Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar

Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar


Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 88 24.03.2019, 13:16

Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar

Popüler D800'ün mantıklı bir devamı veD800E, Nikon D810 oldu. Ülkemizdeki cihazın satışları Temmuz 2014'te başladı. Şirketin üreticisine göre, diğer kameralarının hiçbiri, etkileyici görüntü kalitesine sahip olamaz.

nikon d810

Genel açıklama

Kamera kendisi birBir SLR kameranın klasik biçiminde yapılmıştır. Nispeten hafif malzemeler kullanıldığı durumda, ağırlığı 830 gram olmasına rağmen. Bu, Nikon D810 ile çekim yaparken çok önemli bir nüans olan oldukça ağır bir lensi dengelemenize olanak tanır. Bu üreticinin en yeni cihazların hattına genel bakış, yeniliğin, önceki modeli olan D800 modeli ile neredeyse özdeş bir tasarıma sahip olduğunun açık bir teyidi. Yenilik, düşük frekanslar için optik filtresiz 36.3 megapiksel FX-matris ile donatılmıştır. Geliştiricilere göre, kameradaki tüm değişiklikler yalnızca cihaz sahiplerinden gelen geri bildirimler temelinde yapıldı. Yenilikte önemli bir sakınca yoktur. Modern bir kullanıcı için bir sansüre neden olabilecek tek şey, cihazda böyle bir üst düzey Wi-Fi modülünün olmamasıdır.

nikon d810 yorum

Ergonomi ve yapı kalitesi

Fantastik bir seviyede kalitemontaj. Nikon D810 modeli, yüksek mukavemetli bir izlenim veren magnezyum alaşımdan yapılmıştır. Tamamen mühürlendi. Önceki modifikasyona kıyasla ilginç bir yenilik, tüm konektörler ve yuvalar içindeki nemin girmesine karşı koruma sağlamak için ayrı kauçuk tıkaçların (daha önce olduğu gibi bir tanesinden ziyade) kullanılmasıydı. Biraz değişti ve ana kontrol tuşlarının yeri. Bu düzeltmeler zar zor aranabilir ve gözden geçirilmiş bir gözden geçirmede bile fark edilmeyebilir. Her neyse, hepsi olumlu bir etki yaptılar.

ekran

Kameranın önemli bir avantajı olarak kabul edilir.Nikon D810 gösteriliyor. Kamera pazarının gözden geçirilmesi, sadece birkaç tanesinin ekranlarının benzer parametrelere sahip olabileceğini gösteriyor. Diyagonal boyutu aynı kalmıştır - 3.2 inç, ancak görüntü kalitesi önemli ölçüde artmıştır. Çözünürlük inç başına 1,23 milyon nokta. Aynı zamanda, değişikliklerin piksellerin yapısında yapıldığına dikkat edilmelidir. Özellikle, modeldeki normal RGB matrisi yerine RGBW-ekran uygulanır. Beyaz bir alt piksel eklemek, ekranın maksimum parlaklığını artırmaya ve aynı zamanda tükettiği enerji miktarını azaltmaya izin verir. Diğer şeylerin yanı sıra, renk yorumlaması ve kontrastı önemli ölçüde artmıştır. Keskin bir sıcaklık düşüşünden dolayı buğulanmayı önlemek için matriks ile koruyucu cam arasındaki boşluk özel bir jel ile doldurulur. Işık sensörü nedeniyle parlaklık, renk doygunluğu ve gama otomatik olarak ayarlanır.

nikon d810 müşteri yorumları

Temel kontroller

Yukarıda belirtildiği gibi, ana yerikontroller Nikon D810'un önceki versiyonuna benzer birçok açıdan. Cihazın alıcılarından gelen geri bildirimler ve uzmanlar bunu çok uygun olarak nitelendiriyor. Odak modu anahtarının iki konumu vardır: AF ve M. Tüm geçerli ayarlar, üst ekranda ve vizörde görüntülenir. Ön panelde bulunan Fn ve PV düğmeleri daha küçük ve yuvarlak hale gelmiştir. Ardından basamaklama düğmesi ve mikrofonu bağlamak için ek bir delik. Modu ve ölçümü değiştirmek için düğmeler arkada bulunur. Burada ayrıca iki yönlü mod seçici de bulabilirsiniz.

Otomatik odaklama ve çekim

Maksimum çözünürlükte çekim hızısaniyede 5 karedir. Çerçeve modu etkinleştirilmişse, saniyede 6 kareye çıkacaktır. Bu göstergede fiyat segmentinde, liderlerden biri Nikon D810. Rekabetçi kameraların gözden geçirilmesi ek bir onaydır. Otomatik odaklanma hızı mükemmel olarak adlandırılabilir. Bu özellikle Canlı Görünüm modu için geçerlidir. Geliştiriciler, daha pahalı modellerde kullanılan kamera modülünün kullanımı nedeniyle bunu birçok açıdan başardı. Aynı zamanda, zayıf aydınlatma koşullarında bile yüksek hıza sahip olan 51 noktalı odaklama sisteminden bahsetmek imkansızdır. Ayrıca, cihaz sisteminde 15 nokta çapraz tip yer almaktadır. Bu, kontrasttaki farkın hem dikey hem de yatay eksenler boyunca analiz edildiği anlamına gelir.

d810 nikon fotoğraf örnekleri

Görüntü kalitesi

Çekilen resimlerdeki ilk bakışta bileBu kameranın yardımıyla, en yüksek kaliteleri belirgin hale gelir (örnek Nikon D810 Örneği aşağıda verilmiştir). Geliştiriciler, büyük ölçüde iSO donanım aralığındaki artış nedeniyle böyle etkileyici bir sonuç elde etmeyi başardılar. Yeniliklerin spektrum büyüklüğü 64 ila 12 800 birimdir. Selefine kıyasla maksimum endeksi iki kat artmıştır. Biri yardımcı olamaz ama resimlerin inanılmaz çözünürlüğüne dikkat edin. Detaylar, yüksek iSO değerlerinde bile mükemmel bir şekilde iletilir. D810 Nikon modeli ile çekilen fotoğrafların birçok örneğinde gösterildiği gibi, üzerlerinde renk üretimi mavi yönünde biraz farklıdır. Her ne ise, fiziksel gölgeler bile oldukça doğal görünüyor. Maksimum kalitede alınan bir fotoğrafın ortalama boyutu 25 megabayttır ve boyutu 7360 x 4912 pikseldir. Unutmamanız gereken en önemli şey, yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için iyi lenslerin kullanılması gerektiğidir.

nikon d810 özellikleri

Video çekimi

Cihaz bir fırsat sunuyorFull HD formatında video çekiminin saniyede beş farklı kare hızı ve iki kalite düzeyi ile gerçekleştirilmesi. Bu durumda, videolara stereo ses eşlik eder. Normal kalitede en uzun kayıt süresi 30 dakika ve yüksek - 20 dakikadır. Çekim, HDMI kablosuyla harici bir kaydediciyi bağlayarak yapılırsa yukarıdaki sınırlamalar geçerli değildir. Nikon D810'daki yenilik, gelişmiş bir görüntü yönetim modunun kullanılabilirliğidir. Maksimum dinamik aralığı elde etmek için kullanılır. Pratikte gösterildiği gibi, profesyonel filmler oluşturmak için dahili mikrofon yeterli değildir, bu yüzden bir yardımcı cihaz kullanmanız gerekir. Reklamların yaratılması sırasında ses kalitesini izlemek için, üretici kulaklık bağlama olanağı sağladı. Başka herhangi bir modern kamerada olduğu gibi, doğrudan video başlatmak için bir düğme var. Deklanşör düğmesinin hemen yanında bulunabilir.

nikon d810 satış başlangıcı

flaş

Ana rakiplerinden farklı olarak kameraDahili geri çekilebilir flaş. Geliştiriciler bir takım fırsatlar sağladı. Özellikle, arka veya ön perde üzerinde senkronize edilebilir, bir master işlevi görebilir ve ayrıca manuel veya otomatik aktivasyonla tetikleyebilir. Ek olarak, flaş kırmızı göz azaltma işleviyle donatılmıştır.

Gece çekim

Oldukça yüksek seviyede yenikamera gece çekimi Nikon D810 özellikleri. Cihaz otuz saniyeye kadar enstantane hızlarını destekler. Ek olarak, aktive edildiğinde, deklanşöre basılırken tüm süre boyunca çekim yapılabileceği bir mod vardır. Bu, karanlıkta görüntüler oluştururken çok yararlı olabilir. Ek olarak, kullanıcı, sözde sıcak piksellerin meydana gelme olasılığını neredeyse sıfırlamak için izin veren gürültü azaltma işlevini bağımsız olarak ayarlayabilir.nikon d810 örnek

pil

Nikon D810 aynı kamerayı kullanıyorD800E'de olduğu gibi şarj edilebilir bir pil. Ek yeniden şarj olmadan 1200 fotoğraf oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu tür cihazlar için iyi bir gösterge olarak adlandırılabileceği belirtilmelidir. Ek olarak, pil takımı D4 modelinden benzer bir cihazla değiştirilebilir.

Sonuç

Şüphesiz, Nikon D810Hem yeni başlayan hem de profesyonel bir fotoğrafçı için bir rüyanın başlığını talep etmek. Çekim yapısının konumu ne olursa olsun, ister doğa isterse stüdyo olsun, kullanıcı yüksek kaliteli fotoğraflar alacaktır. Bu, cihazın yerel mağazaların salonlarındaki maliyetinin 130 bin ruble işaretinden başladığını açıklayabilir. Bu durumda, objektife yapılan yatırımı hesaba katmadan tek bir vakanın fiyatı hakkında konuşuyoruz. Ancak, uzmanların sayısız incelemesiyle kanıtlandığı gibi, kamera bu paraya gerçekten değer. Ve gerçek bir profesyonel için bu miktar, böyle ciddi bir cihaz için çok korkutucu olarak adlandırılamaz. Kamera, bir çok yönden öncekinden üstün ve şüphesiz, satın alma önemli bir adım olacak.

Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar

Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar

Related news

 • Yansıtıcı Elementler Yasası. Çocuklar için kendi elleriyle kıyafetler üzerinde yansıtıcı unsur
 • Göztepe-Eskişehirspor maçı yarıda kaldı
 • Yansımanın parçalara ayrılması yavaş çekimde kamerada
 • Göbek gizlemek için moda hilesi
 • Youtube çalışmazsa ne yapmam gerekir

 • Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 83

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar


  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 5

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 13

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 66

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 14

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 69

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 10

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 13

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 92

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 80

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 65

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 62

  Nikon D810: modelin gözden geçirilmesi, müşteri yorumları ve uzmanlar 67