Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor

Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor


Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 46 15.03.2019, 08:02

Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor.

Burundan kanama - oldukça yaygınolgu. Kendi içinde, bu bir hastalık değil, yalnızca bir veya başka bir hastalık için bir işarettir. Bu nedenle, "Neden burundan gelen kan" sorusuna verilecek cevap çoğunlukla burun kendisi tarafından aranmamaktadır.

Neden gittiği en yaygın nedenlerden biriYetişkinlerde burun kanı - bu yüksek tansiyon. Genellikle bu, hipertansiyon gelişiminin en erken belirtisidir. Kanama art arda gerçekleşir ve bir baş ağrısı, kulaklardaki bir ses sesi gelirse, daha sonra kan basıncı değerlerini kontrol etmek ve artan değerleri durumunda hipertansiyonun erken tedavisine başlamak gerekir.

Kan burundan geliyor neden belkibeslenme ile ilgili, yani beslenme. Vücutta hipo- veya avitaminoz gözlendiğinde, yani C ve P vitaminleri (askorbik asit ve rutin) yeterli olmadığında ortaya çıkar; bu nedenle damarlar gevrekleşir ve kanada sıklıkla burun oluşur. Genellikle burnuna değil, aynı zamanda dişlerinizi fırçalarken dişeti kanamaları eşlik eder ve vitaminlerin özellikle eksik olduğu doğada (kış baharında) mevsimsel olabilir. Buna göre, bu olgudan kurtulmak oldukça basit - eksik vitaminleri almaya başlamak. Bunu yapmak için ilaç biçiminde gereklidir çünkü yetersizliklerini yılın bu saatlerinde meyvelerle doldurmak problemlidir - bu vitaminlerin içeriği önemli ölçüde azalır.

Ortak bir rinit (rinit) varlığında, özelliklekronik veya sinüzit olup olmadığını merak etmek için neden kan burundan geldi, gerekli değildir. Yüzeye tepki - herhangi bir iltihaplanma, kolayca patlamaya ve kanamanın meydana geldiği kapların geçirgenliğinde bir artışa neden olur. Bu durumda tekrarlanan kanamadan kurtulmak için yalnızca onu teşvik eden hastalığın tedavisi gerekebilir.

Çocuklarda burun kanaması oluşabilirbasit anatomik özelliklerinden dolayı, kan damarları nazal mukozanın yüzeyine çok yakın olduğu zaman, bu, Kisselbach bölgelerinin sözde zayıflık sendromudur. Kanama nadiren ve olaysız ise, o halde semptomatik tedavi yeterlidir ve yaşla birlikte normalde geçerler. Kanama oldukça bol ve sık görülüyorsa, ENT doktoru damarların trombozu için bir lazer veya kriyoterapi prosedürü (hızlı nokta donma) reçete edebilir. Modern ekipmanlarda bu tür mini müdahaleler neredeyse ağrısızdır.

Ayrıca vejetatif-vasküler hastalıkla birliktedistoni (VVD), ya da hastalıkların yeni bir sınıflandırma, nöro-dolaşım distoni (NCD) aralıklı yıkama onlardan kanama tezahür burun, dahil olmak üzere periferal kan damarlarında gözlenebilir.

Gibi bazı basit hileler varburnundan kanı durdur. Her şeyden önce, hasta yarı yalanlı bir pozisyon almalı, ama asla uzanıp başını geri atmamalı. Bu durumda, farenksin arka duvarında boşalan kan, nefes borusu içine girebilir. Burun bölgesine soğuk kompres uygulanmalıdır. Kışın burun kanı gitmişse, ince bir dokuya sarmadan önce karı koyabilirsiniz. Burundan kanı hızlı bir şekilde durdurmak için yardımcı olur, küçük dikdörtgen, bandaj parçalarını, turundas içine haddelenmiş ve burun damlası temelinde herhangi bir vazokonstriktif çözelti ile nemlendirilmiş olabilir. Bunlar burun pasajlarına sokulur, daha sonra burun kanatlarını hafifçe sıkmak ve 2-3 dakika beklemek gerekir.

Burun kanamaları bol ve inatçı ise,Burada sık sık, kanın burundan nasıl geldiğini öğrenmek için, tam bir muayene yapmanız gerekir. Her şeyden önce, kırmızı ve beyaz kan formülü ile ilgilidir, trombositopeni ve lösemi (lösemi) benzer şekilde başlayabilir.

Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor

Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor

Related news

 • Kadınları üye yapmayan Hür Masonlar, trans bireyleri üye olarak kabul edecek
 • Orduda Ana Tanrıça Kibelenin ardından Bereket Tanrısı Dionysosun heykeli bulundu
 • Evde mutluluk için at nalı nasıl asılır
 • İBB Tuzladaki Kokunun Nedenini Açıkladı: Atık Su Hattına Deşarj Edilen Kimyasal Atık
 • Fırında Sebzeli Tavuk Yemeği Tarifi

 • Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 90

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor


  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 15

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 97

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 26

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 72

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 37

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 78

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 27

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 79

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 36

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 51

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 24

  Neden burundan kan var - cevap vücudun genel mutsuzluğunda saklanıyor 23