neden kesme yok

Kanal tanısı

Kullanılan yakıt ise ne yapılmalıKarışım mükemmel bir düzende, ama hala bir benzin kesici değil mi? Mekanizmanın arızalanmasının sebepleri mum kanalının aşırı nemlendirilmesinde saklanabilir. Sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Bujiyi sökün. Dikkatlice silin ve kurulayın.
 2. Odadaki fazla yakıtı karşılık gelen mum deliğinden boşaltın.
 3. Yüzeyinde bir birikinti varsa eski mumu temizleyin. Görev ile başa çıkmak için normal bir dişi çivi dosyası veya nadfile kullanımına izin verilecektir.
 4. Elemanı yerine takarken, açıklığı 1 mm'ye ayarlayın. Parametreyi kontrol etmek için boşlukta herhangi bir bozuk para koymanız yeterlidir.
 5. Fonksiyon bloğunu tekrar monte edin.
 6. Bir düzelticiyi başlatmayı deneyin.

Mum kanalını kuruten az yarım saat önerilir. Bununla birlikte, hiçbir durumda öğelerini kirletmeye başvurmazsınız. Bujinin ısıtılmasından sonra bu son hasara yol açabilir. Fonksiyon bloğunun bakımı yukarıdaki tavsiyelere uygun olarak yapıldığında ne yapmalı, fakat düzeltici çalışmıyor, kıvılcım var mı? Bu durumda, vidalı bağlantıyı benzinle işlemek gerekir. İkincisinin yakıtla doyurulması gerekmez. Sadece hafifçe nemlendirilmelidir. Tutuşmayı sağlamak için bu gibi önlemler alınmalıdır. Sonuçta, bir kıvılcım ne kadar güçlü olursa olsun bir mum vermezse, kesinlikle kuru bir odada tutuşacak hiçbir şey olmayacaktır.

Eğer o zaman bile düzeltici başlamazsa,Yüksek voltajlı tel ile mum arasındaki temasın kalitesini değerlendirmek gerekir. Bir kıvılcım yokluğunda (belirtilen elemanlar arasında güvenilir bir bağlantı varsa), problem büyük olasılıkla ateşleme ünitesinin arızalanmasından kaynaklanır. Bu durumda, düğümün yeniden yüklenmesini gerçekleştirecek olan sihirbazların hizmetlerine dönmeniz gerekecektir.

benzinli düzeltici başlamıyor

Filtreleri kontrol etmek

Başka bir yaygın neden, nedeniyleBir düzeltici tetiklenmez, filtre alanında bir tıkanıklık vardır. Tahmini onaylamak için, belirtilen bloğu sökmek ve birimi onsuz çalıştırmaya çalışmak yeterlidir. Düzeltici motor başlamışsa, hava filtresini değiştirmeniz ya da en azından eski olanın tam bir dökümünü yapmanız gerekecektir. Filtre elemanının yüzeyinde aşırı kirleticiler varlığında yeni bir ağ kullanılmalıdır. Bu tür eylemlere başvurarak, emme nozulunu tamamen filtre olmadan bırakmayın. Sonuçta, bu durumda acele, ünitenin tüm piston motoru grubunu tamir etme ihtiyacına yol açabilir.

zayıf yara düzeltici

Nefes temizleme

Sık sık trim sekmelerin motor özel modelleriHavalandırmanın tıkanması sonucu ortaya çıkar. Bu bileşenin ana görevi, yakıt deposundaki basıncı eşitlemektir. Birimin kontaminasyonu durumunda, yakıt beslemesini büyük ölçüde zorlaştıran bir vakum oluşur. Havalandırmayı geleneksel dikiş iğnesiyle onarın.

Deşarj kanalının teşhisi

Düzelticinin kararlı çalışması olabilirtahliye kanalındaki çamurun tabakalaşmasının veya susturucu ağındaki tıkanıklığın bir sonucu olarak kırılır. Bu problem çoğu zaman eski nesil düzelticilerin modellerinin çalışması sırasında ortaya çıkar. Soru, antisuke ızgarasının sökülmesi ve temizlenmesi ile çözülür.

neden bir benzin düzeltici başlamıyor

Düzelticinin çalışması sırasında ani arızaları nasıl önleyebilirim?

Ünitenin her zaman işlevsel bir durumda olmasını sağlamak için, birkaç basit kuralı takip etmeye değer:

 1. Cihazın ana mekanik bileşenlerinin zamanında ve düzenli teknik incelemesini yapın.
 2. Düzelticiyi taze yakıtla doldurmak için, kalitesi ve kaynağı kuşkusuzdur.
 3. Aletin her kullanımından sonra, ateşleme sisteminin elemanlarının yüzeyinde oksit ve karbon birikintileri olup olmadığını kontrol edin.
 4. Çalışırken güçlü yük düzelticiden kaçının.

Ünitenin operasyonel kalması içinkışın depolanması için doğru şekilde hazırlanması gerekir. Her şeyden önce, aleti tamamen demonte etmek ve ardından kurucu elemanların yıkanmasını ve temizliğini yapmak gerekir. Gerektiğinde parçaların deformasyonunu, her türlü distorsiyonu ve malzemenin tutuşmasını ortadan kaldırarak, fonksiyonel blokları hasar açısından kontrol etmek de önemlidir.

düzeltici bir kıvılcım başlatmaz

Benzinli düzelticinin sezon dışı depolanması için öneriler

Kırpıcıyı depoya koyarken, doldurmaya değeryeterli yağ ile redüktör. Ardından hava filtresini temizlemeniz, motor ünitesini kısmen sökmeyin, temizleyin ve yıkayın. Bütün mekanizmaları kurutduktan sonra hareketli parçaları yağlamanız gerekir. Piston sisteminin yağlarla işlenmesini gerçekleştirmek için, önce bujiyi çıkarmalısınız. Daha sonra pistonu aşırı konuma getirmeniz, ardından mum deliğine az miktarda yağ doldurmanız ve krank milini kaydırmanız gerekir. Benzinli düzelticiyi kapalı sezonda saklarsanız, evde planlanmamışsa, ünitenin motorunu yağlanmış bezlerle sıkıca sarmanız tavsiye edilir. Bu, mekanizmanın önemli parçalarının yüzeyinde korozyon oluşmasını önleyecektir.

düzeltici sıcak başlamaz

Sonuç olarak

Gördüğünüz gibi, bir dizi sebep var.Bir benzin düzeltici başlatılamıyor. Bununla birlikte, soruna ciddi bir yaklaşımla, malzemede bahsedilen arızalar, basitçe kendiliğinden ortadan kaldırılmaktadır. Uzmanlardan yardım almak sadece kritik arızalar durumundadır. Sonunda, her zaman kendi kendini tamir maliyetini, atölyede birime servis yapmak için gereken fiyatla karşılaştırmalısınız.

Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılmasıfotograflar resim

Related news

 • Kenan İmirzalıoğlu Hz. Hamza rolünü oynayacak
 • Üzümlü Anne Kurabiyesi Tarifi
 • Bors Çorbası tarifi
 • 2019 Modern Amerikan Mutfak

 • Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 26

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması


  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 2

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 84

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 13

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 23

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 97

  Neden benzin düzelticisine başlamıyorsunuz Nedenleri ve ortadan kaldırılması 59