Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi

Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi


Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 82 11.02.2019, 08:47

Nizhny Novgorod - Zafer Parkı'nda açık hava müzesi

Hangi manzaraların olduğunu düşünüyorsanNijni Novgorod'u ziyaret edebilirsiniz, Zafer Parkı böyle yerlerden biri olacak. Volga sahilinin yakınında, Nizhnevolzhskaya setinde bulunur. Burası ilginçtir, daha ayrıntılı olarak düşünürüz.

öykü

Cheboksary'de olduğu gibi, Nizhny Novgorod kentinde Zafer Park 1941-1945 Büyük Vatan Savaşı olaylarını hatırlatıyor. Aslında, açık hava müzesi.

Parkın kuruluşunun başlangıcı 1985'dir. Yapımı zaferin 40. yıldönümüne kadar sürdü. Bununla birlikte, müze, askeri teçhizata ilişkin ilk örnekleri ekleyince 2012'de gerçek bir kültürel değer oldu. Bu bir uçak, bir harç kompleksi, bir tank kurulum, bir topdu. Aynı yıl, gazilerin cadde attı.

2012'de Zafer Parkında aynı yıl yerleştirildi.30'dan fazla askeri teçhizat birimi. Zaten önümüzdeki yıl müze yaklaşık 50 bin kişi tarafından ziyaret edildi, 500'den fazla gezi ve çeşitli kültürel etkinlikler yapıldı.

2013'te, paraşütçüler birliklerinin mükemmel bir komutanlığı ile kendini ayıran askeri komutan Vasily Margelov'un anıtı kuruldu. Aynı zamanda, çeşitli tematik fuarlar açıldı.Nizhny Novgorod Zafer Parkı

Serginin amacı

Bu açık müzenin odak noktasıkompleksi - Büyük Vatan Savaşı'nda arkadaki emekçilerin zafere katkısının bir gösterimi. 1941-1945 döneminde. Gorki kentindeki işletmelerin üçte birinde, düşmanlıklara katılan tüm silah ve zırhlı araçlar üretildi.

Savaştan sonra, askeri araç ve birliklerin üretimi durdurulmadı. Gorky'de bazı benzersiz örnekler üretildi.Zafer Parkı Nizhny Novgorod May 9

Müze fuar

Askeri sergiler bölümler halinde düzenlenmiştir. İlk satır araba. Bunların arasında efsanevi "Zafer", "Polutorku", GAZ-69 görebilirsiniz.

Ayrıca - topçu taşları ve zırhlıörnekleri. Burada ziyaretçiler T-34 "Katyuşa", "sorokopyatki" ve howitzer topları, zırhlı personel taşıyıcıları görebilirsiniz. Ordunun modern silahlanmasını temsil eden kopyalar var - harç "Tepsi", "Nona-SVK".

Müzede ve uçaklarda, hem savaşta hem de eğitimde temsil edilmiştir.

Zafer Park'taki Nijni Novgorod'ta sergilenen tüm ekipmanlar iki zaman aralığına bölünebilir:

 • askeri teknoloji;
 • Savaş sonrası yılların örnekleri, bunların arasında modern olanlar var.

Sergiler elverişli bir şekilde düzenlenmiştir. Ziyaretçiler, bunlardan herhangi birini dikkatlice düşünebilir.Zafer Parkı Nizhny Novgorod nasıl gidilir

Parkta organize olması için rehberli turlar vargrupları. Rehber, savaş yıllarının olaylarıyla ilgili birçok ilginç hikayeyi anlatacaktır. Tanıdıkların ardından ziyaretçiler sergilenen sergileri daha bilinçli olarak algılayabilecek ve farklı savaş araçlarını kullanma karmaşıklıklarını anlayabilecek. Müzede sunulan iki zaman periyodu, tasarım fikrinin ülkenin tarihinde nasıl geliştiğini açıkça gösterebilir. Sergileri izlemek, iyimserliği Rus askeri sektörünün ilerlemesi anlamında ilham vermenin en iyi yolu olmayacak.

Zafer Parkı (Nizhny Novgorod) 9 Mayıs'ta ve diğerlerindeunutulmaz günler, tarihi yeniden yapılandıran ilginç olayları düzenler. Müzenin gladyolarında gerçek savaşları görebilirsiniz. Küçük ziyaretçiler özellikle bu tür etkinliklerden hoşlanıyor. Sonuçta, yalnızca şahsen askeri operasyonların özelliklerini gözlemlemekle kalmaz, aynı zamanda kendi elleriyle herhangi bir teknik sergilere dokunamazlar. Bu nedenle, müzenin en değişmez ziyaretçileri okul çocuklarıdır. Fakat askeri teçhizata meraklı yetişkinler de var.

Müzeye gelen ziyaretçilere çok çeşitli sergilerden yararlanacaksınız. Bunlar askeri araçlar, füze rampası ve savaş uçakları. Orada sadece ne var!

Birçok kişi soruyor: neden bu orijinal müze kompleksi Nizhny Novgorod'da tam olarak inşa edilmiş? Bunun nedeni, savaş sırasında Gorky'nin ülkenin silahlanması için aktif bir şekilde çalıştığının gerçeğidir. Bu şehirde askeri teçhizat imal eden tasarım büroları ve fabrikalar vardı.Nijni Novgorod Victory Park nerede

Yer ve çalışma koşulları

Nijni Novgorod kentinde bulunan Victory Park, tüm vatandaş grupları için yıl boyunca faaliyet göstermektedir. Müze personeli, geziler için ücret talep etmez. İş günü 9: 00-17: 00 arasında geçer.

Victory Park Nijni Novgorod'da nerede? Müze, Kürek Kanalı iskelesinde bulunmaktadır. Nizhny Novgorod'daki Zafer Parkını ziyaret etmeye karar verdiniz mi? Nasıl gidilir? Alakalı olacak soru bu. Arabayla ya da Nehir İstasyonundan 5 numaralı otobüsle otele varabilirsiniz.

Parktan uzak olmayan bir teleferik var, bu yol boyunca Volga'yı geçebilir ve karşı kıyısında kendinizi bulabilirsin.

Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi

Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi

Related news

 • Küresel piyasalar Fedi bekliyor
 • Yeni babet modelleri
 • Hamilelere özel zayıf görünme hileleri
 • ARNAVUT ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • A101 30 Kasım Kataloğu

 • Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 81

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi


  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 45

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 15

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 28

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 95

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 94

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 92

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 63

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 23

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 58

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 38

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 18

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 4

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 39

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 54

  Nizhny Novgorod - Zafer Parkında açık hava müzesi 66