Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

Hıristiyanlığın Rusya topraklarına gelmesinden bu yanayüzyıllar geçti. Ancak, daha önce olduğu gibi, ülkemizde yeni doğanlar vaftiz ediliyor ve onlara görünmez koruyucu melekler haline gelen Ortodoks azizlerinin isimlerini veriyorlar. Çocuğun ne giyeceği, kilise takvimini anlatır.

Rahipler için doğru isim nasıl seçilir

İsim Gün AndrewEğer bebeğin doğum günü tarihte düştüğündeUygun takma adlar yoktu, sonraki üç günün isimleri hakkında bilgi döndüler. Bu geleneğe göre, Rus halkı her zaman saygıyla davrandı ve önemini anladı. Ve bu şekilde alınan isim hayat boyu bebek için bir bekçi oldu.

Ortodoks kilisesi olduğundatakvimi, erkek ya da kız için uygun bir isim seçmek kolay olacaktır. En önemli azizlerin sono isimlerini seçmek daha iyidir. Burada, örneğin, bebekler için ilginç isimler: Ignatius, Arseniy, Makarii, Vasilisa, Claudia, Fedor, Sawa, Ananias ve diğerleri.

Ayrıca takvim üzerinde Anna, Anastasia, Maria, Michael, Peter, Paul ve diğerleri gibi birçok ortak adları vardır. Ancak bugün Andrei hakkında konuşacağız.

Bu isim, ilk aranan büyük elçi Andrew nedeniyle ortaya çıktı. Yıl boyunca Andrew'un isim günü çok sık, bu yüzden yılın herhangi bir zamanında doğan bir çocuk için mükemmel bir isim.

İsim gününü ne zaman kutlayacaksınız?

Ortodoks takvim için Andrew doğum günüİsim günü, şeref günü olarak, aziz günü olarak kabul edilir.Bu adamın adı verildi. Daha önce, bu tarih şimdi olduğu gibi kutlanmadı. Ana tatiliydi ve doğum günü özellikle tanınmıyordu.

Bugün kilise takviminde birçok azizaynı ada sahip. Ancak, konuşmamızın konusuna dönelim. Daha önce de belirtildiği gibi, Andrew'un isim günü neredeyse her aydır. Modern insanların cehaletle yaptığı kadar sıklıkla onları kutlamayın. Meleğin gerçek günü, doğum gününe en yakın tarihi seçerek yılda bir kez kutlanır. Sadece isminin bir çocuğun doğumuna yakın olduğu Saint Andrew, onun hamisi, diğer azizler onunla ilişkili değildir.

Şu anda doğum günü kutlamak geleneğiyavaş yavaş yeniden doğuyor. Ebeveynler, Ortodoks takvimine göre bebek için takma adı seçerler. Andrei adı ülkemizde en yaygın olanlardan biridir.

Andrew: Meleğin günü

Yılın takip eden günlerinde işaret ettiği isim günleri:

 • 17 Temmuz ve 23 Aralık'ta Prens Andrew Bogolyubsky, yoksun ve hasta olanlarla ilgilenmiş, Vladimir kentinin yakınındaki Bogolyubsky Manastırını inşa etmişti;
 • 23 Eylül, Vologda Prensi Andrew;
 • 3 Ekim, Efes Büyük Şehit Andrew;
 • 15 Ekim, Konstantinopolis'in aptal Andrew'u;
 • 17 Temmuz, Girit Başpiskoposu Andrew;
 • 30 Ekim Girit şehit Andrew;
 • 31 Mayıs'ta şehit Andrei Lampsaksky;
 • 28 Nisan, Mescuma'nın Gürcistan şehit Andrei;
 • 15 Aralık, Mısır Keşiş Andrew;
 • 13 Temmuz, Havari Peter'in kardeşi, İlk Aranan Andrew;
 • 17 Temmuz ikon ressam Andrei Rublev;
 • 6 Ekim, şehit Andrei Syracuse;
 • 5 Haziran ve 9 Kasım Prens Andrey Pereslavsky, Smolensky;
 • 1 Eylül'de Tavria'nın şehit Andrei Stratilat'ı, 302'de iki bin askerle birlikte Hıristiyan inancı nedeniyle öldü;
 • 23 Ekim, aptal Andrei Totsky;
 • 25 Haziran ve 13 Aralık, Andrei Thebaidsky, ve gelecekte İlk Aranan Bir, İsa Mesih'in ilk öğrencilerinden biridir, o uzun zamandır Rusya'da özellikle sevilen ve saygı duyulur.

Şimdi anlamanız daha kolay olacak. Andrew'in doğum gününün her günü bu takvime uygun olarak kutlanıyor.

İsimlerin menşei tarihi

İsim gün AndrewOrtodoks Kilisesi'nde isminin görünüşüTakvimi, ilk aranan Andrei'ye borçluyuz. Celile'de yaşadı ve Celile Denizi'nde balık avlayarak yaşamını sürdürmesi gerçeğine katıldı. Andrew, İsa Mesih'in öğretisine aşık olan ilk kişilerden biriydi. İnanç kazandıktan sonra, onunla her yere gitti, bir havari oldu.

Tüm bilinen Andreevsky haçı olanıMesih'in sevilen havari çarmıha gerildi. Şimdi bayraklar, emirler ve madalyalar tasvir edilmektedir. Rus filosu, Aziz'in sembolü olan azizin bu sembolünü buldu.

Rusya'da bu isim on birinci yüzyılda yayıldı. O zamandan beri, böyle bir takma isimle birçok şehit prensler kanonlaştırılmış ve kilise takvimi genişletilmiştir.

Zamanımızda, Andrei'nin isminin günü Ortodoks takvimine göre birçok kez kutlanıyor.

Güçlü güç mühendisliği

kutsal Andrew doğum günüYüzyıllar boyunca, Andrei isminin enerjisi olduSadece daha güçlü. Bu yüzden onlar, büyük kader ve karaktere sahip maksatlı, güçlü iradeli kişilikler olarak adlandırıldılar. Bütün bunlar halkın bilinçaltında ertelendi ve şimdi şans, şans, tüm yaşam alanlarında fetihler her Andrey için bekliyor. Andrew ismini kutlayanlar, bazen böyle bir insan düşüncesiyle yaşamak kolay değil. Sonuçta, hayatları çok basit değil, ancak enerji ve sabır bolluk içerisindeler.

Andrew - dünyaya sakin ve ayıkça bakanama davranışları öyle değil. Böyle bir joker ve bir joker hala aranmalıdır, bu yüzden nadiren ciddiye alınır. Andrew'un iyimserliği ve eğlencesi, diğerlerini pozitif enerji ve iyi bir ruh hali ile hızlı bir şekilde şarj eder. Ancak, bu ismin sahibini rahatsız etmeyin, bunu unutma.

Andrew karakterinin özellikleri

İsim-Day Angel'ın Andrew GünüAndrew'un rüyalarında şımartmayı sevdiği gibi,farklı oyunlar düşkün: mobil ve zorlu azim. Oyundaki hileler ve ustalıklarla birlikte yaşamadıkları. Yetişkinlere itaat etme eğiliminde değil, her şeyi kendi yolunda yapıyor. Bazen Andrew çevreden uzak durmuyor, ancak sonuç olarak akranlarından çok daha başarılı oldu. Aşık istikrarsız, kızlar eldiven gibi değişiyor. Sonuç olarak, bir kadını kadın için özel bir duygu hissetmeden, kadınsı bir kadın olarak seçer.

Tahmin edilemezlik bir başka çarpıcı özelliktir. Beklenmedik bir şekilde hoş bir sürpriz yapabilir ve önemsememek için gözyaşlarına yol açabilir. İş yerinde, o değerli ve dinledi.

Andrew'in doğum günü kışınsa, sanat yapma yeteneğine sahip, sonbahar isim sahipleri kesin bilimlere yatkındır. Onlar iyi işadamları.

Bir çocuğun adını seçmek, herkes nasıl olduğuna karar verir.yapmak. İstenirse, Ortodoks kilisesi takvimi iyi bir iş çıkarır, o zaman Andrei hayatının hamisi olan azizlere saygı duyduğunu bilerek melek gününü kutlar.

Ortodoks Kilisesi Takvimi Günüfotograflar resim

Related news

 • Çocukta bronşit tedavisi doğru doktor tarafından yapılmalıdır
 • Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır Doğal Dudak Peelingi Tarifleri
 • Garnitürlü Makarna Salatası Videosu
 • Rusya Federasyonunun sivil savunması nedir Sivil savunma nesneleri
 • Rüya Tercümanı. Sıçanlar ne düşündü

 • Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü


  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü

  Ortodoks Kilisesi Takvimi Günü